Staj sonrası zorunlu hizmet

Moderatör: Doktorumtrak

alcolm
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Staj sonrası zorunlu hizmet

Mesaj gönderen alcolm » Cum Haz 21, 2019 10:38 pm

Merhaba yurt dışı mezunlarına staj sonrası denklik alındıktan sonra zorunlu hizmet olup olmadığını merak ediyorum.Bilgilendirirseniz sevinirim.

Kullanıcı avatarı
cutedoctor
VIP
VIP

Mesaj gönderen cutedoctor » Cum Haz 21, 2019 11:49 pm

alcolm yazdı:
Cum Haz 21, 2019 10:38 pm
Merhaba yurt dışı mezunlarına staj sonrası denklik alındıktan sonra zorunlu hizmet olup olmadığını merak ediyorum.Bilgilendirirseniz sevinirim.
Denklik sonrası staj oluyor hocam.Son bir kaç yıldır uygulanan bir kural bu.Sizin tercih edeceğiniz bir üniversite hastanesinde 6 -9 ay arasında staj yapma zorunluluğu var.Ösym den kimi için bu staj süresi boyunca aylık asgari ücret kadar üniversiteye ödeme yapma kararı çıkıyor, kimisi için ödeme kararı çıkmıyor diye biliyorum.Bende yurtdışı mezunuyum. Siz hangi üniversiteden mezun oldunuz ?

alcolm
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen alcolm » Cmt Haz 22, 2019 1:27 am

pardon ama yazdığımı okumadınız sanırım. stajı zaten bitirdim staj sonrasında zorunlu hizmet gibi bir durumumuz oluyor mu onu soruyorum.

Kullanıcı avatarı
hazretidentist
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen hazretidentist » Cmt Haz 22, 2019 10:46 am

cutedoctor yazdı:
Cum Haz 21, 2019 11:49 pm
alcolm yazdı:
Cum Haz 21, 2019 10:38 pm
Denklik sonrası staj oluyor hocam.Son bir kaç yıldır uygulanan bir kural bu.Sizin tercih edeceğiniz bir üniversite hastanesinde 6 -9 ay arasında staj yapma zorunluluğu var.Ösym den kimi için bu staj süresi boyunca aylık asgari ücret kadar üniversiteye ödeme yapma kararı çıkıyor, kimisi için ödeme kararı çıkmıyor diye biliyorum.Bende yurtdışı mezunuyum. Siz hangi üniversiteden mezun oldunuz ?
Stajın içeriği nedir yani öğretici mi yoksa direkt sizi test etme amaçlı yapılan bir uygulama mı? Kalma diye birşey söz konusu mu?

Kullanıcı avatarı
Dejanuva
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Dejanuva » Cmt Haz 22, 2019 12:43 pm

Evet mecburi hizmet var. Bölgeye göre 300 580 gün arası

alcolm
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen alcolm » Cmt Haz 22, 2019 4:54 pm

Kalma var fakat göstermelik diyebilirim.Az çok muayene sağlık ocağında yazılacak kadar ilaçları biliyorsanız sıkıntı yaşamazsınız.basitçe ağrı kesiciler antibiyotikler alerji ilaçları vb.Acil hariç diğer bölümler turistik gibi zaten.Amelelik yaparsınız en fazla.Acil tabi biraz daha sıkıntılı üniversiteye göre değişir.1 ayda acilde 500 civarı hasta bakmışımdır.gün aşırı 10-15 saatlik nöbetler halinde.Muhtemelen soru yağmuru gelecek bundan sonra ama peşin olarak söyleyeyim endişe edecek bir şey yok staj konusunda sınavınızı geçin zaten gerisi sıra sıra olacak.

alcolm
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen alcolm » Cum Tem 12, 2019 4:42 pm

Şimdi sağlık bakanlığına gidip işlemleri tamamladım.Fakat tüm belgeleri denklik ve diplomanın tanınmasıyla ilgili verdiler anlamadığım nokta nasıl bir zorunluluk kalıyor.Hani zaten belgeler elimizde Türkiye den mezunlara diploma vermiyorlar öyle zorunluya yolluyorlar.Fakat şu haliyle orjinalleriyle birlikte herşeyi aldım zaten.Zorunlu görev gibi bir şey olması mantıksız geliyor.Gidip tamamlayan arkadaşlar varsa bilgilendirirlerse sevinirim.

Ha diyeceksiniz sağlık bakanlığına gidip sormadın mı? Vallah kimse kusura bakmasın ama kendi işlerini ancak yapıyorlar bırakın soruma cevap verebilmeyi.

Kullanıcı avatarı
Doktorumtrak
VIP
VIP

Mesaj gönderen Doktorumtrak » Pzr Tem 14, 2019 12:05 am

Staj sonrası zorunlu hizmetimi yapıyorum
eğer Türk vatandaşı isen zorunlu hizmet yapacaksın denklik sonrası
Türk Demek Türkçe Demektir;Ne mutlu Türküm Diyene
Mareşal Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
Doktorumtrak
VIP
VIP

Mesaj gönderen Doktorumtrak » Pzr Tem 14, 2019 12:08 am

alcolm yazdı:
Cum Tem 12, 2019 4:42 pm
Şimdi sağlık bakanlığına gidip işlemleri tamamladım.Fakat tüm belgeleri denklik ve diplomanın tanınmasıyla ilgili verdiler anlamadığım nokta nasıl bir zorunluluk kalıyor.Hani zaten belgeler elimizde Türkiye den mezunlara diploma vermiyorlar öyle zorunluya yolluyorlar.Fakat şu haliyle orjinalleriyle birlikte herşeyi aldım zaten.Zorunlu görev gibi bir şey olması mantıksız geliyor.Gidip tamamlayan arkadaşlar varsa bilgilendirirlerse sevinirim.

Ha diyeceksiniz sağlık bakanlığına gidip sormadın mı? Vallah kimse kusura bakmasın ama kendi işlerini ancak yapıyorlar bırakın soruma cevap verebilmeyi.
Türk vatandaşı isen özel hastanede çalışmak istesen özel hastane belgelerini il saglık mudurlugune gonderdıgı anda zorunlu hızmetı yapmadı diye yazı gelir hastaneye. İşyeri hekimliği yapılabiliyor diye biliyorum belli saate kadar . onun dısında eger devlette çalışmak istiyorsan dhy yani devlet hizmet yükümlülüğü kurasına katılıyorsun zaten saglık bakanlıgına gidip tescıl yaptırdıgında seni kura listesine alıyorlar. aynı yoldan gecen bırıyım suan dogunun dogusunda zorunlu hizmetimi yapıyorum . bu durumu cimer üzerinden sordugum da yukarıda yazdıklarımı onaylar bir cevap aldım
Türk Demek Türkçe Demektir;Ne mutlu Türküm Diyene
Mareşal Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

alcolm
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen alcolm » Pzr Tem 14, 2019 3:39 pm

Ne mutlu Türküm diyene.