İSTİFA HAKKINDA ACİL YARDIM

Çıkması Beklenen Yerler, Deneme Sınavı Tartışmaları, Yabancı Dil Muafiyeti, İstifa-Feragat, Güncel Gelişmeler'in Konuşulduğu Başlıklar

Moderatör: hekim3541

buccinator
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

İSTİFA HAKKINDA ACİL YARDIM

Mesaj gönderen buccinator » Çrş Tem 01, 2020 12:13 am

Ben 3 haziranda 657 den ilk istifa dilekçemi verdim ikinci dilekçemi 3 temmuzda verip usullü olarak ayrılacağım. Sorum şu olacaktı: Geçen gün ayrılış işlemleri vs öğrenmek için personel işlerine gittim, oradaki memur 3 temmuzda ikinci dilekçenizi verirsiniz 3 temmuz mesai bitimi saat 20.00 gibi ayrılışınızı yaparız dedi. Bende bu bana söyleneni personel daire başkanlığına sordum onlar eğer 3 temmuz mesai bitimi yani saat 20.00 gibi ayrılışınız yapılırsa bunun SSK ya bildirimi 4 temmuz olarak yansır 3 temmuzda çalışmışsınız olarak değerlendirilir dedi. Buradaki kritik nokta tus 4 ekimde eah ve sba yazmak için son istifa tarihi 3 temmuz oluyor.
1) Bana söylenildiği gibi 3 temmuz mesai bitimi saat 20 gibi kurumdan ayrılışımı yapılınca mesai bitimi ayrılış yapmam dolayısıyla bunun SSK ya bildirimi 4 temmuz olacaksa istifa tarihim 4 temmuz mu olacak? Yoksa 3 temmuz mu? Burası aklımı karıştırdı.
2) Usullü istifa için 3 haziranda ilk istifa dilekçemi verdim. Dilekçeme cevap verilmedi. 1 ay süre 3 temmuz mesai saati sonunda mı dolmuş oluyor yoksa 3 temmuzda mesai saatleri içerisinde 2. Dilekçemi verip ayrılabilir miyim? Yoksa illa mesai bitimi ile mi ayrılış yapabilirim?