Dershane İptali/Offline Eğitim Seçenekleri

ExiLs
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Dershane İptali/Offline Eğitim Seçenekleri

Mesaj gönderen ExiLs » Çrş May 15, 2019 12:20 am

Öncelikle merhabalar hepinize iyi akşamlar. Umarım konuyu doğru bölüme açmışımdır da düzende bir kargaşa oluşturmamışımdır.
3.sınıf tıp fakültesi öğrencisiyim. Sene başında Data'ya yazıldım lakin şu siteyi keşfettiğimden beri ve dershanelere giden kendi yakınlarımdan ötürü dershane mantığını açıkçası zaten beğenmiyordum. Özellikle de tanıtım derslerine katıldığımdaki verimsizlik aklımda hep soru işareti bırakmıştı. Ama okuduğum okulda temel bilimlerde ne fizyoloji adam akıllı anlatıldı ne de patoloji, bireysel olarak tamamlamak için elimden geleni yapmaya çabalasam da temel adına bir tıp öğrencisi adına sıfır sayılabilirim. Bu yüzden en azından bir yönlendireci olması adına dershaneye yazılmıştım.
Son zamanlarda ise kafam oldukça karışık, çünkü okul dershane arasında kaybedeceğim zamanı düşünüp üstüne hafta içi boyunca stajlarda tüm haftanın yorgunluğunu ekleyince hafta sonu verilecek online derslerden çok verim alacağımı düşünmüyorum. Kaldı ki, fakülte hayatımda üç sene boyunca kaç tane dersi derste öğrendim bilemiyorum. Resmen tıp fakültesi değil de ses kaydı mühendisliği kazanmış gibi hissediyorum kendimi. Bağımlılık yarattı adeta. Tus mantığını bilmediğimin yazdığım cümlelerden anlaşılması aşikar, belki de sadece kitapları doldurup sonrasında bireysel çabayla kazanılacak bir sınavdır gerçekten çok fikrim yok. Ama intörnlükte o yoğun koşuşturma içerisinde hem tusa vakit ayırma, hem dershanedeki derslere gel git, hem bazen eksik kaldığın odaklanamadığın dersler için offlinelara git ben bu verimi ve planlamayı kendimde göremiyorum nedense. O yüzden acaba offline eğitim veren kurumlara mı geçsem dershaneden ayrılıp diye düşünmüyor değilim. Bulduğum seçenekler ise Tusmer ve Tusworld. Aklımda ise iki soru var.

1) Dershanelerden daha önce ayrılan var mı? Daha öncesinde kayıt olurken bunu sormuştum ve bana memnun kalmadığım halde ayrılabileceğim lakin sözleşmede belirtilen toplam tutarın %10 bedeli benden isteyeceklerini belirtmişlerdi. Daha eğitim bile almadığım için bu bedeli bile ödememenin hakkım olduğunu düşünüyorum. Daha önceden tecrübesi olan arkadaşlar varsa mesajlarınıza cidden ihtiyacım var.
2) Offline eğitim alan arkadaşlar ise memnun mu bu durumdan? Özellikle daha önce tusmer'i kullananlar varsa nasıldı eğitimleri? İnternetten tusmer diye arattığımda ya da forumdan hiçbir şekilde indexlenmiyor direk tusem'e kayıyor tüm aramalar. Sizce dershaneden ayrılınca pişman olur muyum. Bilmiyorum şu an dershaneyi kafamda gerçekten bitirmiş gibiyim ama hem imzaladığım sözleşme hem de internetten alacağım hizmet ne kadar faydalı olur bilemediğim için aklım karışık.

Yazım siz vakti değerli insanlar için haddinden fazla uzun ama içinde bulunduğum garip durum kaç haftadır içimi yiyip duruyor. Umarım bilgisi olan arkadaşlardan cevap alabilirim. Şimdiden teşekkürler ve hepinize iyi çalışmalar dilerim

Kullanıcı avatarı
SamTzu61
VIP
VIP

Mesaj gönderen SamTzu61 » Çrş May 15, 2019 1:07 am

Hocam şu an tusmer kaldımı emin değilim ama tustime adlı dershane de offline eğitim veriyor benim bildiğim kadarıyla... Tus tamamen sizin bireysel eforunuzla ilgili hangi dershaneyi seçerseniz seçin sizi bir yere kadar getirebilir kalanı size kalmış. Offline galiba tusworld ve tustime var bildiğim kadarıyla...

Tusworld ahmet erkek hoca cerrahi bilimlerde çok başarılı ve kendisi camiadaki en bilgili hocalardan... Mikropta da feyyaz hoca gayet başarılı. Farma anlatan Ahmet altun ise sahtekarın teki...

Tustime ise biokimya yavuz hoca en iyi biokimyacı denilebilir. Anatomi halen smt mi anlatıyor bilmiyorum ama smt zaten bir anatomi efsanesidir. Dahiliye ve mikro anlatan arkadaşların da kampını dinlemiştim fena değillerdi. Fizyoloji anlatan arkadaşta pek başarılı değildi.

