yıllar sonra TUS destek ihtiyacı

reha
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

yıllar sonra TUS destek ihtiyacı

Mesaj gönderen reha » Sal May 21, 2019 11:14 am

merhaba herkese,burada tus çalışma ile ilgili neredeyse her yazıyı her öneriyi okumuşumdur,ama yine de kendi derdimi yazıp çözüm arayışına girmeden içim rahat etmeyecek.35 yaşında 2 küçük çocuk annesiyim,yıllardır acil aile hekimliği tsm birçok yerde çalıştım.uzmanlık umuduyla geçen sene tustime online kayıt yaptırdım fakat pediatri ile mikrobiyolojiyi dinleyip bıraktım devamını getiremedim.dersleri ele dediler eledikten sonra bile çalışamadım,uzun uzadıya hiç okuyamıyorum/sadece tts bak dediler ona bile bakamadım.
hedefim 50 puan almak,yükseklerde gözüm yok,bu puanla neyazacaksın demeyin beni çok mutlu edecek bir puan.
yardımcı olabilecek tus koçu aradım hatta para bayıldım ,burada yazılanlardan farklı birşey söylemediler.'çalışıyorum çalışıyorum barajı geçemiyorum demekki kafa yetmiyor' desem o da değil çünkü hiçbirzaman derse vakit ayırmadım.yıllardır ders çalışma taktiği okuduğum kadar ders çalışsaydım belki olurdu.
işten evden çocuklardan vakit kalacak da uykumdan feragat edcem de günde en fazla 3,belki de 4saat vakit ayırabilirim.
tüm bunları anlattığım kişiler günlük çalışma saat sayını arttır sonra da şunları şunları yap diyorlar,zaten benim sorum 4 saatte neler yapılabilir.
aranızda bana bu şartlar altında ders ders konu konu şukadar gün şunları yap diye çalışma programı yapabilecek olan varsa çok sevinirim.

Tusukuru
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Tusukuru » Sal May 21, 2019 11:36 am

Hocam ben nacizane kendi tecrübemi paylaşmak isterim.Dersane girişimim benim de oldu ama yarım kaldı.Aktif olarak çalıştığım için bir kitaba başlamaya çalışsam da mesai+nöbet şeklinde çalıştığım için hep kalıyordu ve eskiden atılmış tek bir tekrarım bile yoktu.Ben de açıklamalı deneme sorusu baktım çoğunlukla ve açıklamalı tts.Ama anlayarak.Son 10 gün hiçbişey bakamama rağmen bu şubatta 51 aldım.

gokce2015
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen gokce2015 » Çrş May 22, 2019 10:11 am

bende sizin gibiyim ama dr hanım ama sadece klinik çalıştım sahu için genelde ses kaydı dinledim ama her yerde bide işe gitmeden erken kalkıp 4- 5 gibi çalışmak çok iyi oluyor zihin çok açık oluyor( malum atrofiye uğradı beynimiz ) bide eş çok önemli çocukları biraz sizden uzaklaştırması lazım evde ya yardımcı alın yada anne kayınvalide ev işi düşünmeyin bırakın o tozlar orda 6 ay kalsa kimse ölmez. Ayrıca tts bakıp kazandım diyenlere kanmayın artık tus bamabaşka bir alem hızlıca 2010 ve sonrası tts hızlı bakıp konu çalışın yada 1,5 kat hızla ses kaydı dinleyin dahada az vaktim var derseniz kamp ses kayıtlarıda iyi onlara dinleyip sonrada not bakıp özet çıkarın özetleri en az 3 kez tekrar edin toplamda 5 tekrar olur ancak çünkü biz mezun olalı baya bişey değiti yandal tts bakacağınıza yandal bakın daha iyi şimdilik benim 37 yaşından sonra ilk defa tusa girme maceralarım bu izlenimleri kazandırdı sizede klay gelsin...

reha
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen reha » Çrş May 22, 2019 12:41 pm

teşekkür ederim fikirler için fakat iki farklı yorum olmuş ,hedef yüksek olmadığı için sadece açıklamalı soru bakmayı düşünüyordum aslında,olmaz mı diyosunuz?

Drtusipisimiyavi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Drtusipisimiyavi » Çrş May 22, 2019 2:04 pm

Geçen yıl dersane müdürümüzle sohbet ederken sunu demişti bulunduğum il de acilde çalışan evli ve bebekleri olan bir dr arkadaşımız sadece tts lere bakarak 57 almış 2018 Şubat tusunda ... ha bana kalsa asla önermem sadece tts bak sınava gir diye çünkü kafamda bütünlük olmazdı ayrıca soru bankasında her konu yokki ... ama hani böyle bünyeler olur ya ezberi iyi pratik bilgi isteyen spotcu , eğer öyle bir bünyen varsa tts bak çünkü yeni tts ler gerçekten Harika hele o sonlardaki çıkabilecek yerler basliklari çooook işine yarar hocam

Drtusipisimiyavi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Drtusipisimiyavi » Çrş May 22, 2019 2:06 pm

tts bak yanına konu kitabı olarak mikrop pato ve farma çalış 50 garanti.

Tusukuru
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Tusukuru » Çrş May 22, 2019 2:42 pm

Sadece soru cevap olarak tts bakmak konu bakılmadıkça faydalı olmaz artık çünkü çıkmış soru gelmiyor.Ama olay açıklamaları ve hatta çıkması beklenenler diye ayrı spotlar mevcut yeni basım ttslerde.Hepsine bakamadım ben yarım yamalak kaldı ama yine de anlayarak gidince faydasını gördüm.Ve güncel bilgileri de eklemişler.Tabiki kişiye göre değişkenlik gösterir ama hiçbir şey yapamamaktan iyidir diye düşünüyorum.

Tusukuru
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Tusukuru » Çrş May 22, 2019 2:45 pm

Ve güncel dersane denemeleri açıklamaları özellikle tustime klinik soruları çok faydalı oluyor.

reha
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen reha » Prş May 23, 2019 9:42 am

yorumlar için teşekkürler,deneyeceğim

Kullanıcı avatarı
hazretidentist
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen hazretidentist » Prş May 23, 2019 5:17 pm

Offline imkanınız var ise direkt olarak offline'a yönelmenizi tavsiye ederim.Benim taktiğim tüm offline dersleri 2 kez izleyip daha sonrasında altı çizili kitaptan 1 kere okumak ve direkt soru + denemelere yönelmek..

Detaylara takılmayı tavsiye etmiyorum konuya biraz hakim olduktan sonra sorular üzerinden birşeyler öğrenmek daha mantıklı geliyor bana.