Tus dershanesine ne zaman kaydolunmalı

Nasıl başardım ?,Hangi hoca/kaynağı seçmeli ?, Kitap değiştirmeli mi ?, Nasıl çalışmalıyım ? sorularını burada cevaplıyoruz.

Moderatör: hekim3541

Minikpatates
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Tus dershanesine ne zaman kaydolunmalı

Mesaj gönderen Minikpatates » Çrş May 27, 2020 10:13 pm

2. sınıf öğrencisiyim ve her sene artan dershane fiyatları ve erken kayıtların 2. sınıfın sonunda bitmesi sebebiyle bu sene dershaneye kaydolmayı düşünüyordum ama dershanelerle konuştuktan sonra kafam çok karıştı hangi dershaneyi öneriyorsunuz ve kaynakları hakkında yorum yapar mısınız

Requiem
VIP
VIP

Mesaj gönderen Requiem » Çrş May 27, 2020 10:22 pm

Bence kaydolma.Senin hazırlanman gereken zamana, kendi videolarını internet üzerinden satan hocaların daha da çok artacağını düşünüyorum.Böylece en iyi hocaları satın alıp dinleyebilirsin , ücrette daha uyguna gelir.
Dershanelerin bazı hocaları iyi tamam ama iyi hocalardan çok daha fazla bi numarası olmayan hocalar da var. Eksileri,artılarını net götürüyor yani. Herkes çatır çatır kaydolurken, dayanabilirim diyorsan, bence olma.

Minikpatates
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Minikpatates » Çrş May 27, 2020 10:42 pm

Requiem yazdı:
Çrş May 27, 2020 10:22 pm
Bence kaydolma.Senin hazırlanman gereken zamana, kendi videolarını internet üzerinden satan hocaların daha da çok artacağını düşünüyorum.Böylece en iyi hocaları satın alıp dinleyebilirsin , ücrette daha uyguna gelir.
Dershanelerin bazı hocaları iyi tamam ama iyi hocalardan çok daha fazla bi numarası olmayan hocalar da var. Eksileri,artılarını net götürüyor yani. Herkes çatır çatır kaydolurken, dayanabilirim diyorsan, bence olma.
Aslında beni endişelendiren de bu benim zamanıma çoğu şey değişebilir hoca kadrosu da aynı kalmayabilir dershanelerin ama eğer pek bi değişiklik olmazsa şimdi kaydolmadığıma üzülücem aşırı arada kaldım

karnax
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen karnax » Çrş May 27, 2020 11:07 pm

bence kayıt olunmamalı 20bin civarı para istiyorlar, bu normal bi rakam değil ve sanki kayıt olmazsan kazanamazsın gibi bir imaj oluşturuyorlar. karşılığında ne yapıyorlar textbookları özetleyip anlatıyorlar. bizde mecbur kalıyoruz bunlara neden? çünkü bize asıl eğitim vermesi gereken üniversiteler gerekli eğitimi vermiyor. ben zamanında 2bin küsür sıralama ile iyi bir tıp fakültesine girmiştim ve mezun olduğum zaman doktor değildim, sahada görerek bişeyler öğrendim. en basitinden kadın doğum stajında muayene veya hasta başı eğitim yapmadık çünkü hastaların hepsi hoca hastasıydı ve onların yanına gidip rahatsız etmememiz gerekiyordu. sonuç olarak bu saçma sistemide dersaneler değerlendirdi. okulda hocaların öğretmediği çok basit şeyleri bize anlatarak sanki efsanevi birşey sağlıyormuş oldular. Açıp okuyun kardeşim, anatomiden başlayın, biyokimya, fizyoloji, dahiliye farma gibi gidin, sağlam temelli okuyun. ne dersaneye ihtiyacınız olur ne başka birşeye. zeki insanlarsınız hepiniz derhanelerin size göstereceği 2-3 kestirme yol için o kadar para vermenize gerek yok

