KALEMLİ TABLETTE NOT ALMAK

Moderatör: Bulut Genç

yahmet21
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

KALEMLİ TABLETTE NOT ALMAK

Mesaj gönderen yahmet21 » Cum Mar 08, 2019 11:27 am

arkadaşlar bende böyle birşey arıyordum ALLAH razı olsun katkısı olan herkesten bende almayı düşünüyorum yaklaşık 1 hafta zamanımı alacak konuyu 2 saatte hallettim tüm yorumları okudum anladığım kadarıyla tus için kullanacaklar açısından yaklaşık 4-5 nokta var

1-ekran üzerine not alma ve altını çizme boyama yani(bu özeliğe kalemin kullanışı önemli)
2-çok önemli yeri kopyalama ve yeni bir klasörde depolama en önemlisi bu iksi yani kitap üzerine yapacağın işi yapabilme
3-depolama ( ses kaydı aktaracak mı aktarmayacak mı,ayrıca oyun için vs )
4-ekran (gözü yorma yormama açısından ve boyutu ayarlama )
5-şarj kapasitesi günde kaç saat çalıştığınız önemli
bundan sonrası kişisel kullanım
6-fiyat
7- uzun süre kullanacaklar açısında stabil performans

Kullanıcı avatarı
drsurgeon
Global Moderatör
Global Moderatör

Mesaj gönderen drsurgeon » Cum Mar 08, 2019 12:34 pm

Başlık tekrar gündeme geldiği için bir yorun daha yapayım 12.9 inch kullanıyorum ben önceki yorumlardan da okuyan olmuştur program olarak öncesinde pdf expert ile başlamıştım şu an notability kullanıyorum arama kısmında bir şey aratirken el yazınızı da arıyor o acıdan favorim artık notability 😎 şarj konusuna da bir açıklık getireyim son dönem tus kampına gittim gün içinde hıc yarı yolda bırakmadı beni gece şarja takip sabah full sarjla derse başlayınca yaklaşık 10 saatlik kampı rahat bir şekilde çıkarabiliyor öğle arasında bile kapatmadım düşünün şarj performansını 😀

Azimli
Onur Üyesi
Onur Üyesi

Mesaj gönderen Azimli » Cum Mar 08, 2019 3:22 pm

Galaxy Book 12.0" Wi-Fi , https://www.samsung.com/tr/tablets/gala ... 20NZKBTUR/
bunu kullanan varmı güzele benziyor :)

Azimli
Onur Üyesi
Onur Üyesi

Mesaj gönderen Azimli » Cum Mar 08, 2019 3:47 pm

BİRDE ŞİMDİK BEN ARAŞTIRIYORUMDA BİLMEDİĞİM İÇİN SORUYORUM
APPLE IPAD PRO 12.9 WİFİ CELLULAR DİYOR AMA BUNUN ML212TU/A, MPA52TU/A VS GİBİ ÇEŞ,İTLERİ VAR. BUNLAR NE DEMEK OLUYOR

Drtusipisimiyavi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Drtusipisimiyavi » Cum Mar 08, 2019 3:55 pm

Gözünüze yazzık la

Kullanıcı avatarı
volfram
VIP
VIP

Mesaj gönderen volfram » Cum Mar 08, 2019 7:28 pm

Azimli yazdı:
Cum Mar 08, 2019 3:47 pm
BİRDE ŞİMDİK BEN ARAŞTIRIYORUMDA BİLMEDİĞİM İÇİN SORUYORUM
APPLE IPAD PRO 12.9 WİFİ CELLULAR DİYOR AMA BUNUN ML212TU/A, MPA52TU/A VS GİBİ ÇEŞ,İTLERİ VAR. BUNLAR NE DEMEK OLUYOR
onlar ürün modeli hocam. ürünün rengi hafızası modeli gibi şeylerin kod hali. mesela MPA52TU/A, gümüş renkli 3gli 256 gb 12.9 inçlik ipad pronun model kodu imiş.

enkainid
VIP
VIP

Mesaj gönderen enkainid » Cum Mar 08, 2019 9:55 pm

Ben de bugün 10.5 inch pro aldım ikinci el (3000 tl). Almadan önce 4-5 alet denedim. 10.5 inc ile A4 boyutuna göre bir miktar küçültmüş oluyor ama okurken bi sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar. Düşük çözünürlüklü taramalarda sıkıntı olabilir ama gene de taşınabilirliği açısından 12 ye göre tercih ederim. Sayfa da tablette daha elinizin altında gözününüz önünde bir deneyimi var. Bir de yanında ucuz bi kalem aldım. Not almayı düşünmüyorum. Sadece highlight etmek ve altını çizmek için. Muhteşem bir deneyim oldu. Bu kadarını beklemiyordum. Ek olarak; ekran kalitesi ne kadar iyiyse o kadar iyi. Gerçek kitap sayfası hissini verebildiği kadar dikkatiniz dağılmıyor. O yüzden pro yu şiddetle tavsiye ederim. Samsung vs denedim ama bi türlü aynı deneyimi alamadım. Uygulama olarak da 5-6 ücretsiz program deneyip buradaki tavsiyelerle PDF expert 6 yı aldım. Sayfayı en düzgün ölçekleyen ve rahat kullanılan o oldu. Kitapları tek tek ölçeklendirme için uğraşmak zorunda kalmamış oluyorsunuz.

enkainid
VIP
VIP

Mesaj gönderen enkainid » Sal Mar 12, 2019 9:16 am

Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. Malumunuz bir çok soru kitabı tek sayfada iki sütun kullanıyor. Tablette bir bölümün altını çizmek istediğimde zaman zaman yan sütuna atlıyor. Elimdeki kaynakları ABBYY de OCR vs yaptığım halde sorun devam ediyor. Bu sorunu yaşayan ve üstesinden gelen oldu mu?

dr_zafer
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen dr_zafer » Sal Mar 12, 2019 4:49 pm

arkadaşlar bende tabletten çalışıyorum zamanında ipad pro da kullandım ama bu iş için en iyisi microsoft surface serisidir. fiyat olarak biraz yüksek ama performans olarak bu tarz cihazlar içinde en iyisi. Surface pro 4 kullandım 12.7 inç daha sonra surface book diye modeline denk geldim şu anda surface book 2 kullanıyorum istediğiniz kadar kalem ekleyebiliyorsunuz bütçe sıkıntısı olmayanlar surface serilerini inceleyebilir

aquilaneras
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen aquilaneras » Çrş Mar 13, 2019 12:45 am

hocalarım merhaba. ben de galaxy book 12 kullanıyorum. tusa sıfırdan başlayacağım.
bu aleti en verimli şekilde nasıl kullanabilirim?
dersane fasikül pdfleri üzerine ses kaydı notları mı alıyorsunuz? siz nasıl ve hangi programla çalışıyorsnuz?