Haram Baskısı

Bu Bölümde Konu Moderatörlüğü Uygulanmaktadır
djamt
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Haram Baskısı

Mesaj gönderen djamt » Çrş Mar 25, 2020 3:04 am

Bana enteresan gelen bir kaç makam var.
Korona virus var, offline ları paylaşılmasın diye evden izleme gibi luksumuz yok. mecbur derhaneye gitmelisin. Risk !
onu bir tarafa bıraktım, şimdiki dönemde derhanede kapalı, parayı almışlar hiç birşeyde kullanamıyorsun, derslerde yok, bu haram olmuyor mu acaba? ve ...
dershanelerinde haklı tarafları var ama daha çök haksız taraflarıda var.

Kullanıcı avatarı
yunus21
VIP
VIP

Mesaj gönderen yunus21 » Çrş Mar 25, 2020 11:21 am

CerrahOlacakAbisi yazdı:
Pzr Eyl 22, 2019 1:50 pm
Bazı arkadaşlarım benim ses kaydı dinleme durumumun hak yeme olduğunu haram olduğunu söylüyor hoca bu sene derste ses kaydı almayın hakkımı helal etmiyorum demiş. Hal böyleyken insanın içi rahat etmiyor yarın bir yeri kazanıp gidince bu insanlara hal borçlu olmak sizi de düşündürüyor mu ?
Kulak asmayın bu saçmalıklara gönül rahatlığıyla dinleyin
"ve cellat uyandı yatağında bir gece
tanrım dedi bu ne zor bilmece
öldükçe çoğalıyor adamlar
ben tükenmekteyim öldürdükçe"

Ataol Behramoğlu

drcello68
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen drcello68 » Çrş Mar 25, 2020 11:45 am

arkadaşlar az mantıklı olun dışardan biri hocanın ses kaydını alıp dağıtıyor hoca da haramdır diyorsa haram bu kadar basit ama çaresizlik param yok deyip dinliyoruz bu yani olay oraya buraya çekmeyin. sonuçta hoca o bilgleri arıyor tarıyor eğer bilgi herkesin hakkıysa sen tara bul robinsten bilmem neden sen çalış kendınızı kandırmayın.

dryakamoz54
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen dryakamoz54 » Çrş Mar 25, 2020 7:59 pm

Bir yazı dikkatimi çekmişti.
'' Fakir, zengin yer. ''

Kullanıcı avatarı
tuscul
VIP
VIP

Mesaj gönderen tuscul » Çrş Mar 25, 2020 9:15 pm

böyle bır sitenın varlıgından tum dersanelerın haberı var ve ısteseler kapatırırlar ugrasmıyorlar ama şu mantık var dersanelerin burda dokumanları paylasılıor ve bunun karsılıgında vıp yada vıp plus oluyorsun , dokuman paylasman ıcınde kıtap satın alacaksın herkes burda bırer kıtap alıp vıp olmak ıcn yuklese adamlar muthıs kıtap satar veya dersaneye yazılsa burda verılen ses kaydı reklam olsa tercıh edılse bu bıle yeter mesela bu sıtede cogu ınsan tum kıtapları almak yerıne önemlı guncel 1-2 kıtap alıyor sıteye taratıp yukluyor ve bununla vıp yada vıp plus olur daha fazla sey elde ederım dıyor bınlerce uye bunu yapıyor ve dersaneler bır anda kıtap satmıs oluyor sürümden kazanıyor ayrıca zaten şu an önemlı seylerın hepsı vıp plusta tutuluyor ve vıp plus olman ıcın zaten epey bır dokuman alıp cok sey yapman lazım yani bu sıte senı dersane dokumanı almaya dersaneye gıtmeye yönlendırıp bunun karsılgında senı vıp yada vıp plus yapıyor dersaneler arasında bır tek tusworl bu sıtede dokumanlarının paylasılmasını ıstemedı reklama ve sıte uzerınden dokuman satmaya ıhtıyacım yok mahkemeye verırım dedı bu yuzden dıkkat edersenız sıtede tusworlda aıt guncel dogru duzgun dokuman yok varsada cok az ve son guncel degıl ama dıger dersaneler reklamı ve dokuman satımı acısından sıteyı kullanıyor göz yumyor kuralları onlar belırlıyor vıptır vıp plustur vesaıre yanı tum kurallar onlara baglı aslında ve bu sebepten haram helal durumu iyi düşünülmeli ben yazdıgım tum bu bılgılerı bırınden duymustum ama kımden duydugumu hatırlamıyorum

caldrejon
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen caldrejon » Prş Mar 26, 2020 4:20 pm

yani düşününce evet herkes sunduğu hizmet karşılığı para kazanmak ister ama eğer bu artık aşırı miktarlarda gereksiz bir kazanca dönüşüyorsa buna da yapacak bir şey yoktur yani.Tamam ses kaydı,pdf,offline hepsi haram sonuçta kurumun sunduğu ücretli hizmeti sen ücretsiz veriyorsun hem de izni olmadan ama bunu sağlayan da yine kurumun kendisi.Eğer bu politikalarından vazgeçmezler ve hala öğrencilere öğrenci değil de müşteri gözüyle bakarlarsa bu duruma da ses çıkarmamaları lazım.Dersaneler artık kesesini değil de öğrencilerini düşünmeli acaba biz mi onlara muhtacız yoksa onlar mı bize bence onlar bize muhtaç