Donem 3 yaz tatiline dönecek olursanız ne yaparsınız samimi itiraflar,keşkeler?

Nasıl başardım ?,Hangi hoca/kaynağı seçmeli ?, Kitap değiştirmeli mi ?, Nasıl çalışmalıyım ? sorularını burada cevaplıyoruz.

Moderatör: hekim3541

oligodendrogliom
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Donem 3 yaz tatiline dönecek olursanız ne yaparsınız samimi itiraflar,keşkeler?

Mesaj gönderen oligodendrogliom » Cmt Haz 13, 2020 1:44 pm

Merhaba arkadaşlar ben bu sitedeki herkesin görüşlerini çok önemsiyorum gerçekten de çoğu konuda birbirimize yardımcı oluyoruz Teşekkür ederim herkese
, şu an dönem 3 ün bittiği zamana dönecek olursanız yani dönem 3'ün yaz tatiline ,seneye dönem dört olacağınız ana dönmek isterseniz Ne yaparsınız ?Gerçekten de şu anki konjonktürünüzde sizlere bunu sormak istiyorum, merak ediyorum...
mesela gerçekten oturup temel bilgileri daha mı iyi çalışırdım ilk 3 seneyi tekrar mi edeyim dersiniz
yoksa abi oturup Ben tusla lgili temel bilimleri (pato farma mikro falan) çalışırım gayet iyi olurdu mu derdiniz
yoksa abi Ben gezmistim Yine olsa yine her yeri gezerim takilirim mi derdiniz(hoş ,şu an covid 19 dan dolayi zor)
yoksa Abi ben açıp Robins okurdum guyton okurum textbook Okurum Keşke okusaydım bunları mı Derdiniz
Abi ingilizce kassaydim şu ingilizceyi halletseydim keşke mi derdiniz

Gerçekten de çok merak ediyorum ,keskeleriniz var mi,napardiniz o ana dönseniz,samimi cevaplar bekliyorum ,,görüşlerinizi önemsiyorum teşekkür ederim...

Sosorry
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Sosorry » Cmt Haz 13, 2020 2:20 pm

Hocam benim de dönem 4 bitiyor bu sene nacizane tavsiyem bu yaz ingilizcenizi geliştirmeniz ve patoloji robbins ve tus kitabından okumanız yönünde. Geçen yaz bu patoloji okumaları sayesinde özellikle dahiliyede çok rahat ettim. Onun dışında guyton değil de costanzo fizyoloji okumanızı tavsiye ederim şahsen ben ne zaman guyton okuyayım desem nefesim daralıyordu ama costanzo daha rahat okunuyor ve kliniğe yönelik de faydası olur.

Kullanıcı avatarı
kermitkalp
VIP
VIP

Mesaj gönderen kermitkalp » Cmt Haz 13, 2020 2:36 pm

Yeni bi dil öğrenip bol kitap okuyup gezmek isterdim. Tıp için özellikle bi şey yapmazdım, yapacak olsam lange patofizyoloji okuyabilirdim.

Kullanıcı avatarı
volfram
VIP
VIP

Mesaj gönderen volfram » Cmt Haz 13, 2020 2:41 pm

robbins artı almanca.

oligodendrogliom
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen oligodendrogliom » Cmt Haz 13, 2020 3:16 pm

Sosorry yazdı:
Cmt Haz 13, 2020 2:20 pm
Hocam benim de dönem 4 bitiyor bu sene nacizane tavsiyem bu yaz ingilizcenizi geliştirmeniz ve patoloji robbins ve tus kitabından okumanız yönünde. Geçen yaz bu patoloji okumaları sayesinde özellikle dahiliyede çok rahat ettim. Onun dışında guyton değil de costanzo fizyoloji okumanızı tavsiye ederim şahsen ben ne zaman guyton okuyayım desem nefesim daralıyordu ama costanzo daha rahat okunuyor ve kliniğe yönelik de faydası olur.
Sagolun hocam pdf e erişme şansım var mi acaba

Kullanıcı avatarı
tusuyoruzkaptan
VIP
VIP

Mesaj gönderen tusuyoruzkaptan » Cmt Haz 13, 2020 3:32 pm

Normal şartlar altında gerçekten de gezme tozma ağırlıklı takılırdım çünkü bizim fakültede genel olarak en zor dönem 4tü (büyük stajların hepsini 4te almıştık) ve pek vaktim olmamıştı gezmeye, gezsem de arkamı zor toparlamıştım sonrasında. o yüzden enerji toplamak en güzeli. ama suanda o ortam yoksa ben de farklı bir şey söylemeyeceğim Robbins patoloji gayet gayet güzel bir başlangıç. burdan ses kaydı indirip patoloji ve fizyoloji çalışmak işinizi kolaylaştırabilir.

Kullanıcı avatarı
drguneess
VIP
VIP

Mesaj gönderen drguneess » Cmt Haz 13, 2020 3:57 pm

Tıpı bırakır merkezi geçiş yapardım

pandaw
VIP
VIP

Mesaj gönderen pandaw » Cmt Haz 13, 2020 4:32 pm

kesinlikle ingilizce kursuna gider ,
ders ayırt etmez daha çok derslere katılır ,
okçuluk öğrenirdim:D

hasan1324
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen hasan1324 » Cmt Haz 13, 2020 4:59 pm

TUS'un T'sini almazdım ağzıma, insan şimdiden çalışayım iyi bir şeyler yapayım diyor ama yanlış, kendimi sıkmadan ingilizce mi geliştirirdim, tıpla ilgili bişe yapmak istiyorsam da patofizyoloji kitabı okurdum. Direk "lange pathophysiology of disease" bulup tek taşla iki kuş vururdum hatta, direk ingilicesinden okuyup

portakal suyu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen portakal suyu » Cmt Haz 13, 2020 5:29 pm

fakülteyi bırakırdım