Haram Baskısı

Bu Bölümde Konu Moderatörlüğü Uygulanmaktadır
tsezer
VIP
VIP

Haram Baskısı

Mesaj gönderen tsezer » Pzr Eyl 22, 2019 8:00 pm

hocam siz buradan ses kayıtlarını pdfleri indirin, hangi hocanın nesini dinlediyseniz kaydedin, sonra asistanlığı kazanınca aradan 6 ay geçinde kıyıda köşede 10-15 bin liranız hazır olunca tek tek bütün hocalara instagramdan ulaşın ulaşamadığınızın da dershanesine gidin, ben böyle böyle bişey yaptım, bir öğrenciye burs vermek istiyorum deyin böyle hem ayranınız dökülmemiş hem de şeyiniz şey olmamış olur. maddi imkanı olmayana ya da fırsat eşitliği olmayana anlayışlı olacaktır her doktor.

Kullanıcı avatarı
Doktor-1975
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
TAG: web seitem henüz aktiv degil
İletişim:

Mesaj gönderen Doktor-1975 » Pzr Eyl 22, 2019 9:38 pm

Hakkaten cetrefilli bir konu malesef bir görüs bildirecek düzeyde Fikif bilgisine sahip degilim. iki ucu keskin bicak misali

Gokuhanu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Gokuhanu » Pzr Eyl 22, 2019 10:08 pm

tsezer yazdı:
Pzr Eyl 22, 2019 8:00 pm
hocam siz buradan ses kayıtlarını pdfleri indirin, hangi hocanın nesini dinlediyseniz kaydedin, sonra asistanlığı kazanınca aradan 6 ay geçinde kıyıda köşede 10-15 bin liranız hazır olunca tek tek bütün hocalara instagramdan ulaşın ulaşamadığınızın da dershanesine gidin, ben böyle böyle bişey yaptım, bir öğrenciye burs vermek istiyorum deyin böyle hem ayranınız dökülmemiş hem de şeyiniz şey olmamış olur. maddi imkanı olmayana ya da fırsat eşitliği olmayana anlayışlı olacaktır her doktor.
Sizi tebrik ediyorum. Allah yolunuzu açık etsin.

Kullanıcı avatarı
drdexter35
VIP
VIP

Mesaj gönderen drdexter35 » Pzr Eyl 22, 2019 10:56 pm

yine herkes müftü olmuş i vellahi fetva arayana fetva çok herkesin doğrusu kendisine ben sonuca bakarım arkadaş antitusif bizim 15.000 verip alamadığımız hizmeti veriyor ne deyim bilmiyorum hala iyi insanlar var demek ki
Sonunu düşünen kahraman olamaz !

Kullanıcı avatarı
kırmızıdosya
VIP
VIP

Mesaj gönderen kırmızıdosya » Pzr Eyl 22, 2019 11:14 pm

Crazytuser sevgili virüs; herkesi kendiniz gibi badeci zannetmeyin. Burda diğer badeci arkadaşlarınızı alın ve defolun; bu nezih ortamı attığınız gayri ahlaki mesajlarla kirletmeyin.
Uluorta eylemeyin dilinizi edepsiz...

Kullanıcı avatarı
drdexter35
VIP
VIP

Mesaj gönderen drdexter35 » Pzr Eyl 22, 2019 11:20 pm

Geldiğimiz noktaya üzüldüm

CerrahOlacakAbisi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen CerrahOlacakAbisi » Pzt Eyl 23, 2019 12:41 am

Dostlar Tusem'e giden arkadaşım da var o dershanede helal etmiyoruz lafı geçmemiş. Tusdata için konuşmam gerekirse hoca değil de Tusdata sahibi tüm hocaların adına bir söylemde bulunarak hakkımızı helal etmiyoruz demiş. Ben bu siteden yeni faydalanmaya başladım ve vip olmadığıma rağmen çok memnun kaldım. Kullanmaya da devam etmek istiyorum fakat son günlerde dershaneye giden arkadaşlarımın söylemleri üzerine içime kurt düştü biraz bunaldım ve ondan dolayı bu konuyu açtım. Fikir olarak halen netleştiremedim. Ses kaydı dinlemeden de pek olmaz. Hayırlısı bakalım Allah bir çıkış kapısı elbet gösterecek...

Kullanıcı avatarı
Pineala
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen Pineala » Pzt Eyl 23, 2019 1:03 am

herkesin dini inancı veya inançsızlığı kendine ama dürüst olmak gerekirse hocanın rızası yoksa emeğin yok sayılması etik(ahlaki) açıdan yanlıştır... kimse kıvırmasın... ama maalesef sistem bizi buna zorluyor.... yurt dışı sınavları için internet üzerinde yüzlerce ücretsiz veya makul ücretli kaynaklar var ama ülkemizde maalesef yok denecek kadar az...

ses kayıtları dershanelerin gelirini azalttı mı? bence tam tersi reklamını daha fazla yapıyor... gidecek kişi yine gidiyor.... ama dershanelerin verdiği hizmet hiç değişmedi yıllardır hep aynı... hepsi olmasa da bir çok hocanın ses kayıtlarına rıza gösterdiğini biliyorum...

tus öyle bir sınav olmuş ki bazal tıbbi bilgi sorulması gerektiği yerde uç bilgileri iyi ezberleten dershanelerin reklam yapıp köşeyi döndüğü bir format olmuş... tus şu anda sadece tus dershanelerinin piyasasına hizmet ediyor.... tus ve tus dershaneleri Türk sağlık sisteminin en büyük belası haline gelmiş durumda...

sınavda dereceye giren kişiler 2. sınıfta tusa hazırlandıklarını söylüyor... yani henüz hasta bile görmeden tusa hazırlanıyor bir doktor.. henüz bir tansiyon bile ölçmeden nadir görülen uyduruk bir sendromun kompartımanlarını ezberliyor bir tıp öğrencisi... mezun olunca hasta görmek istemiyor... çünkü maalesef doktor olmuyor, olduğu şey iyi bir tusiyer... tusu ve sistemi yıllarca bu hale getiren dershaneler şimdi kaymağını yiyorlar...

umarım ülkede bir şey değişir bu devran döner de kimse kimsenin hakkını yiyemez...
En son Pineala tarafından Pzt Eyl 23, 2019 10:21 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

ClCN7
Onur Üyesi
Onur Üyesi

Mesaj gönderen ClCN7 » Pzt Eyl 23, 2019 7:35 am

Güzel de puanı olan ve ya kendini bu iş için geliştirmek isteyen, elini taşın altına koymaya razı olan 5-10 kişi toplansak da bu işe bi çözüm üretsek. Yeter artık dershanelerin peşinden koşturduğumuz.

🌱

Kullanıcı avatarı
drdexter35
VIP
VIP

Mesaj gönderen drdexter35 » Pzt Eyl 23, 2019 8:46 am

CICN7 👋