TECRÜBELİ ABİLERİM ABLALARIM BURAYA LÜTFEN.

Kullanıcı avatarı
rudimenter
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

TECRÜBELİ ABİLERİM ABLALARIM BURAYA LÜTFEN.

Mesaj gönderen rudimenter » Sal Ağu 13, 2019 4:37 pm

Arkadaşlar merhaba ,Bu sene 5. sınıfa başlayacağım tusdataya
Biliyorsunuz ki kitapları doldurup sonrasında tekrar etmek gerekli çokça ,fakat şöyle bişey var hocayla aynı anda yazarken kitabım çok çirkinleşiyor sonradan okunamaycak kadar kalabalık ve çirkin oluyor.Malum kitapları miniumum 2 sene kullanacağız.Acaba ses kaydına alıp evde güzelce üstüne yazsam mı yoksa yanlış bir taktik mi olur ,ve ya daha farklı ne yapılabiilir .Yardımcı olurmsunuz lütfen tecrübeli abilerim ablalarım.

Bir de başka öneriniz de varsa diğer arkadaşlar için ve benim için yazabilirmisiniz acaba ?(haftasonu anlatılan kitabı haftaiçi tekrar et,tus srousu çözmeye başla falan gibi v.s.)

TECRÜBELİ ABİLERİM ABLALARIMI BEKLERİM EFEM.

Kullanıcı avatarı
JustHF
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen JustHF » Sal Ağu 13, 2019 9:33 pm

Ses kaydı alıp evde çalışmak çok ama çok daha verimli olur, ayrıca tamamen tusdatanın kaynaklarını kullanmanı tavsiye etmem, başlamışken en iyi kaynakları temin edip onlarla başlaman daha iyi olucaktır diye düşünüyorum. Ayrıca dersaneden aldığın ses kayıtlarını burada paylaşman senin VIP olup diğer ses kayıtlarına da ulaşmanı sağlayacaktır. Yani sana tavsiyem , dersaneye git önlere otur kayıt al , evde çalış ve burada da paylaş, VIP ol ve sitenin diğer imkanlarından da yararlan :)

Kullanıcı avatarı
piri reis
VIP
VIP

Mesaj gönderen piri reis » Sal Ağu 13, 2019 9:44 pm

Boşuna zaman kaybedersin, çok kötü oluyorsa kurşun kalemle bastırmadan yaz, evde silip düzgün yazarsın tekrar

Kullanıcı avatarı
rudimenter
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen rudimenter » Sal Ağu 13, 2019 10:05 pm

çok ikilemde kaldım bi kişi ses kaydına al evde dinleyip yaz dedi ama diğer arkadaş çok vakit kaybı olur dedi ikisi de haklı ne yapmak gerek ki acaba ya off :/

Kullanıcı avatarı
rudimenter
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen rudimenter » Sal Ağu 13, 2019 10:06 pm

JustHF yazdı:
Sal Ağu 13, 2019 9:33 pm
Ses kaydı alıp evde çalışmak çok ama çok daha verimli olur, ayrıca tamamen tusdatanın kaynaklarını kullanmanı tavsiye etmem, başlamışken en iyi kaynakları temin edip onlarla başlaman daha iyi olucaktır diye düşünüyorum. Ayrıca dersaneden aldığın ses kayıtlarını burada paylaşman senin VIP olup diğer ses kayıtlarına da ulaşmanı sağlayacaktır. Yani sana tavsiyem , dersaneye git önlere otur kayıt al , evde çalış ve burada da paylaş, VIP ol ve sitenin diğer imkanlarından da yararlan :)
tusdataya yazılmama rağmen diğer kaynakları alıp ordan çalşışmamı mı tavsiye edrsiniz kendi başıma falan yani?Çünkü hocalar o kitap üstünden 2 kere anlatacaklar ne kadar az kitap okadar çok tekrar diyoduk.Hangisi daha iyi olur acaba

Kullanıcı avatarı
PlastikCerrah
VIP
VIP

Mesaj gönderen PlastikCerrah » Sal Ağu 13, 2019 10:25 pm

Tekrardan evde dinlemek çok zaman kaybettirir zaten iki üç kere yaptıktan sonra aynı şeyleri tekrar tekrar dinlemek için motivasyonun kalmaz bırakırsın. Kurşun kalemle yazıp evde temize geçmek daha mantıklı. Bir de hocaların söylediği şeyler genelde kitapta biyerlerde yazan şeyler oluyor. Tavsiyem kitap üstüne az not almaya çalış yoksa çalışırken zor oluyor.

