Mikrobiyoloji adına Altan hoca mı? Feyyaz hoca mı?

Bu Bölümde Konu Moderatörlüğü Uygulanmaktadır
bekirgazi
VIP
VIP

Mikrobiyoloji adına Altan hoca mı? Feyyaz hoca mı?

Mesaj gönderen bekirgazi » Pzt Tem 15, 2019 4:56 pm

22 sorudan olabildiğince yüksek net çıkarmak adına sizce hangisi?

Drchef
VIP
VIP

Mesaj gönderen Drchef » Pzt Tem 15, 2019 10:11 pm

Feyyaz hocanın offline videolarını satın aldım. Altan hocayı da defalarca izledim, dinledim. Bu konuda bir değerlendirme yapayım.
Ders anlatış olarak Feyyaz Hoca Altan Hoca'nın yanına bile yaklaşamaz. Altan Hoca açık ara önde. Hatta tusdata Tuğba Hoca bile Feyyaz Hoca'dan daha iyi bu açıdan. Feyyaz hoca offline videolarında konuları çok yüzeysel anlatıyor gibime geldi, zaten çok kısa videolar. Heralde kitabı daha ayrıntılıdır. Arada verdiği atipik bilgiler dışında hiçbir artısı yok Altan Hoca'dan. O bilgiler için de Feyyaz hocanın kitabına bakmak daha mantıklı. Birkaç ekstra bilgi için offline setini satın almaya BENCE gerek yok. Haa offline setinde soru çözüm videoları var, onları henüz izlemedim, faydalı olacağını da düşünüyorum ama kitaplarında olmayan soruları çözeceğini de sanmıyorum.
Yani demem o ki dersi Altan hoca ve kitabından takip edip, Feyyaz hocanın verdiği atipik bilgileri de bir şekilde edinip o kitabın içine eklemek zannimca maksimum neti çıkarttırır

cakisuleyman
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen cakisuleyman » Pzt Tem 15, 2019 11:08 pm

Her ikisini de dinlemiş birisi olarak kesinlikle Feyyaz hoca diyorum.
Her ikisi de güzel formüller verir. Artısı bir şeyi mantığı ile birlikte, bol bol soru çözerek bir şekilde aklınıza sokar.
İkisinin de diksiyonu iyidir ama bu konuda Feyyaz hoca bir tık daha önde.
Gelelim kitaplarına. Feyyaz Hocanın kitabı madde madde olduğu için daha akıcıdır. Daha özdür.
Bu nedenlerle benim tercihim Feyyaz hocadır.

Kullanıcı avatarı
şekersizçubuk
VIP
VIP

Mesaj gönderen şekersizçubuk » Sal Tem 16, 2019 12:49 am

İki Hocada birbirinden iyi , birini seçersen diğeri için pişman olmazsın

scn5a
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen scn5a » Sal Tem 16, 2019 2:26 am

ikisi de değil 1.idris hoca 2.tuğba hoca tustimedan oğuz hoca sanırım bu sitede bi tusem ya da antitusdata havası var ben yukardakileri de dinledim ama hiçbiri idris hoca gibi akıcı ve rahat anlatamıyorlar hem çıkan çıkma ihtimali olan her bilgiyi veriyor hem de dinlerken yormuyor diğer hocaların akıcı görünmesinin sebebi spot atar gibi anlatması ben bu yanılgıya tusemden övülen emrullah hocada yaptım çok övüyorlardı dinlerken özellikle kadın genitalle başlayan son 6-7 konuyu o kadar yüzeyel o kadar spot anlattı ki çok pişman oldum dinlediğime tusdatayı kurumsal olarak ben de sevmiyorum ama hocaları gayet iyi sitedeki ses kayıtları için söylüyorum altyapısı olmayanlar tuğba hocanın uzun ses kayıtlarını dinleyebilirim benim alt yapım var diyenler için idris hocanın 20 saatlik bir ses kaydı vardı sitede muazzam faydasını görürsünüz son olarak tustime dan prof.dr.oğuz karabaydan bahsedeyim öyle çok bilindik şov adamı değil ama sessiz kendi işini yapar yaklaşık 14-15 senedir ders anlatıyormuş zaten bahri hoca aziz öğütlü ve oğuz hoca aynı üniversitede asistanlık yapmış bahri hoca kıdemlileri galiba onun aracılığıyla giriyor ilk tusemdeymiş sonra tusdata en son tustime bence iyi güzel de anlatıyor dinlenebilir faydasını görürsünüz