Kullanıcı avatarı
malii0030
VIP
VIP

Mesaj gönderen malii0030 » Çrş May 27, 2020 11:43 pm

merhabalar kesinlikle kaydolma ben 5. sınıfım kaydolmadım burdan vip üyelik edindim 100 200 liraya bi kitap taratarak gidip dershanelerin kitaplarını derledim önerilere göre o şekilde çalışıyorum ve memnunum halimden. Tıp akademisi biyokimya ve mikro alacağım burda arkadaşlar stagedoctortus sitesinde pediatriyi çok övüyorlar mesela. Demem o ki arkadaşların dediği gibi online ders sistemine geçilecek kendini bir dershaneye bağlama. Benim kaynaklarımda her dershaneden kaynak var. Çünkü x dershanenin fizyosu biyokimyası iyi bikaç ders idare eder ama atıyorum anatomi berbat diğer dershanede farma çok iyi ama klinik leş. Hepsinin iyi olduğu dershane yok bence. kadro değişmesi falan ekstra konular zaten. Bence şimdilik kaydolma sadece okul derslerine çalış ve textbook oku. Çünkü dershaneler ve tus textook bazlı en güzel çalışabileceğin yer orası. yine aklına takılan bişey olursa özel mesajdan ulaşabilirsin.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Minikpatates
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Minikpatates » Prş May 28, 2020 8:25 am

Teşekkürler yorumlarınız için peki genelde ilk tusta istediği yere yerleşenlerin oranı nedir biliyor musunuz

karnax
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen karnax » Prş May 28, 2020 8:46 pm

Minikpatates yazdı:
Prş May 28, 2020 8:25 am
Teşekkürler yorumlarınız için peki genelde ilk tusta istediği yere yerleşenlerin oranı nedir biliyor musunuz
okuluna göre çok değişken bir soru bu. hacettepede yüzde 40-50 civarı vardır

daryoosh57
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen daryoosh57 » Prş May 28, 2020 10:25 pm

Minikpatates yazdı:
Çrş May 27, 2020 10:13 pm
2. sınıf öğrencisiyim ve her sene artan dershane fiyatları ve erken kayıtların 2. sınıfın sonunda bitmesi sebebiyle bu sene dershaneye kaydolmayı düşünüyordum ama dershanelerle konuştuktan sonra kafam çok karıştı hangi dershaneyi öneriyorsunuz ve kaynakları hakkında yorum yapar mısınız

2. sınıfsın. hayatını yaşa. maalesef "tıp fakültesi eşittir TUS" oldu artık. üstelik "TUS eşittir dershane" dershaneye gitmeden TUS kazanılmıyor mu? bunların hepsi dershane sahiplerinin yarattığı algı. madem 2. sınıftasın ve şimdiden uzmanlık yapmayı düşünüyorsun otur HARRISON, SHWARTZ, SABISTON OKU physiopathology öğren, BArbara Bates oku muayene öğren, iyi ve bilgili bir doktor olmaya zamanını ayır. Bilgilerinin temeli gerçek reference kitaplar olmalıdır dershane notları veya hocaları değil. 17 yıllık bir hekim ağabeyin olarak naçizane tavsiyede bulundum. yolun açık olsun

Minikpatates
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Minikpatates » Prş May 28, 2020 11:07 pm

Tekrar teşekkür ederim yorum yaptığınız için tanıdıklarım da dershanesiz kazanmış sanırım ben de gitmiycem

dt.mert
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen dt.mert » Cum May 29, 2020 8:02 am

burada yazılanlar çok doğru . benim yaşadığım şehirde dershane öğrencileri otobüsle götürdü reklamını yaptı sanki dershane olmazsa kazanılmayacak bir şey gibi gösterildi . her şey para artık .dershane 20.000 tl + 30.000 tl devlete geri vereceğin bir burs var . hayata o kadar geri başlıyoruz ki .çok büyük paralar bunlar artık . hayat çok pahalı ve çok zor