Drsüm
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Drsüm » Sal Ağu 13, 2019 10:38 pm

Bir tusdata öğrencisi olarak yazıyorum klinik data yeterli ama soru çözerken kesinlikle diğer dershane denemelerine bak temel içinse fizyoloji tayfun hoca yeterli patoloji için ilini bilmiyorum ama ankara emrah hocayı dinlemek yeterli ama mutlaka bi tusem sorularla son tekrarını çöz mehmet sar var mesela ondanda bi kere daha dinlyebilirsin vaktin var ama herşeyi oturttuktan sonra asıl tekrar kitabın ilk dinleyeceğin olsun anatomi smt videoları var sitede mutlaka ondanda dinle biyokimya data iyi ama bi yavuz şahin soru bankasınıda çöz mikrobiyoloji data bana yeterli gelmiştir ama altan hocadanda bi dinlemek isterdim farma hep altun hocadan dinledim ve beğenmişimdir sitede kaydı var ama kimden dinlersem dinleyiyim sonuçta herkes üç aşağı beş yukarı aynı şeyi anlatıyor tekrara tek kaynak kullan farklı hocalardan dinlemek farklı bakış açısı katıp birinde oturmayan bir konu diğer hocada oturabiliyor soru çözerkende mutlaka ama kendi dershanen dışı kaynaklar çöz

Kullanıcı avatarı
rudimenter
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen rudimenter » Sal Ağu 13, 2019 11:02 pm

PlastikCerrah yazdı:
Sal Ağu 13, 2019 10:25 pm
Tekrardan evde dinlemek çok zaman kaybettirir zaten iki üç kere yaptıktan sonra aynı şeyleri tekrar tekrar dinlemek için motivasyonun kalmaz bırakırsın. Kurşun kalemle yazıp evde temize geçmek daha mantıklı. Bir de hocaların söylediği şeyler genelde kitapta biyerlerde yazan şeyler oluyor. Tavsiyem kitap üstüne az not almaya çalış yoksa çalışırken zor oluyor.
kurşun kalemle hocayla birlikte yazıp evde kendi başıma tekrar ederken kitapta olmayan şeyleri not alacağım en aza indirgeyerek.En mantıklısı bu duruyo galiba teşekkürler hocam

Kullanıcı avatarı
rudimenter
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen rudimenter » Sal Ağu 13, 2019 11:05 pm

Drsüm yazdı:
Sal Ağu 13, 2019 10:38 pm
Bir tusdata öğrencisi olarak yazıyorum klinik data yeterli ama soru çözerken kesinlikle diğer dershane denemelerine bak temel içinse fizyoloji tayfun hoca yeterli patoloji için ilini bilmiyorum ama ankara emrah hocayı dinlemek yeterli ama mutlaka bi tusem sorularla son tekrarını çöz mehmet sar var mesela ondanda bi kere daha dinlyebilirsin vaktin var ama herşeyi oturttuktan sonra asıl tekrar kitabın ilk dinleyeceğin olsun anatomi smt videoları var sitede mutlaka ondanda dinle biyokimya data iyi ama bi yavuz şahin soru bankasınıda çöz mikrobiyoloji data bana yeterli gelmiştir ama altan hocadanda bi dinlemek isterdim farma hep altun hocadan dinledim ve beğenmişimdir sitede kaydı var ama kimden dinlersem dinleyiyim sonuçta herkes üç aşağı beş yukarı aynı şeyi anlatıyor tekrara tek kaynak kullan farklı hocalardan dinlemek farklı bakış açısı katıp birinde oturmayan bir konu diğer hocada oturabiliyor soru çözerkende mutlaka ama kendi dershanen dışı kaynaklar çöz
peki 5.sınıf için haftasonu anlatıldı ders diyelim.Hafta içi oturup anlatılanı mı tekrar etmem gerekiyor tam olarak nasıl çalışmalıyım.tus soruları çıkmışları falan çözmeyi daha ilerisi için mi düşünmeliyim paralel mi gitmeliyim nasıl bi yol izlenmeli daha yolun başında olan biri için
Şuan çalışma şeklim biçimleniyo hepinizden allah razı olsun .Sizler de umarım istediğiniz bölümleri kazanırsınız

Drsüm
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Drsüm » Sal Ağu 13, 2019 11:11 pm

Senin 5. sınıf derslerini nasıl halledeceğinde önemli ama hafta sonu anlatılanı tekrar edip sonrada tüm tus sorularını çözmek 5. Sınıf için yeterli denir sadece ilerleyen zamanlarda soru için data kitaplarına bağlı kalma