Hekimlikte Birlik ve Haklar Platformu

Cevapla
HekimBaba
Onur Üyesi
Onur Üyesi
Mesajlar: 257
Kayıt: Prş Nis 13, 2017 1:21 am
Reputation: 939

Hekimlikte Birlik ve Haklar Platformu

Mesaj gönderen HekimBaba » Pzr Nis 01, 2018 10:27 pm

ResimÜLKENE, MESLEĞİNE VE ODANA SAHİP ÇIK!


Sayın Meslektaşım,

Ülkemizde her açıdan çok önemli süreçlerden geçtiğimiz bir zaman dilimini yaşıyoruz. Sağlık alanının lokomotifi, en çileli ve en vefakâr kesimi olan biz Hekimler büyük sorumlulukla milletimize hizmet ediyoruz. İnsanların acılarını dindirip durumlarını düzeltmek için fedakârlık ve feragat ölçüleriyle özelde,kamuda çalışıyoruz.Ancak bu hizmetin öznesi olması gereken hekimler, maalesef siyasetçilerin kolaycılığı, popülist yaklaşımları ve meslek odalarımızın kayıtsızlığı nedeniyle nesnesi haline geldi.

Tabip odamızın asli görevi meslektaşlarının maddi ve manevi menfaatlerini kollayıp geliştirmektir. Ne yazık ki bu gün, İstanbul Tabip Odası, kanunla kendine verilmiş olan ödevleri yerine getirmek yerine, odamızı aşırı uçlarda siyaset yapar duruma sokmuştur. Son olarak Devletimizin Afrin’ de meşru müdafaa kapsamında verdiği beka mücadelesi karşısında İstanbul Tabip Odasının omurgasını oluşturduğu TTB merkez konseyinin talihsiz ve vatan hainlerini cesaretlendiren ‘’savaşa karşıyız’’ açıklaması kamuoyunda itibarımızı zedelemiştir. TTB ve İTO demokrasi ve barış sözcüklerini tüketerek yayınladıkları bildirilerle kadim devletimizin terörle olan mücadelesini uluslararası ortamlarda işgalci bir harekat gibi gösterme gayretinde olmuştur.

Biz az laf çok iş prensibine inanan dinamik bir ekibiz. Bünyemizde her siyasi yelpazeden düşünce sahibi olan, hayata çok farklı pencerelerden bakan arkadaşlarımız var. Hepimizin ortak paydası, Cumhuriyetimize bağlılık, aziz vatanımız, milletimiz, devletimiz, birlik ve beraberliğimiz, meslekte liyakat, Tabiplerimizin maddi ve manevi hak ve menfaatleridir.

Hekimlerimizin sağlıkta şiddet, yıpranma payı, çalışma saatlerinin ve şartlarının iyileştirilmesi, sabit, performans ve emeklilik maaşlarının artırılması, tam gün ve mecburi hizmet yasası gibi temel sorunlar başta olmak üzere tüm hekim sorunları ile ilgili detaylı sürdürülebilir somut projeler hazırladık. Mevcut projeleri hayata geçirmek ve odaya kayıtlı üyelerin sadece %9’unun oyu ile temsil edilen İstanbul Tabip odasını acilen asli görevlerine yeniden kavuşturmak için tüm hekimlerimizi HEKİMLİKTE BİRLİK ve HAKLAR PLATFORMU etrafında birleşmeye davet ediyorum. Mesleki sorumluluk ve milli görev olarak sizleri 15 Nisan’da yapılacak olan İstanbul Tabip Odası seçimlerinde oy kullanmaya çağırıyorum. Henüz üye olmamış genç kardeşlerim başta olmak üzere tüm hekim arkadaşlarımızın biran önce odaya üye olarak geleceklerine sahip çıkacaklarına inanıyorum. Destekleriniz ortak geleceğimiz için olacaktır. Bu duygularla görevlerinizde başarılar diler, geleceğinizin aydınlık olmasını temenni ederim. Birlikte başaracağız.

Saygı ve Selamlar sunarım

Prof. Dr. Suat Turgut

Hekimlikte Birlik ve Haklar Platformu Başkanı

İstanbul Tabip Odası Başkan Adayı

suat.turgut@gmail.com

****Aidat borcu oy kullanmaya engel değildir.

Seçim yeri: İstanbul Erkek LisesiCevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Türk Tabipleri Birliği” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir