Ekim 2020 Tusunda Nasıl Bir Tablo Bekliyorsunuz

Çıkması Beklenen Yerler, Deneme Sınavı Tartışmaları, Yabancı Dil Muafiyeti, İstifa-Feragat, Güncel Gelişmeler'in Konuşulduğu Başlıklar

Moderatör: hekim3541

karnax
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Ekim 2020 Tusunda Nasıl Bir Tablo Bekliyorsunuz

Mesaj gönderen karnax » Çrş May 27, 2020 8:40 pm

Bildiğiniz gibi virüs sebebiyle intörnler evde ders çalışıyor, yine pek çok pratisyenin iş yükü azalmış ve çalışma fırsatları artmış. bu durum beni bir miktar ümitsizliğe sürüklüyor. bi türlü konsantre olamıyorum bu durum kafamı kurcaladığı için. emeklerim boşa gidecekmiş gibi hissediyorum, ne dersiniz bu konuyla ilgili nasıl bu saçma düşünceleri kafamdan atıp çalışmaya konsantre olabilirim

Kullanıcı avatarı
tusuyoruzkaptan
VIP
VIP

Mesaj gönderen tusuyoruzkaptan » Çrş May 27, 2020 8:50 pm

sanıyorum ki siz istifalı veya suanda herhangi bir yerde çalışmıyorsunuz buna istinaden yazıyorum bu satırları.yükselmek icin başkasının kötü durumda olmasını mı bekliyordunuz? ben de evde o ders çalışan intörnlerdenim ama en az bizim kadar pandeminin ortasında okulları tarafından "sizi mezun etmem" korkusuyla çalışmaya mecbur bırakılanlar da var. onlar nasıl bir psikolojiye girsin o zaman? dediğiniz gibi pratisyenlerin iş yükünün azaldığı da kısmen doğru olabilir arkadaşlarımdan ben de buna benzer birşey duydum hatta bi arkadaşım istifa edecekti pandemiden önce ama iyi ki etmemişim hem para kazanıyorum hem nöbetim azaldı dedi. sınav değişmedi, insanlar değişmedi koşullar değişmiş olabilir herkes zaten bundan önceki koşullara göre de elinden geldiğince çalışıyordu suanda da elinden geldiğince çalışıyor. Bence bu tarz düşünceleri bırakıp elinizden geleni yapmaya odaklanın en temizi bu :)

karnax
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen karnax » Çrş May 27, 2020 9:12 pm

tusuyoruzkaptan yazdı:
Çrş May 27, 2020 8:50 pm
sanıyorum ki siz istifalı veya suanda herhangi bir yerde çalışmıyorsunuz buna istinaden yazıyorum bu satırları.yükselmek icin başkasının kötü durumda olmasını mı bekliyordunuz? ben de evde o ders çalışan intörnlerdenim ama en az bizim kadar pandeminin ortasında okulları tarafından "sizi mezun etmem" korkusuyla çalışmaya mecbur bırakılanlar da var. onlar nasıl bir psikolojiye girsin o zaman? dediğiniz gibi pratisyenlerin iş yükünün azaldığı da kısmen doğru olabilir arkadaşlarımdan ben de buna benzer birşey duydum hatta bi arkadaşım istifa edecekti pandemiden önce ama iyi ki etmemişim hem para kazanıyorum hem nöbetim azaldı dedi. sınav değişmedi, insanlar değişmedi koşullar değişmiş olabilir herkes zaten bundan önceki koşullara göre de elinden geldiğince çalışıyordu suanda da elinden geldiğince çalışıyor. Bence bu tarz düşünceleri bırakıp elinizden geleni yapmaya odaklanın en temizi bu :)
kimsenin kötü durumda olmasını beklemiyorum. sadece bu güne kadar yaşanmamış bir süreç var ve bu süreç sonucunda ortaya koyduğum emeğin boşa gitmesi ihtimali beni korkutuyor

Kullanıcı avatarı
Tocilizumab06
VIP
VIP

Mesaj gönderen Tocilizumab06 » Çrş May 27, 2020 9:19 pm

Herkes icin şartlar aynı. Çalışan her zaman bir şekilde daha iyi calışıyor hocam bu her daim olan bir durum . Ben bu sürecin başında intörnler geri çağırılacak vs net bir şey yoktu o süreçte insan kafa rahat olmadığı için pek çalışamıyor Bi süre iyi değerlendiremedim odaklanıp calışamadım boş geçti. Zaten olağanüstü bir durum var o da etkiliyor psikolojik olarak. Bazen keşke başta daha iyi değerlendireeydim dediğim oluyor. Ama önümüzdeki kalan sürece odaklanmak lazım. Siz bu düşüncelere kapılmadan şimdi odaklanmaya çalışın. Benzer düşüncelere bazen kapılıyor insan bu süreç böyle tus nolacak acaba Ekim de diye ama gereği yok. Bu süreçte elinden geleni yapmaya gayret et. Görelim Mevla neyler neylerse güzel eyler :) Allah kolaylık versin herkese :)

Kullanıcı avatarı
malii0030
VIP
VIP

Mesaj gönderen malii0030 » Çrş May 27, 2020 9:24 pm

hocam emekleriniz neden boşa gitsin ne kadar emek verdiyseniz o kadar sonucunu alırsınız. Bir başkası sizden fazla emek vermişse o önünüze geçer bu kadar basit bir denklem. Siz bu süreçte vah tüh diyip enseyi karartmak yerine emeklerinizin üzerine daha fazlasını ekleyin. Karşılığını alırsınız ;)
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!