Kullanıcı avatarı
jasmine
VIP
VIP

Mesaj gönderen jasmine » Sal Tem 16, 2019 11:29 am

scn5a yazdı:
Sal Tem 16, 2019 2:26 am
ikisi de değil 1.idris hoca 2.tuğba hoca tustimedan oğuz hoca sanırım bu sitede bi tusem ya da antitusdata havası var ben yukardakileri de dinledim ama hiçbiri idris hoca gibi akıcı ve rahat anlatamıyorlar hem çıkan çıkma ihtimali olan her bilgiyi veriyor hem de dinlerken yormuyor diğer hocaların akıcı görünmesinin sebebi spot atar gibi anlatması ben bu yanılgıya tusemden övülen emrullah hocada yaptım çok övüyorlardı dinlerken özellikle kadın genitalle başlayan son 6-7 konuyu o kadar yüzeyel o kadar spot anlattı ki çok pişman oldum dinlediğime tusdatayı kurumsal olarak ben de sevmiyorum ama hocaları gayet iyi sitedeki ses kayıtları için söylüyorum altyapısı olmayanlar tuğba hocanın uzun ses kayıtlarını dinleyebilirim benim alt yapım var diyenler için idris hocanın 20 saatlik bir ses kaydı vardı sitede muazzam faydasını görürsünüz son olarak tustime dan prof.dr.oğuz karabaydan bahsedeyim öyle çok bilindik şov adamı değil ama sessiz kendi işini yapar yaklaşık 14-15 senedir ders anlatıyormuş zaten bahri hoca aziz öğütlü ve oğuz hoca aynı üniversitede asistanlık yapmış bahri hoca kıdemlileri galiba onun aracılığıyla giriyor ilk tusemdeymiş sonra tusdata en son tustime bence iyi güzel de anlatıyor dinlenebilir faydasını görürsünüz
peki hocam tusdatan patolojide kimi öneriyosunuz?

Zeki Bilici
VIP
VIP

Mesaj gönderen Zeki Bilici » Sal Tem 16, 2019 12:05 pm

Her iki hoca da (Altan ve Feyyaz) gerek ders anlatımı ile DERSİ DERSTE ÖĞRETME açısından çok başarılı. Her ikisi de bol bol kodlama verir. Altan Hoca verdiği kodları sayesinde dersi eğlenceli hale getirir. Feyyaz Hoca, gerek mekanizmalar ile dersi açıklaması ve kodlamaları ile gerekse ders sırasında çözdüğü sorularla bir şekilde dersi kafanıza sokar. Her ikisi de sıfırdan başlayan öğrenciler için de derece isteyen öğrenciler için de idealdir. Bu konuda haklarını vermek gerekir. Hem dersleri hem de kitapları çok büyük bir emeğin ürünü olduğu aşikar.
Gelelim farklarına. Altan hocanın kitabı Feyyaz hocanınkine göre daha fazla patoloji, mikrobiyoloji dışı bilgi içeriyor. Ben mikrobiyolojiyi mikrobiyolojide patolojiyi patolojide öğrenmeden yana birisiyim. Bu nedenle bu durum benim için avantaj değil. Dersten çıktığımda o ders hakkında bir bakış açısı edinebiliyor muyum ona bakarım. Zaten soruda da 22 sorudan diye sorulmuş. Tasarım açısından baktığımızda Feyyaz hocanın kitabı sadece mikrobiyoloji değil piyasadaki birçok kitabın çok önünde. Çok hızlı tekrar edilebiliyor, madde madde olması nedeni ile de okuması Altan hocanınkine göre daha kolay.
Sonuç olarak ben birçok hocadan mikrobiyoloji dinlemiş birisi olarak gerek dersi mekanizması ile vermesi, gerek kodlamaları, gerek güncel bilgileri gerekse ders anlatışı ile Feyyaz Hoca diyorum. Altan Hoca, diğer bahsi geçen hocalarla kıyaslanmayacak ölçüde iyidir. Feyyaz Hoca Altan hocanın da bir tık önündedir.

cakir
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen cakir » Sal Tem 16, 2019 5:28 pm

Anlatımı ile kitabı ile Feyyaz hoca da Altan hoca da efsanedir. Feyyaz hoca ekstra daha fazla soru çözer ve işin mantığını daha iyi vurgular. Kitabı da daha iyi okunur. Sonuç mikrobiyolojiyi sevmeyen birçok insan her iki hocanın sayesinde mikrobiyolojiden en az 18 - 20 tane yapar hale gelir. Her ikisinin de anlatımları kendilerine özgü ve mükemmel.

brownbaki95
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen brownbaki95 » Prş Tem 18, 2019 1:18 pm

Feyyaz Hoca' yı dinlemeden önce Mikrobiyoloji' yi yapınca sevinen birisi, dinledikten sonra kaçırınca üzülür. Soru çözümleri, konu anlatımı kesinlikle harika. Özellikle İmmünoloji dersi var ki ben bu kadar güzel bir anlatım dinlememiştim daha önce. Kitap olarak da bence sadece mikrobiyoloji değil tus kitapları içerisinde en başarılı kitaplardan birisini yazmış.
Altan hoca kesinlikle çok güzel anlatıyor fakat Feyyaz hocaya göre daha spot kalıyor. Bunun yanında kitabı da tekrar edilebilirlik açısından daha yavaş.
Eğer ben Mikrobiyolojiyi hikayelerle dinleyeyim, derste de eğleneyim bolca ve bana 15-16 net yeter diyorsanız İdris hoca
Eğer ben bu Mikrobiyoloji' yi tamamen mekanizmaları ile halledeyim, kodlamalarla soruları çözeyim 19-20' yi zorlayayım diyorsanız kesinlikle Feyyaz hoca ya da Altan hocadan birisini seçin derim. İkisi de işerinde çok iyiler.

scn5a
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen scn5a » Cum Ağu 02, 2019 9:36 pm

jasmine yazdı:
Sal Tem 16, 2019 11:29 am
scn5a yazdı:
Sal Tem 16, 2019 2:26 am
peki hocam tusdatan patolojide kimi öneriyosunuz?
tustime patoloji berbat bence tusemden emrullah hocanın kitabına iyi diyorlar ama bence ders anlatışı oyle abartıldığı gibi değil tusworldün alpatoloji ve tusdata emrah hoca ve mehmet sar dinlenebilir vaktin bolsa mehmet sar vakit kısıtlıysa emrah hoca