Dershane yararlı olur mu

Bu Bölümde Konu Moderatörlüğü Uygulanmaktadır
Kullanıcı avatarı
yeops
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Dershane yararlı olur mu

Mesaj gönderen yeops » Çrş Eyl 11, 2019 9:10 pm

"Anlatan biri olmazsa anlayamazsın" diyeni boş verin, bir de 10 tane mesaj döşemiş bunu söylemek için. "Ben biri anlatmadan anlayamıyorum" yazarsın, biter. Bu genelleme nedir?

Ben dersaneye gitmenin gereksiz olduğu görüşündeyim hocam. Ses kaydı dinledim mi, evet 3 derste dinledim fakat sadece anatomiden fayda gördüm. Dersaneye giden okul arkadaşlarım da dersaneye harcadıkları bu kadar paranın gereksiz olduğu konusunda hemfikir. Çünkü sınav artık fazlaca atipik ve zor sorulardan oluşuyor ve hocalar soru yakalamakta yetersiz kalıyor.

Benim önerim doğru kaynak seçimi + soru bankası + deneme + ydus soruları + vaka soruları serisi. Bunlarla kesinlikle halledilir.

Kullanıcı avatarı
ziyak
VIP
VIP

Mesaj gönderen ziyak » Prş Eyl 12, 2019 12:26 am

Drdicloron yazdı:
Çrş Eyl 11, 2019 8:54 pm
NewtScamender yazdı:
Çrş Eyl 11, 2019 4:57 pm
Ondan herkese bol şans
yukardaki feleğin çemberinden geçmemiş muhtemelen henüz yolun başında veya aşırı polyannacı şahıslara takılmayınız hocam
Bu ben oluyorum sanırım, tanısaydın ki böyle bir imkanın olmayacak, feleğin çemberine çomak sokan bir adam olabilme ihtimalim üzerinde tartışabilirdik. Lakin mesele bu değil..Dilerim konu sahibi kendisi için olumlu olacak bir kararı alır ve şu sınavı kazanır.

Adama polyanna diyerek varsayımlarda bulunmak hangi yaş grubunun tavırları ben unuttum ama doğru değil. Kalın sağlıcakla, rahat olun ya, sizin dediğiniz doğru olsun.

Sınavın sizi taşıyabileceği yerler dışında, hayatın da sizi düşürebileceği yerleri düşünerek insan ilişkileri kurun kardeşlerim. Hepinize başarılar dilerim.

Öpüyorum sizi..

Drdicloron
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Drdicloron » Prş Eyl 12, 2019 1:00 am

ziyak yazdı:
Prş Eyl 12, 2019 12:26 am
Drdicloron yazdı:
Çrş Eyl 11, 2019 8:54 pm
NewtScamender yazdı:
Çrş Eyl 11, 2019 4:57 pm
Ondan herkese bol şans
yukardaki feleğin çemberinden geçmemiş muhtemelen henüz yolun başında veya aşırı polyannacı şahıslara takılmayınız hocam
Bu ben oluyorum sanırım, tanısaydın ki böyle bir imkanın olmayacak, feleğin çemberine çomak sokan bir adam olabilme ihtimalim üzerinde tartışabilirdik. Lakin mesele bu değil..Dilerim konu sahibi kendisi için olumlu olacak bir kararı alır ve şu sınavı kazanır.

Adama polyanna diyerek varsayımlarda bulunmak hangi yaş grubunun tavırları ben unuttum ama doğru değil. Kalın sağlıcakla, rahat olun ya, sizin dediğiniz doğru olsun.

Sınavın sizi taşıyabileceği yerler dışında, hayatın da sizi düşürebileceği yerleri düşünerek insan ilişkileri kurun kardeşlerim. Hepinize başarılar dilerim.

