Dershane yararlı olur mu

Bu Bölümde Konu Moderatörlüğü Uygulanmaktadır
Smllgh
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Dershane yararlı olur mu

Mesaj gönderen Smllgh » Sal Eyl 10, 2019 2:32 pm

Merhaba arkadaşlar
Bir kaç gün içinde karar vermem gerekiyor
Her yazilmama kararı aldığımda karşıma başka bir seçenek çıktı artık son birkaç günüm
Dershane konusunda yazilsam kesin faydası olur mu
Yazilmazsam çok şey kaybeder miyim
Yazilmazsam ses kaydı olmadan kitaplardan kendim calisacagim
Evde kendim çalışabileceğimi düşünüyorum
Uzun tempoyu kaldirma konusundaki nedenlerden ötürü pek düşünmedim açıkçası online baktım ama oradada pek seçenek bulamadım
TUSDATA , TUSTİME veya online tusmer üçlüsünden hangisini önerirsiniz

Kullanıcı avatarı
NewtScamender
VIP
VIP

Mesaj gönderen NewtScamender » Sal Eyl 10, 2019 2:48 pm

Eğer günah, haram yiyemem tarzı düşünce içerisinde degilsen otur ses kaydı dinle

Dersaneye yazılanların kaçı dersaneye düzenli devam ediyor

Dersane tus ve vaka kampına gitmedigin takdirde bu anlamı yok

Zaten tus kampına da iyi puan alanlar gitmesin, ona bir şey katmaz diyor hocalar

Ondan yüksek aliyorsan tus kampına da gitmiyorsun

Ondan pek avantajı yok

Smllgh
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Smllgh » Sal Eyl 10, 2019 2:52 pm

NewtScamender yazdı:
Sal Eyl 10, 2019 2:48 pm
Eğer günah, haram yiyemem tarzı düşünce içerisinde degilsen otur ses kaydı dinle

Dersaneye yazılanların kaçı dersaneye düzenli devam ediyor

Dersane tus ve vaka kampına gitmedigin takdirde bu anlamı yok

Zaten tus kampına da iyi puan alanlar gitmesin, ona bir şey katmaz diyor hocalar

Ondan yüksek aliyorsan tus kampına da gitmiyorsun

Ondan pek avantajı yok
Kul hakkı olduğunu düşündüğüm sebebiyle ses kaydı dinlemiyorum

Smllgh
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Smllgh » Sal Eyl 10, 2019 2:53 pm

Dediklerinize göre dershanenin aşırı bir faydası yok

Kullanıcı avatarı
NewtScamender
VIP
VIP

Mesaj gönderen NewtScamender » Sal Eyl 10, 2019 2:55 pm

O zaman dersaneye yazıl. Sadece okuyarak yapanlar var mıdır elbette vardır ancak bunlar doğru örnekler değil
Böyle kişilere prim vermeyin

Bazılarına kalsa 2-3 tekrarla tus derecesi oldum diye Kandıranlar var

Okuyarak bir kitabı anlayamazsin.

gnaidk
VIP
VIP

Mesaj gönderen gnaidk » Sal Eyl 10, 2019 3:48 pm

Devam konusunda sıkıntı yaşamayacak, her türlü gidecekseniz yazılabilirsiniz. Tabi ekonomik olarak sıkıntıya sokmayacaksa. Dinleyerek öğrenmek okumaya göre çok daha iyi. Okuyarak zor olabilir.

Ghost1453
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Ghost1453 » Çrş Eyl 11, 2019 8:26 am

Dershane para tuzağıdır arkadaşlar işin sonunda 65 üstü almış insanlara sorabilirsiniz . Dershane reklamcısı olmadığına dikkat edin tabi

Kullanıcı avatarı
ziyak
VIP
VIP

Mesaj gönderen ziyak » Çrş Eyl 11, 2019 8:53 am

NewtScamender yazdı:
Sal Eyl 10, 2019 2:55 pm
Sadece okuyarak yapanlar var mıdır elbette vardır ancak bunlar doğru örnekler değil

Okuyarak bir kitabı anlayamazsin.
Sayın Meslektaşım, iyi niyetli kardeşim..

