İlk Adımı Atmama Yardımcı Olur Musunuz?

Bu Bölümde Konu Moderatörlüğü Uygulanmaktadır
CerrahOlacakAbisi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

İlk Adımı Atmama Yardımcı Olur Musunuz?

Mesaj gönderen CerrahOlacakAbisi » Cmt Eyl 07, 2019 1:25 pm

Evet ilk adımı atsam gerisi gelecek. Şuanda dönem 5 öğrencisiyim. Dershaneye yazılmadım. Evde kendi motivasyonumu sağlayarak çalışabiliyorum. Kitapları bu hafta içerisinde almayı planlıyorum. Araştırdığımda patoloji, mikrobiyoloji, farmakoloji, küçük stajlar, kadın doğum, biyokimya Tusem geriye kalanlar ise Tusdata sonucuna ulaştım. Bu araştırmam doğrultusunda kitapları almam sizce uygun mudur?

İnternetten tek tek mi alayım gidip konuşup bakın sizin dershanenizden şu kadar kitap alacağım biraz indirim yapın mı diyeyim?

Yorumlarınızı bekliyorum. Ayrıca diğer sormak istediğim mevzu ise o kitapları aldıktan sonra burada önemli yerlerini çizmek ya da doldurmak için gerekli belgelere ulaşabilir miyim? Kitaplar 2020 basım olacak büyük ihtimalle yeni basım olacak yani siteye yeni üye oldum bir bilgim yok rastgele bir tane offline video linkine girdim fakat 2008 tarihine ait bir videoymuş. Bu da taktir edersiniz ki işimize pek yaramayacak?

Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkürler. :)

Kullanıcı avatarı
albatros4816
VIP
VIP

Mesaj gönderen albatros4816 » Sal Eyl 10, 2019 1:46 pm

öncelikle çıkan tus sorularına bakıp ses kayıtlarını dinleyerek kaynakları doldurmanı öneririm.
sitede birçok derse ait son 1 ya da 2 yıla ait ses kayıtlarını bulabilirsin.
internetten kitaplarını daha ucuza alabilirsin.birçok kaynağın gelecek yıl bahara yeni basımları olacak.yani şu an alacağın kaynaklar 2018 ve 2019 baskısı olacaktır.ama sana 2020 diye sunacaklar.kitapların kaynakçalarına bakarsan kitapları en yenisinin 2018 textbook u ile hazırlandığını göreceksin.bu nedenle şimdi kitap alıp çalışacaksan az kullanılmış son basımlarını da alabilirsin,tercih senin.
iyi çalışmalar.
Karya içlerinden..

CerrahOlacakAbisi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen CerrahOlacakAbisi » Sal Eyl 10, 2019 8:58 pm

albatros4816 yazdı:
Sal Eyl 10, 2019 1:46 pm
öncelikle çıkan tus sorularına bakıp ses kayıtlarını dinleyerek kaynakları doldurmanı öneririm.
internetten kitaplarını daha ucuza alabilirsin.birçok kaynağın gelecek yıl bahara yeni basımları olacak.yani şu an alacağın kaynaklar 2018 ve 2019 baskısı olacaktır.ama sana 2020 diye sunacaklar.kitapların kaynakçalarına bakarsan kitapları en yenisinin 2018 textbook u ile hazırlandığını göreceksin.bu nedenle şimdi kitap alıp çalışacaksan az kullanılmış son basımlarını da alabilirsin,tercih senin.
iyi çalışmalar.
Yorum için teşekkürler. Kaynakları tek tek alacağım, fiyat olarak aynı hesaba geliyor ve bazı kitapların yeni basımları ekim ayında çıkacakmış. Öncelikle tusdata fizyoloji kitabıyla başlamayı düşünüyorum. 2 kitaptan oluşuyor. Bu kitapları ne kadar sürede bitirmeliyim? Sorulara bir kez okuduktan sonra ikinci okuyuşumda bakmayı düşünüyorum. Ses kaydı dinlemek için vip mi olmak gerekiyor onu tam anlamış değilim. Alacağım kitap 2020 tusdata fizyoloji kitabı, bu kitaba ait güncel ses kaydını bulabilir miyim?

Kullanıcı avatarı
serseriler_krali
VIP
VIP

Mesaj gönderen serseriler_krali » Çrş Eyl 11, 2019 5:20 am

CerrahOlacakAbisi yazdı:
Sal Eyl 10, 2019 8:58 pm
albatros4816 yazdı:
Sal Eyl 10, 2019 1:46 pm
iyi çalışmalar.
Yorum için teşekkürler. Kaynakları tek tek alacağım, fiyat olarak aynı hesaba geliyor ve bazı kitapların yeni basımları ekim ayında çıkacakmış. Öncelikle tusdata fizyoloji kitabıyla başlamayı düşünüyorum. 2 kitaptan oluşuyor. Bu kitapları ne kadar sürede bitirmeliyim? Sorulara bir kez okuduktan sonra ikinci okuyuşumda bakmayı düşünüyorum. Ses kaydı dinlemek için vip mi olmak gerekiyor onu tam anlamış değilim. Alacağım kitap 2020 tusdata fizyoloji kitabı, bu kitaba ait güncel ses kaydını bulabilir miyim?
Güncel 2019 kayıdını bulmak bazen zor olabiliyor, en erken 2017-2018 ile karşılaşabiliyorsun. Ayrıca altı çizilmiş hazır dershane notu bulabilirsen bence hepsinden daha iyi olacak, hocanın ses kaydını dinleyip not doldurmak da bir plan dahilinde yapmadığında günlerini alabiiliyor. Dershanede nasıl yapmış peki hoca? fasikülün birini hafta sonu 20 saat ders ile bitirmiş diğerini de başka bir 20 saatlik ders ile bitirmiş oluyor. Yani toplam 4 gün. Eğer ders çalışmaya başladıysan bunu bir plan dahilinde yapman gerekiyor.

Kullanıcı avatarı
yeops
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen yeops » Çrş Eyl 11, 2019 6:08 pm

Kitap seçimleriniz gayet güzel. Kitap alırken yeni basımların ne zaman olacağını sorun, ondan sonra alın. Tusdata'nın yakın zamanda yeni basım kitaplarını piyasaya süreceğini duymuştum.

Ben dershaneye gidip pazarlık yapmaya çalıştım ama çok cüzi bir miktar indirebildim. Sadece küsüratı filan kaldırmışlardı, o derece yani. O yüzden gerisini internetten sipariş ettim. Gidip görüşmenizin bir zararı olmaz, lakin fazla bir şey beklemeyin.

Ses kayıtlarından özellikle anatomiyi tavsiye ederim. Bildiğim kadarıyla sitede 2016 videolu smt anatomi mevcut, izle faydalı oluyor. Onun dışında diğer derslerden fayda görmedim, çünkü sınav fazlaca atipik sorularla dolmaya başladı. O yüzden ses kayıtlarını bence seneye bırak, üyeliğini VIP yap ve en güncel ses kayıtlarını dinle. (2019 ve 2020 kayıtları olsun.)

Bu arada mutlaka Data'nın vaka sorularının olduğu kitapları edin. Artık tüm klinik dersler vaka sorusu şeklinde çıkıyor. Sınav öncesi YDUS sorularını çöz.