Dershanelerin sözleşme feshi/tazminat olayı da neyin nesi?iyice abarttılar

psycsin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Dershanelerin sözleşme feshi/tazminat olayı da neyin nesi?iyice abarttılar

Mesaj gönderen psycsin » Cmt May 18, 2019 11:20 pm

Biraz önce de bir arkadaşımız söyledi. Daha önce de birkaç defa duymuştum. Bu dershanelerin kayıt olurlen imzalattıgı , onların telif hakkı video ses kaydı deneme paylaşılması sonucu kursiyerliğin feshi ve bilmem kaç para tazminat olayının hükmü var mı bilgisi olan? Zaten hiçbiryerle bağım yok ama bu gözdağı mı gerçek mi bilemiyorum bu kadarına da pes. En ucuz dershane on onbir bin lira zaten. Amaçları ne anlayamıyorum. Zaten deneme saklamandayatmasını da gördük ya pes

Hekim
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Hekim » Pzr May 19, 2019 12:14 am

Kendi arkadaşım bu yıl td dan kaydını sildirdi. Geçen yıl dönem üçken kaydoldu. Bu yıl dörtte sildirme kararı aldı. Sözleşmede %10 ücreti öder şeklinde geçiyor. Ayrıca HEDİYE ettikleri büyük staj kitaplarını, cep kitaplarıni, deneme kitaplarını da dönem dörde başlarken almıştı.kaydı sildirirken hem %10 u aldılar hem HEDİYE edilen setlerin ücretini tek tek aldılar. Bu yıl gözümle şahit olduğum bir olaydır, son ödemeyi birlikte götürmüştük.

Kullanıcı avatarı
mercq
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen mercq » Pzr May 19, 2019 3:50 am

Hekim yazdı:
Pzr May 19, 2019 12:14 am
Kendi arkadaşım bu yıl td dan kaydını sildirdi. Geçen yıl dönem üçken kaydoldu. Bu yıl dörtte sildirme kararı aldı. Sözleşmede %10 ücreti öder şeklinde geçiyor. Ayrıca HEDİYE ettikleri büyük staj kitaplarını, cep kitaplarıni, deneme kitaplarını da dönem dörde başlarken almıştı.kaydı sildirirken hem %10 u aldılar hem HEDİYE edilen setlerin ücretini tek tek aldılar. Bu yıl gözümle şahit olduğum bir olaydır, son ödemeyi birlikte götürmüştük.
almayabiliyorlar o ücreti diye biliyorum.

benim de bir arkadaşıma data'ya imza attıktan sonra tusem çekilişinde %100 indirim çıkmıştı. kız %10'u da ödemeye razıydı ama hiçbir şey talep etmeden sildiler o zaman kaydını. şube haseki, ilgili tus da 2017 ağustos bu arada. o zamandan bu zamana çok şey değişmiştir gerçi. :)
Mega hesabım silindi, çalışmayan linklerim için mesaj atarsanız güncelleyebilirim.

Hekim
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Hekim » Pzt May 20, 2019 1:25 am

mercq yazdı:
Pzr May 19, 2019 3:50 am
Hekim yazdı:
Pzr May 19, 2019 12:14 am
almayabiliyorlar o ücreti diye biliyorum.

benim de bir arkadaşıma data'ya imza attıktan sonra tusem çekilişinde %100 indirim çıkmıştı. kız %10'u da ödemeye razıydı ama hiçbir şey talep etmeden sildiler o zaman kaydını. şube haseki, ilgili tus da 2017 ağustos bu arada. o zamandan bu zamana çok şey değişmiştir gerçi. :)
Doğrudur hocam ben tazeyim daha. Şehir şehir değişiyordur belki

Kullanıcı avatarı
SamTzu61
VIP
VIP

Mesaj gönderen SamTzu61 » Pzt May 20, 2019 2:21 am

Hocam ses kaydı veya deneme paylaşsam kim bilecek kimim Allah aşkına onu yazmaları bile komik öyle bir şey varsa :D