TUS Kitapçığında Çözme Sırası

Bu Bölümde Konu Moderatörlüğü Uygulanmaktadır
Kullanıcı avatarı
AlpErTunga
VIP
VIP

TUS Kitapçığında Çözme Sırası

Mesaj gönderen AlpErTunga » Prş Eyl 19, 2019 10:44 am

Tusta temelde anatomiden başlayıp farmada mı bitiriyorsunuz? Veya klinik dahiliyeden başlayıp kadın doğumda mı bitiriyorsunuz yoksa kendinize göre bir sıranız var mı? Fikirlerinizi merak ediyorum. Bu konuya değinilmemişti hiç. Hem katkımız olur.

Kullanıcı avatarı
AlpErTunga
VIP
VIP

Mesaj gönderen AlpErTunga » Prş Eyl 19, 2019 10:46 am

Yani sınav esnasındayken soru çözme sıranız nasıl?

Kullanıcı avatarı
tuscul
VIP
VIP

Mesaj gönderen tuscul » Prş Eyl 19, 2019 11:10 am

AlpErTunga yazdı:
Prş Eyl 19, 2019 10:44 am
Tusta temelde anatomiden başlayıp farmada mı bitiriyorsunuz? Veya klinik dahiliyeden başlayıp kadın doğumda mı bitiriyorsunuz yoksa kendinize göre bir sıranız var mı? Fikirlerinizi merak ediyorum. Bu konuya değinilmemişti hiç. Hem katkımız olur.
ben genelde sırayla gıderım lakin önce bır sayfa sayfa kısa kısa ne sorduguna ve şıklara bakarım önce bılındık tanıdık gıbı gelen sorulara odaklanırım bırde karar veremedıklerımın basına soru işaretı koyarım ustunde durup vakıt kaybetmem arta kalan vakıtte tekrar dönüp onlara bakarım bırde bır püf noktası her soruyu bu hangı dersin kategorsınde sorulmus mantıgıyla düşünür şıkları ona göre elerim mesela cerrahı sorularında şıklarda dahılıye konusunu elerim veya cocukta yetıskın hastalıkları şıklarda elerim vesaıre gibi yanı hangı derse ait sorulara gectı ısen cevabını şıklarda ona göre aramalısın , mesela vaka sorusunda vakada verılen semptomları yapacak şıklarda sana 2 hastalık verir bırı dahılıye konusudur bırı cerrahı sen cerrahı sorularına gectı ısen bu soru sana orda soruluyorsa kesınlıkle dahılye ile alakalı olan şıkkı elemen lazım bunun gıbı

Kullanıcı avatarı
badboy44
VIP
VIP

Mesaj gönderen badboy44 » Prş Eyl 19, 2019 11:38 am

Pato-fizyoloji gibi mantık yürütmenin daha mümkün olduğu soruları başta çözüyorum, daha sonra biyokimya-mikro, en son farma-anatomi

Kullanıcı avatarı
AlpErTunga
VIP
VIP

Mesaj gönderen AlpErTunga » Prş Eyl 19, 2019 2:14 pm

Çok teşekkürler arkadaşlar. Ben her zaman sıralama neyse ona göre çözüyordum ama gördümki anatomim kötü olduğundan mıdır nedir başlar başlamaz demoralize olduğumdan sınavımın geri kalanını da etkiliyordu. Bu kez farklı metod yürütmek istiyorum. Bu sınav bilgi sınavı ama aynı zamanda doğru taktik de sınavı. Doğru stratejilerle alabileceğimiz en yüksek puanı almalıyız. Fizyo anatomi gibi soru sayısı az branşları en son mu çözsem dedim. Zaten anatomim berbat diye. Sırf başlarken moralim yüksek olsun diye 1.5 ay anatomi baktım 1 net bile arttıramadım orası ayrı bir sorun benim için. Ögrenciyken de zil sistemiyle sözlülerde hep -2.5 alırdım anatomide :/ en yapabildiğimiz bizi mutlu edecek dersten mi başlasak napsak?

Bir konuya daha değinmek istiyorum ve bana destek olmanızı rica ediyorum. Ben sınava ankarada bir anadolu lisesinde girdim. Sabahki sınav başlar başlamaz bir seyyar satıcı 15 dk bağırdı. Ayt-tyt gibi üniversiteye başlama sınavlarında önlem alınıyor. Bizim sınavımızda da sessizlik sağlanmalı. Ösym'yi arayıp bu durumu soyleyeceğim. Sizlerin de arayıp katkısıyla bu durumu çözelim. Bugun benim başıma gelen yarın sizin başınıza gelebilir.