Ses Dökümanları Krizi

Önemli Bildiri ve Duyurular
btlzclk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Ses Dökümanları Krizi

Mesaj gönderen btlzclk » Pzr Oca 13, 2019 7:58 pm

viewtopic.php?f=276&t=6975
hocam bu gibi paylaşım yapıp vip olamayan üyeler var. fakat bu gün idris şahin hocanın 2.fasikül ses kaydını paylaşıp anında vip olan üyeyi de bizzat gördüm. bu durum siteye olan güveni sarsıyor. ses kaydı eksik ise listeleyip onları kitap yükleme gibi vermeniz daha adil olacaktır diye düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
frsn
VIP
VIP

Mesaj gönderen frsn » Pzr Oca 13, 2019 8:11 pm

btlzclk yazdı:
Pzr Oca 13, 2019 7:58 pm
viewtopic.php?f=276&t=6975
hocam bu gibi paylaşım yapıp vip olamayan üyeler var. fakat bu gün idris şahin hocanın 2.fasikül ses kaydını paylaşıp anında vip olan üyeyi de bizzat gördüm. bu durum siteye olan güveni sarsıyor. ses kaydı eksik ise listeleyip onları kitap yükleme gibi vermeniz daha adil olacaktır diye düşünüyorum.
Ben de aynı şekilde düşünüyorum. Hatta bunu mentor hocamla da konuştuk. Ben de güncel ses kaydı yükledim, güncel başka döküman buldukça (deneme gibi daha basit bir döküman da olsa) burda olmadığını görerek yükledim. Bir ara alternatif linkler oluşturuyordum ama vip plus hocalarımdan biri (kim hatırlamıyorum) chat kısmında alternatif oluşturarak vip olacağını sananlar var yazmıştı.
Velhasıl attığım ses kaydı günceldi ama küçük stajların pek dinlenilmeyen hocası olduğu için vip olmaya uygun bulunmadı. Uygun bulunmayabilir sorun değil, site yönetiminin yanlı ya da özensiz işler yaptığını düşünmüyorum ama bu durumda pek adaletli de olmuş olmuyor malesef.
Eğer varsa böyle puanlama sistemi bilelim en azından güncel ses kaydı paylaşırken eğer paylaştığımız hocanın katsayısı düşük ise en azından beklentiye girmeyelim. İdris hocanın katsayısı yüksek olacak ki tek paylaşımla intramural hocamız vip oldu, hayırlı olsun. Umarım bu da diğer arkadaşlar için güzel bir motive kaynağı olur.
Hayal kurmak, bilgiden daha önemlidir; çünkü bilgi sınırlıdır, ancak hayal kurma tüm dünyayı kapsar.

Kilitli