*YARDIM* EMRULLAH HOCA YENİ BASKI PATOLOJİ HAKKINDA!!!

Nasıl başardım ?,Hangi hoca/kaynağı seçmeli ?, Kitap değiştirmeli mi ?, Nasıl çalışmalıyım ? sorularını burada cevaplıyoruz.

Moderatör: hekim3541

Kullanıcı avatarı
dormicum023
VIP
VIP

*YARDIM* EMRULLAH HOCA YENİ BASKI PATOLOJİ HAKKINDA!!!

Mesaj gönderen dormicum023 » Prş May 28, 2020 12:46 pm

Arkadaşlar merhaba herkese. Ekim tusu için hazırlanan, TUS geçmişi ve hazırlık temeli zayıf olan, çok yüksek puan hedefi olmayan biriyim. Elimde Emrullah hocanın eski kitabı vardı, ses kaydından not tutulmuş şekliyle ancak kayboldu maalesef. Ben de Emrullah hocanın son baskı(6.baskı) konu kitabı ve soru bankasını aldım. Ses kaydı da buldum. Ancak doldurmak inanılmaz vaktimi alıyor. Henüz bakamadığım bir sürü ders var ve yoğun bir nöbet tempom var maalesef. Yeni kitabı alan ve ses kaydından dinleyen hocalarıma sorum, hoca çok fazla yeri vurguluyor veya yeni şeyler yazdırıyor mu? Ses kaydı olmadan direk çalışsam nasıl olur? Yardımcı olursanız minnettar kalırım 🙏

Kullanıcı avatarı
DrAlican
VIP
VIP

Mesaj gönderen DrAlican » Prş May 28, 2020 1:20 pm

dormicum023 yazdı:
Prş May 28, 2020 12:46 pm
Arkadaşlar merhaba herkese. Ekim tusu için hazırlanan, TUS geçmişi ve hazırlık temeli zayıf olan, çok yüksek puan hedefi olmayan biriyim. Elimde Emrullah hocanın eski kitabı vardı, ses kaydından not tutulmuş şekliyle ancak kayboldu maalesef. Ben de Emrullah hocanın son baskı(6.baskı) konu kitabı ve soru bankasını aldım. Ses kaydı da buldum. Ancak doldurmak inanılmaz vaktimi alıyor. Henüz bakamadığım bir sürü ders var ve yoğun bir nöbet tempom var maalesef. Yeni kitabı alan ve ses kaydından dinleyen hocalarıma sorum, hoca çok fazla yeri vurguluyor veya yeni şeyler yazdırıyor mu? Ses kaydı olmadan direk çalışsam nasıl olur? Yardımcı olursanız minnettar kalırım 🙏
Kitapta hemen her şey yazıyor hocam,çok fazla bilgi var bu yüzden hocanın vurguladığı yerler genelde kitapta oluyor ve boldlu oluyor, çizip geçiyorsun,kitap kalın olduğu için tek başına neresi önemli neresi gereksiz ayırt etmen zor olabilir.
Dünyada her şey için, maddiyat için, maneviyat için, muvaffakiyet için, en hakiki mürşit ilimdir, fendir; ilim ve fenin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir.
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK/TEVFİK FİKRET

Kullanıcı avatarı
malii0030
VIP
VIP

Mesaj gönderen malii0030 » Prş May 28, 2020 1:22 pm

Kesinlikle vurgulamıyor 4 ders yapıyormuş 3 ünü yapmış 1 i korona sebebiyle yapılamamış. Normal ses kaydında tuttuğum not 1 a4 kadardır.Kalan kısmından kemik hastalıklarını geçen ınsta dan anlattı onu dinledim. Vurguladığı yerler zaten kitapta koyu ya da kırmızı yazılmış. Insta dersi iyiydi ama dinlemeni öneririm. Benim görüşüm bu okuyarak aklımda kalıyor dersen okuyarak çalışabilirsin. Diğer hocalarımın da görüşlerini al için rahat etsin iyi çalışmalar.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Kullanıcı avatarı
mechatronic
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen mechatronic » Prş May 28, 2020 1:26 pm

Çok fazla şey yazdırmadığını söyleyebilirim ben de. Aslında bu sebeple çok da uzun sürmemesi lazım doldurmanın. Belki önce ses kaydını hızlıca dinleyip ardından da hızlıca bir tekrar atarsanız kitaba, hem daha az vakit kaybetmiş hem de vurgulanmış yerleri kaçırmamış olursunuz diye düşünüyorum. İyi çalışmalar.

AquamarineSyndicate
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen AquamarineSyndicate » Prş May 28, 2020 1:31 pm

dormicum023 yazdı:
Prş May 28, 2020 12:46 pm
Hocam ben 1 hafta fln uğraşıp çoğunu doldurdum. Arada eksik kalan yerler de oldu. Bazı anlatmadığı veya yazmadığı (invaziv duktal meme da yazmıyor mesela) yerler de var veya yeri yanlış konular da var. Bunalıma girdim resmen. 4 gündür doğru düzgün çalışamıyorum.

Size önerim bulabilirseniz eski kitaptan alın yoksa ses kaydından sorgulamadan doldurun.

Kullanıcı avatarı
gsad1905
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen gsad1905 » Prş May 28, 2020 5:52 pm

Atladığı konular oluyor, ama anlattığı konunun çoğu yerinden bahsediyor.