Doğru örnek olup olmamak, rol model olup olmamak, koçluk yapmak yapmamak umrumda olmadığı için, belki de sadece okuyarak yapıyorumdur. Mesela okuyarak okuduğum yerlerden çıkan eylül 2019 tus sorularını yaptıysam bence olmuştur bu iş.

Aslında bir kitaba bakarsan anlayamazsın, anlamanın ilk koşulu okumak. Belki de sen başka bir şey ifade etmek istedin, mekanizmaları özümsemek vs.. lakin gel gör ki TUS'da öyle bir sınav değil..

Kullanıcı avatarı
NewtScamender
VIP
VIP

Mesaj gönderen NewtScamender » Çrş Eyl 11, 2019 9:29 am

Yukarıda kelime oyunu yapmadım . Söylediğim şeyler açık ve net. Başka bir şey ifade etmedim

Bir başarıya giden yolda her şey açık ve nettir. Başarı, bir emeğin sorunudur. Örneğin Almanyanın Dünya şampionlukları, Avrupa şampiyonlukları raslantı değildir. Bunların hepsi belli bir emeğin sonrasında gelmiştir. Türkiyenin avrupa şampyonasındaki 3.lüğü ise günlük başarı olup sürdürebilirliği 0, KOSKOCAMAN SIFIR

Etrafımda onca insanla tanıştım, hiçbiri de kitabın ses kaydını/video kaydını dinlemeden o kitapları anlayamadılar. Anladıkları da çok verimsiz oluyordu

Örneğin tustimedan bir kız 2-3 tekrarla tusta üçüncü olduğunu iddia etmişti ve buna da gerçekten inanarak söylüyordu lol

Bunun gerçekliği doğrudur veya yanlıştır bunu geçiyorum. Tusta derecelerin hemen hepsi temel tekrarları 20-30-40 hatta 50 tekrarla geldi

Kendi egonuzdan, her şeyi en iyi ben bilirim, kendim bildiğim mottoyla çalışırım, mantığınızdan kurtulmazsanız tusta başarılı olamazsınız. Bak 2 3 tekrarla derece yapmış, bak okumadan tusta önemli puan almış. Bak Türkiyeye, o bile üçüncü olmuş-Daha dün andorrayı 90. dkda atılan golle anca yendi.

Evet otur 2 3 tekrarla gir, sınavda nasıl çuvallıyorsun. Evet dinlemeden, izlemeden okumaya çalış, nasıl çuvallıyorsun.
Evet otur Türkiyeyi örnek al, andorrayı bile yenemeyecek hale gelirsin

Ondan bu konuda yazacağım en son cümleler bunlar olacak

Kullanıcı avatarı
ziyak
VIP
VIP

Mesaj gönderen ziyak » Çrş Eyl 11, 2019 11:47 am

İçindeki bu öfkenin sebebi ne bilmiyorum. Yazıların çok ofansif. Yukarıda "Yukarıda kelime oyunu yapmadım . Söylediğim şeyler açık ve net. Başka bir şey ifade etmedim" Anladığım kadarı ile cevap verdim, cevap verdiğim kısımları da alıntı yaptım. En fazla da "okuyarak bir kitabı anlayamazsın" kısmına takıldım. Tüm iyi niyetimle cevap yazdım ki belki başka bir şey ifade etmek istemiştirsin. Şimdi bana yani bir doktora kitabı okuyarak anlamayacağımı söyleyen kişiyi kusura bakma ama dikkate ve de ciddiye alamam yani. Bu benim son cümlem değildir, sabaha kadar konuşuruz lakin konuyu açan arkadaşın konusu farklı yerlere gider, burada bırakalım istersen çünkü cevap yazarsan, yazarım.