Emrullah Hoca Sorularla Son Tekrar Ne Zaman Çözülmeli?

Nasıl başardım ?,Hangi hoca/kaynağı seçmeli ?, Kitap değiştirmeli mi ?, Nasıl çalışmalıyım ? sorularını burada cevaplıyoruz.

Moderatör: hekim3541

Kullanıcı avatarı
arabaci
VIP
VIP

Emrullah Hoca Sorularla Son Tekrar Ne Zaman Çözülmeli?

Mesaj gönderen arabaci » Pzt May 25, 2020 6:20 pm

Sayın hocalarım merhaba,
Ben Mehmet Sar'dan dinledim patolojiyi, fakat Emrullah hocanın offlinelarını da alt sınıflardayken dinlemiştim, kendisinin tarzını da beğenmekle beraber hem istediğim bölümün çok yüksek olmaması hem de biraz daha patofizyoloji öğrenme isteğim dolayısıyla Mehmet Sar'ı tavsiye etmişlerdi. Dolayısıyla öyle de yaptım. Henüz hiçbir soru çözmedim ve TTS çözeceğim, vaktim var ve acele etmek istemiyorum, dediğim gibi yüksek puandan ziyade öğrenme amacım var, ama halihazırda öğrenmişken TUS'ta da soru yaparsam fena olmaz diye düşünüyorum.
Burada size iki şey danışmak istiyorum:
1. Emrullah Hocanın Sorularla Son Tekrar Kitabı bu aşamada (sadece bir kez dinleyip bir kez de kendim patoloji okumuş herhangi klinik bir branşı çalışmamış olduğum göz önünde bulundurularak) bana gerekli midir?
2. Eğer gerekliyse bu kitabı ne zaman çözmemi önerirsiniz?
Çünkü tüm forumlarda yaptığım inceleme sonucunda Emrullah hocanın Mehmet hocanın değinmediği ve önemli olduğu düşünülen bazı yerlere değinmiş olduğunu öğrendim.
Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
arabaci
VIP
VIP

Mesaj gönderen arabaci » Pzt May 25, 2020 10:03 pm

Ayrıntılı cevabınız için çok teşekkür ederim. Peki ne zaman çözmeye başlanmalı? İlk tekrarımdan sonra direk çözmeli miyim? Doğru yaptığım sorularda da cevapları okumamı tavsiye eder misiniz? Çünkü Mehmet Sar'ın kitabında da Robbins'te olan her şey var yanlış bilmiyorsam.