Öpüyorum sizi..
Niye polyannada ne varmis , yeri geliyor nasrettin hocadan bile ornek veriyorum insanlara , kitaplarla buyuduk biz , seker portakali cingoz recai bir suru bir suru daha sayamayacagim , yeri geliyor yasamima uyguluyorum ordaki kissadan hisseleri , oyle instagram youtube gencligi yok bizde kusura bakma cocuklugumuzun kitaplarini cocuklugumuza gommedik biz gommeyizde .... hadi sanada iyi gunler bu da benim son mesajim olsun , cocuklugunu arada serpistirmek ergenlik degildir bir ayricaliktir bunu unutma 😉 takildigi yere bak ya ...

Smllgh
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Smllgh » Prş Eyl 12, 2019 7:20 am

Arkadaşlar herkese yardımları,tavsiyeleri için çok teşekkürler.Bunlarin bana yararı olacak.
Sizden ricam birbirinizi kirmamanız ,zaten 3 günlük dünya yarın öbür gün toprağın altına gireceğiz.Boyle basit nedenlerden ötürü kalp kırmaya gerek yok.Herkesin dusuncesi farklı olabilir ,kimse bir başkasının düşüncesini zorla degistiremez.Onemli olan birbirine saygılı olmak,gerek yok böyle tartışmalara.
Kalın sağlıcakla...

Kullanıcı avatarı
ziyak
VIP
VIP

Mesaj gönderen ziyak » Prş Eyl 12, 2019 9:10 am

"Niye polyannada ne varmis?"

Kullanım tarzında Polyanna güzel olmaktan çıkıyor. Yoksa Polyanna güzel ve iyi yürekli bir bacımızdır, kendisi ile bir derdimiz olamaz, bunun Polyanna ile derdi var diyenler yalan söylüyordur. Polyanna başımızın tacı olsa da sıkışıp karşımızdakine laf geçirmek istediğimizde kurduğumuz ya da kurmaya çalıştığımız cümlelerin öznesi olduğunda yani o iyi niyetli tavrının aslında affınıza sığınarak "basit ve tek düze, gerçeklerden uzak, hayal dünyasında" olduğunu vurgusu ile ön plana çıktığında irrite oluyor insan. Eğer seviyorsan ve izlemişsen bana Esteban, taçsız kral pele, bekenbauer, nadya komanaçi, boris beker, ronald regan da diyebilirsin, mesele bunları ne maksatla kullandığın yoksa çizgi roman karakterleri ile ne gibi bir sorunum olsun.

"Bunlarin bana yararı olacak."

Mesele bu zaten, kazan şu sınavı buraya da kazandığını yaz mutlaka, çok memnun olurum şahsen.

"Boyle basit nedenlerden ötürü kalp kırmaya gerek yok."

Yok kırmıdığımı zannetmiyorum ya da o nedenle yazmadım, beni rahatsız eden şey tıp doktorlarına "kitabı okuyarak anlayamayacaklarının" belirtilmesi ve bu düşünce yapısını kendine background "temel" alan bünyenin bundan daha ileri giden cümleleri idi, ama istemeden de olsa incitmişsem affetsinler.

Kullanıcı avatarı
JustHF
VIP
VIP

Mesaj gönderen JustHF » Prş Eyl 12, 2019 9:59 am

Okuldaki temsilci arkadaşlara hep şunu dedim: "Dersaneye gitmeden yapamayacağım tek bir şey söyleyin ben de ikna olup dersaneye giderim."

Doğru dürüst tek bir şey söyleyemediler , yok yani bu tartışmanın olması bile saçma çünkü sınavlarda en büyük başarı kişinin kendisinde biter. O dersanelerden çıkan dereceleri al dersaneye gönderme gerekli döküman ve kayıtları ellerine ver yine aynı dereceyi alırlar çünkü o kişiler çok çalışabiliyorlar her koşulda. Yani işin özün şu ki dersaneyle de kazanılır , dersanesiz de kazanılır...E o zaman dersane gerekli mi? Hayır. Dersaneye gitmek mantıklı mı? Evet, isteyen gider istemeyen gitmez. Dersaneye gitmemek mantıklı mı? Evet , isteyen gider istemeyen gitmez.

keerlimemet1
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen keerlimemet1 » Prş Eyl 12, 2019 10:07 am

Ben de aynı görüşteyim. Dersanelerin katkısı aslında sadece kaynak düzeyinde.
Bu kaynaklara da biz her şekilde ulaşabiliyorsak dersaneye ne gerek var. Ben dataya gitmiştim kaynakları güzel ama sadece dinlemekle tus kazanılmıyor.
Şimdi oturup kaynakları okuyor yeni yeni motive olmaya başlıyorum. Aslında her kaynağın da iyi olmadığını gördüm ki tusme giden arakadaşlarım da benzer şeyleri söylüyorlar.
En güzel olanı piyasadaki en güzel konu ve soru kitap kaynaklarını alıp evde kendin tekrar etmek.

