Textbook okurken nelere dikkat edilmeli

akees
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Textbook okurken nelere dikkat edilmeli

Mesaj gönderen akees » Prş Tem 11, 2019 11:42 pm

Selamlar ben 5.sınıfa geçtim ama temelim neredeyse yok denecek kadar .5. Sınıfa özet öğrenci notları ve çıkmış sorularla geldim onun dışında bir şey okumadım.Büyük bir karar aldım ve guyton ve robbins aldım bunları okumayı düşünüyorum bunlardan sonra da aleksanyanın propedötik kitabını okumayı düşünüyorum bunları yapmaktaki amacım hem kaliteli bir hekim olmak hem de usmlede temel oluşturmak amaçlı.Kafama takılan ise düşündüklerim ne kadar doğru? zaman kaybı mı, daha kısa sürede daha mantıklı bir yol var mı ? Doğruysa eğer kitapları baştan sona roman gibi mi okuyayım konular seçip öyle mi çalışayım tecrübesi olanlar yardımcı olursa ve de tavsiyelerini paylaşırlarsa çok memnun olurum

naberla
VIP
VIP

Mesaj gönderen naberla » Cum Tem 12, 2019 12:13 am

Guyton yerine vander veya ganong oku, lange fizyopatoloji de öneririm temelle kliniği bağdaştırman için.

akees
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen akees » Cum Tem 12, 2019 9:52 am

2.sınıftayken bizim fizyo hocası kesinlikle guyton okuyun arkadaşlar diyordu bilgili bir hocaydı guytonın da çevirmenlerindendi, baya da araştırdım guytonı hep ilk sıraya koymuşlardı.Evet lange fizyopatoloji de çok öneriliyor onu da aklıma yazdım.Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim