Son Günlerde Gelen Strese Çözüm Öneriniz Var Mı ?

Deli Balta
VIP
VIP

Son Günlerde Gelen Strese Çözüm Öneriniz Var Mı ?

Mesaj gönderen Deli Balta » Çrş Ağu 14, 2019 11:04 pm

Arkadaşlar sınava az kaldı ve ben ders çalışırken çok zorlanıyorum. Defalarca okumuş olmama rağmen ya yapamazsam, ya puanım yetmezse diye düşünmekten kendimi alamıyorum. Özellikle çevremdeki rakipleri görümce daha da kaygılanıp okuduğumu anlamakta zorlanıyorum. Biraz ağlaklaştım, çok çabuk duygulanıyorum ve PERFORMANSIM DÜŞTÜ.

Ne önerirsiniz? Bu durumu yaşayanlar nasıl atlattılar ?

Not : Dideral kullanmak geliyor aklıma, ne dersiniz ?

dr.bykmy
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen dr.bykmy » Prş Ağu 15, 2019 2:27 am

Dideral için öncesinde ekg öneriyorlar bradikardi olur falan diye daha önce kullanmışsan al,bence pasiflora da iyidir bir de melisa çayı yapabilirsin aktardan alıp sakinleştirir biraz da olsa anksiyete baş belası bir durum malesef.

Deli Balta
VIP
VIP

Mesaj gönderen Deli Balta » Prş Ağu 15, 2019 1:46 pm

Teşekkürler yorumunuz için. Passiflora uyku yaptığından ötürü çekiniyorum. Dideral 5/10 mg deneyip kullanmayı düşünüyorum. Çay kahve azalttım ama yine de kaygım bir hayli fazla.

İstifalıyım, hem mecburi hem de asistanlıktan istifa ettim. Artık oldurmam gerekiyor ve bu baskı beni çalışmaktan alıkoyuyor.

Drsüm
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Drsüm » Prş Ağu 15, 2019 5:24 pm

Dideral yarım rahatlatıyor uyku getiriyor derler ama panik olunca derin uykuda dinlenmede zorlaşıyor anksiyeteyi azaltınca uykuda rahatlıyor deneyebilirsiniz

Kullanıcı avatarı
sailornur
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen sailornur » Prş Ağu 15, 2019 5:35 pm

günde 30-45 dakika mümkünse açıkhavada yürüyüş , mümkün değilse evde egzersiz. birçok ilaçtan ve besinden çok daha etkili.

tustus2019
VIP
VIP

Mesaj gönderen tustus2019 » Prş Ağu 15, 2019 5:49 pm

Hocam az bir süre kaldı keşke hiç bir şey düşünmeden çalışmaya odaklabilseniz en güzeli o olacaktır ne olacağını ne olmayacağını düşünmeden elinizdekilere son güne kadar bakın yeter. Biliyorum yap demek kolay yapmak zor ama hocam benim inandığım birşey var gayret bizden takdir Allah'tandır. Öncesini unutun çok düşünmeden 2 hafta daha bakabildiğiniz kadar bakmaya çalışın gerisi önemli değil. İlaç konusuna pek yorum yapamayacağım kullanmadım ama son günlerde fizyolojik ve psikolojik olarak büyük değişiklikler yapacak şeylerden ben olsam kaçınırdım.
İnşallah hakkımızda hayırlısı olur hocam.
İyi çalışmalar

NK.DR237
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen NK.DR237 » Prş Ağu 15, 2019 6:54 pm

Hocam yanılmıyorsam İhsan hoca söylemişti B blokerlerin amnezi yan etkisi var diye. İlaç kullanmak yerine limon melisa öneriliyor. Ayrıca lavantayi kaynatip odada bekletebilirsiniz o da faydali

Kuaterner
VIP
VIP

Mesaj gönderen Kuaterner » Prş Ağu 15, 2019 11:54 pm

Ben diderali sınav öncesinde kullandım iyi geliyor ama uzun süreli kullanmayın bence, çok aşırı çarpıntı hissedince kullanın, nabzınızı sayıp çok düşürüyorsa kullanmazsınız.

professorofmedicineX
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen professorofmedicineX » Cum Ağu 16, 2019 12:41 am

Evladım ben her türlüsünden reçeteli haplar kullandım. Bana faida etmedi daha çok zarar getirdi. Eğer bir X psikiyatrik ilacı Y hastalığında endikeyse siz ol Y hastalının Tanı kriterlerine bir gözatıverin. Eğer Y hastalığının tanısını koyduracak denliy kriterler uymuyorsa ol X ilacını almayın. Semptom nedenli piskiyatrik ilaç alınmaz, Tanı kriterlerini karşılayan Semptomlarınız var ve ol nedenle bir piskiyatrik hastalık tanısı koyverebiliyorsanız Piskiyatrik ilaç alınız. Ol ilaçların ciddi yanetkileri düşlediğiniz piskiyatrik etkinin üzerine çıkacak size zarar ziyan vercektir. Piskiyatrik ilaç kullanımına dikkat ediniz. Allah size en hayırlısını göstersin. Tus denen sınavın fakülte sene sonu finallerinden farkı yoktur. Böyle değerlendiriniz. Sonra iyi bir cerrah olunca Tusla ilgili herşey hayalde izafi kalıyor.

professorofmedicineX
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen professorofmedicineX » Cum Ağu 16, 2019 12:48 am

Gebeliyinin son haftalarındaki karılar gibiy de mızmızlanmayı kesin. Sanki çocuk dogurcak anasınız. Analar ne evlatlar çıkartıyor heç doğuma girmedinizmi? Semptom var deyu piskiyatrik ilaç alınmaz Piskiyatrik hastalık kriterlerine uymadan ol ilacı alırsan zarar görürsün Tekrar diyorum Tekrar tekrar yazıyorum çocuklar cerrah olunca unutacaksınız