Siklofosplatin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Siklofosplatin » Prş Eyl 12, 2019 7:01 pm

Madem hoca falan gereksiz bu sitede ne işiniz var arkadaşlar anlamıyorum. Alın kitabınızı çalışın buradan ses kaydı offline aramayın. Baraj geçemeyen adam geliyor hocaları kitapları kötülüyor. Tus çalışmaya yeni başlayacak insanların gözlerini korkutuyorlar veya yanlıs bilgilendiriyorlar. Bilen ve yardımcı olmaya çalışan arkadaşların da heveslerini kaçırıyorlar saygısızlıklarıyla.

Kullanıcı avatarı
SamTzu61
VIP
VIP

Mesaj gönderen SamTzu61 » Cum Eyl 13, 2019 12:20 am

Oturup boş kitap okumaktansa ses kaydı veya offline daha yararlı olacaktır. Hocalar konuyu anlatırken nerelerin sorulduğunu, nerelerin beklendiğini v.s. derste anlatıyorlar bu da kolaylık sağlıyor nerelere daha fazla dikkat etmen konusunda. Klinikte özellikle konunun bazı noktaları soru yaptırıyor ve bu kritik noktaları bilmek harcayacağın eforu azaltıyor. En azından bir tur ses kaydı veya offline dinlemek faydalı olacaktır diye düşünüyorum sonrası ise kitaba aldığın notlarla birlikte tekrar ve farklı kaynaklardan soru çözmek olmalı.

Ben kaynak alırımm çalışırım aman ses kaydı,offline da neymiş dersen harcayacağın efor artar. Özellikle 65 puana kadar vaka kamplarının faydalı olduğunu düşünüyorum çünkü belli konular sürekli dönüyor ve bunları yapan zaten 60 puanlara gelebiliyor. Konu kampları eğer son ay stress yapıp çalışamayacaksan faydalı ama yok benim sinirlerim taş gibi etkilenmem diyorsan da zaman kaybı olur :)

Kullanıcı avatarı
JustHF
VIP
VIP

Mesaj gönderen JustHF » Cum Eyl 13, 2019 5:17 am

Siklofosplatin yazdı:
Prş Eyl 12, 2019 7:01 pm
Madem hoca falan gereksiz bu sitede ne işiniz var arkadaşlar anlamıyorum. Alın kitabınızı çalışın buradan ses kaydı offline aramayın. Baraj geçemeyen adam geliyor hocaları kitapları kötülüyor. Tus çalışmaya yeni başlayacak insanların gözlerini korkutuyorlar veya yanlıs bilgilendiriyorlar. Bilen ve yardımcı olmaya çalışan arkadaşların da heveslerini kaçırıyorlar saygısızlıklarıyla.
Kesinlikle katılıyorum. Adam X dersine 3-4 tekrar atmış sadece kitabın kıyısından köşesinden gelen soruyu yapamayıp TUS çok değişti artık dersane kitapları hocalar çöp diyor herkesin hevesi kırılıyor. Arkadaş kitaplarda olmayan bi bilgiyi kimse yapamıyor zaten, kıyıda köşedeki bilgiyi öğrenmeden giriyorsan yapamayınca da kitaba hocaya laf atmayacaksın, tüm bilgileri önemliymiş gibi anlatamazlar. O arkadaşlar gitsin textbookları çizerek hazırlansınlar pubmedden not tutsunlar. Bu tarz yorumlara kulak asmayınız çalışmaya devam ediniz :)