Kalan dersleri hakkında iki dershane için de bireysel olarak bilgim yok :D

Kullanıcı avatarı
yeops
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen yeops » Çrş May 15, 2019 11:13 am

Eğer amacınız tusta iyi puan almaksa dershane şart değil. "Dershanesiz tus kazanılmaz." gibi atmosfer oluşturmaya çalışıyorlar ama bu doğru değil.

Temelde ve klinikte sıfır düzeyde bile olsanız tustan en az 6 ay önceden başlayıp hayattan izole bir şekilde ders çalışırsanız kazanırsınız. Tabii kaynaklar dershane kaynakları olmalı ve güzel olanları seçmelisiniz. Söylediklerim sadece bir fikir değil, çevremde gördüklerimle oluşmuş bir bilgidir. Dershaneye giden çoğu tanıdığım dahi sonradan gitmenin gereksiz olduğunu teyit etmiştir.

Daha 3. sınıf öğrencisisiniz. Tusta derece yapmayı hedefleyen biri olsanız dahi şimdiden bunları düşünmenize gerek yok bence. Doktorluk da zaten mezun olup perifere gidildikten sonra öğreniliyor. O yüzden benim tavsiyem şimdilik kendi okulunuza yoğunlaşmanız, eksik olduğunu hissettiğiniz yeri de ek kaynaklardan kapatmanız yönündedir.

ExiLs
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ExiLs » Çrş May 15, 2019 4:59 pm

İkinize de ilginiz için ayrı ayrı teşekkür ederim gerçekten çok sağ olun. Burada hala yaşadığım endişe dershaneyi verimsiz bulsam da aldığım offline eğitimden memnun kalacak mıyım acabası herhalde. Hala kendimde sorguladığımda sabah 9 da gidip akşam 7 ye kadar yapılacak derse dayanacak iradeyi kendimde göremiyorum doğrusu.

Peki forumda daha önce tusmerden veya tusworldden offline eğitim alan var mı, kendileri memnunlar mı? Time ise düşünmüyorum offline seçeneği olarak

Kullanıcı avatarı
SamTzu61
VIP
VIP

Mesaj gönderen SamTzu61 » Çrş May 15, 2019 6:14 pm

ExiLs yazdı:
Çrş May 15, 2019 4:59 pm
İkinize de ilginiz için ayrı ayrı teşekkür ederim gerçekten çok sağ olun. Burada hala yaşadığım endişe dershaneyi verimsiz bulsam da aldığım offline eğitimden memnun kalacak mıyım acabası herhalde. Hala kendimde sorguladığımda sabah 9 da gidip akşam 7 ye kadar yapılacak derse dayanacak iradeyi kendimde göremiyorum doğrusu.

Peki forumda daha önce tusmerden veya tusworldden offline eğitim alan var mı, kendileri memnunlar mı? Time ise düşünmüyorum offline seçeneği olarak
Hocam 3. sınıf olduğunuzu atlamışım. Eğer offline alacaksanız 6. sınıf olduğunuzda güncel offline desteği verecekler mi diye sormalısınız. Zira bugün alacağınız offline 3 sene sonra güncelliğini yitirecektir.

Kullanıcı avatarı
NewtScamender
VIP
VIP

Mesaj gönderen NewtScamender » Çrş May 15, 2019 7:08 pm

Eğer kampa gitmeyecekseniz dersaneye yazılmayın. Kamp olmadan dersanenin numarası sıfır. Ha burada ses kaydı dinlemişsin ha gidip ofline izlemişsin

SenyaseT
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen SenyaseT » Prş May 16, 2019 12:32 am

Fakültedeyken Tusem'e gidip perifere atandağımda üzerinden zaman geçti deyip kaynakların eskidiğini ve aynı kitaplara tekrar dönmekte güçlük çektiğimi düşünüp Tusmer'e yöneldim. Herhalde dolu kitaplardan bir anda bomboş ve farklı bir kaynağa geçtiğimdendir çarpıldım diyebilirim. Motivasyonum yerle bir oldu. İlk Tusmer ile başlasaydım böyle olur muydum bilmiyorum ama en azından offline olarak kıyaslayabilirim iki kurumu. Tusem'in offline videolarını izlerken cidden keyif alıyormuşum, hareketli, durağan değil zihni yormuyor. Tusmer'de o dersin hocası ekran başında oturuyor ve durağan bir ders anlatımı oluyor. Yani ben Tusem'in offları kadar tutunamadım Tusmer'e. Yine dediğim gibi kişiden kişiye değişir bu durum kesinlikle. İstersen bir kaç derslik deneme veriyor Tusmer bilgisayarına bir kurulum yapıp. Onu deneyip daha netleştirebilirsin kafanda. 3.sınıfsın kendini yorma demeyeceğim, yavaş yavaş başlayabilirsin istiyorsan. Keşke ben de 3.sınıfta kendimi biraz yorsaydım :) Bu arada "tek kaynak sık tekrar" diye bir motto da var, kişiden kişiye değişse de.