çok mu geç

Nasıl başardım ?,Hangi hoca/kaynağı seçmeli ?, Kitap değiştirmeli mi ?, Nasıl çalışmalıyım ? sorularını burada cevaplıyoruz.

Moderatör: hekim3541

sedd
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

çok mu geç

Mesaj gönderen sedd » Cmt Haz 27, 2020 6:32 pm

arkadaşlar ben yeni intörn oldum 1temmuzda başlayacağım. sonradan usmle ye karar verdim ama araştırdığımda ilk 3 sene step 1 halledilmeli şeklinde yorumlar gördüm ve gözüm korktu açıkçası. şimdi başlasam çok mu geç kalmışımdır?

Kullanıcı avatarı
tusuyoruzkaptan
VIP
VIP

Mesaj gönderen tusuyoruzkaptan » Cmt Haz 27, 2020 6:37 pm

teknik kısımdan bihaberim ama bundan 5-10 sene sonra türkiyede doktorluk yapmak bugünden daha eziyet verici hale gelirse o zaman geç olacak. umarım geç değildir ve istediğinizi elde edersiniz :)

Kullanıcı avatarı
mechatronic
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen mechatronic » Cmt Haz 27, 2020 6:42 pm

Kesinlikle çok geç değil. Özellikle step 1 artık iyice kliniğe kayıyor ve ciddi bir klinik bilgisi de istiyor. Zaten regülasyonlar sebebiyle temel bilimleri bitirmeden step 1'e giremiyorsunuz. Bu da en erken 3. sınıfın sonuna tekabül ediyor. Çevremde 3. sınıfın sonunda girenler oldu ve açıkçası biraz pişmanlar. En azından 4. sınıfı bitirdikten sonra girseydik çok daha iyi puanlar alabilirdik diyorlar. Tek tavsiyem step 1 hala puan açıklıyorken, pass/fail olmadan önce (ki yanlış bilmiyorsam 2021 itibari ile pass/fail olacak) step 1'i güzel bir puanla vermenizdir. Çünkü pass/fail olduktan sonra bu durumun özellikle img'ler için dezavantaj oluşturacağını düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
Morula
VIP
VIP

Mesaj gönderen Morula » Cmt Haz 27, 2020 10:56 pm

hayır........

“Destek NLP” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir