Bilgi Bilek Büker Rezaleti

dromato
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Bilgi Bilek Büker Rezaleti

Mesaj gönderen dromato » Pzr May 05, 2019 5:10 pm

Gerçek adı Hanefi Sefa olan hekim arkadaşımızın şuan en büyük amacı, kendisinic bir dersanede hoca olması malumunuz.

Bu yolda da Tusemde soru çözümleri yapıyor. Kendine özgüveni son derece yerinde olmasına karşın:

Meslektaşlarımızı bir kısmı yanlış, bir kısmı da ayrıntıda boğmak üzere hazırlanmış bir soru çözümü var

NCBİ’den makale okuyarak soru sorup ders anlattığı takdirde hocaların dediklerini kabul eden öğrenci kitlesi için tehlike olmaya devam edecektir.
TUS bir textbook sınavıdır, makale değil

Burada Tusemin kendisinde de hata var. Sen onun şubenizde ders anlatmasına izin veriyorsan, o adamın anlattıklarının doğru olduğuna inanman lazım.

Ancak gelinen noktada eğer dediği bazı noktaları Harrison 20.baskıdan kendiniz check ettiğiniz taktirde, söylediği yanlış noktaları fark edersiniz. Kendisi eğer, dersane hocalarından farklı bir şey söyleyecekse, bunu soruların ardına textbook koyarak yapması gerekir. Oysa yaptığı şey kendisini dersane bünyesine kazandırmaya çalışırken, öğrencilerin aklında kafa karışıklığı yaratması

Öğrenci zihnini de karıştırıyor. Eğer sizler de dinleyince, hadi ama bu kadar da olmaz, çok detay dediğiniz çok oluyordur. Tusu evet ilk 10 kişiyi çıkarırsak, ayrıntılar yüzünden önümüze geçmiyorlar. Aradaki fark yaratan nokta, bizim zor soruları kovalarken, kaçırdığımız kolay soruları onların kaçırmaması. Fark herkesin yapamadığını yapınca değil, herkesin yapması gereken soruyu yapmadığımız için geride kalıyoruz

Bunlar bir öğrenci olarak benim fikirlerim.
İstanbul da bir butik dershane sahibinin sözünü de paylaşmak gerekirse: Bir adam cikmis asistanmış süpermiş şöyleymiş böyleymiş, baktım paylaşımlarına yalan yanlis bilgiler .
Daha çok yolu var onu.

Tusem gibi tus piyasasının tusdata ile birlikte en iyi dersanesinin böyle bir hata yapıyor olması da ilginç

Kullanıcı avatarı
NewtScamender
VIP
VIP

Mesaj gönderen NewtScamender » Pzr May 05, 2019 5:17 pm

Şuana kadar belki de dinlemediğim dahiliyeci kalmıştır: zekaver atilla bora serhat... BBB kadar öğrenciyi ayrıntıda boğan birine bende rastlamadım. Uçuk noktaları anlatmakla iyi hoca olunsaydı, bende olabilirdim. Getirin oradan bir ilginç bir sendrom, ilginç bir mutasyon :D

Drdicloron
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Drdicloron » Pzr May 05, 2019 5:51 pm

Hocamızın tus için ayrıntı paylaştığı fikrine katılıyorum,kendisini şahsen tanıyan biri değilim sadece instagramda paylaşımlarını takip ediyorum, ancak REZALET ne kadar ağır bir kelime.. ne kadar kolay meslektaşımızın adını başlık yapp yanına da rezalet yazabiliyoruz , sahi ne kadarda destekliyoruz birbirimizi , asıl amacı dersane hocası olmakmışmış yahu böyle bir amacı varsa ne mutlu ona neden iğneli bir şekilde ASIL AMACI diyorsunuz? Ha bir şey söyleleyim tus için bu kadar ayrıntıyla bende hoca olmasını istemem, ama neolur şuraya meslektaşımızın adını rezalet diye yazmayın sırf bu yüzden...

omerhekim
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen omerhekim » Pzr May 05, 2019 5:54 pm

Ben de dinledim,5 dakika dayanabildim,ayrıntıya boğma dışında bence eğitmenlik,sunum v.b. açıdan başarılı değil; ben dersaneye gitsem böyle bir dahiliye sunumu istemem.

Kullanıcı avatarı
mercq
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen mercq » Pzr May 05, 2019 5:59 pm

İleride iyi bir dahiliyeci olabilir, emek verdiği için yaptığı işe de saygı duyuyorum ama üslubunu her gördüğümde bir gülesim geliyor.

Başlığı görünce dün rastladığım şu yorumu paylaşmak istedim ':).

Resim
Mega hesabım silindi, çalışmayan linklerim için mesaj atarsanız güncelleyebilirim.

dromato
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen dromato » Pzr May 05, 2019 6:10 pm

Drdicloron yazdı:
Pzr May 05, 2019 5:51 pm
Hocamızın tus için ayrıntı paylaştığı fikrine katılıyorum,kendisini şahsen tanıyan biri değilim sadece instagramda paylaşımlarını takip ediyorum, ancak REZALET ne kadar ağır bir kelime.. ne kadar kolay meslektaşımızın adını başlık yapp yanına da rezalet yazabiliyoruz , sahi ne kadarda destekliyoruz birbirimizi , asıl amacı dersane hocası olmakmışmış yahu böyle bir amacı varsa ne mutlu ona neden iğneli bir şekilde ASIL AMACI diyorsunuz? Ha bir şey söyleleyim tus için bu kadar ayrıntıyla bende hoca olmasını istemem, ama neolur şuraya meslektaşımızın adını rezalet diye yazmayın sırf bu yüzden...
Rezalet demek için birçok gerekçe var. Bu siteyi kullanıp reklamını yapıp sonra işi paralı wp gruplarına dönüştürmesi etik midir değil midir, yanlış mıdır doğru mudur, bu hepimiz için farklı cevapları olan durumlar. Kendi fikrimi açıklamama gerek yok

Ama ben çıkıp 100 200 öğrencinin, hatta instagramda canlı yayınlarla binlerce kişinin karşısına çıkıyorsam, dersane hocalarından farklı bir şey söylüyorsam gençler bakın textbooktan resim. Bilgi değişmiştir, bunu not alalım demesi lazımdı

Peki dedi mi hayır, ben dediği şeye şüphe ile yaklaştım. Çünkü derste diğer hocalar tam tersi bilgi söylemişti. Textbooka baktım, ne anlattığı şeyler o kadar ayrıntılı bir şekilde textbooka yazılmış ne de söylediği gibi bilgi değişmemiş

Peki bu duruma ne demeliyim, rezaletten daha uygun ifade varsa değiştirelim

Kafa karıştırmasına yol açıyor ve bu durum bas bayağı rezalet

dromato
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen dromato » Pzr May 05, 2019 6:11 pm

mercq yazdı:
Pzr May 05, 2019 5:59 pm
İleride iyi bir dahiliyeci olabilir, emek verdiği için yaptığı işe de saygı duyuyorum ama üslubunu her gördüğümde bir gülesim geliyor.

Başlığı görünce dün rastladığım şu yorumu paylaşmak istedim ':).

Resim
Hekim arkadaşlarımıza, bana faydalı bir bilgi öğretmeye çalışmış gibi ne dersin (!) ;) :')

gianuzzi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen gianuzzi » Pzr May 05, 2019 6:17 pm

Textbook onaylı olmayan bilgisine bir iki örnek verebilir misiniz? Ben de takipçisiyim de merak ettim, ayrıntı olduğuna katılıyorum yalnız bu yeni moda instagram sayfaları, telegram sayfaları vs. hepsi çok ayrıntı tus kitaplarında yazmayan bilgilerle dolu.

Drchef
VIP
VIP

Mesaj gönderen Drchef » Pzr May 05, 2019 6:18 pm

dromato yazdı:
Pzr May 05, 2019 6:10 pm
Drdicloron yazdı:
Pzr May 05, 2019 5:51 pm
Rezalet demek için birçok gerekçe var. Bu siteyi kullanıp reklamını yapıp sonra işi paralı wp gruplarına dönüştürmesi etik midir değil midir, yanlış mıdır doğru mudur, bu hepimiz için farklı cevapları olan durumlar. Kendi fikrimi açıklamama gerek yok

Ama ben çıkıp 100 200 öğrencinin, hatta instagramda canlı yayınlarla binlerce kişinin karşısına çıkıyorsam, dersane hocalarından farklı bir şey söylüyorsam gençler bakın textbooktan resim. Bilgi değişmiştir, bunu not alalım demesi lazımdı

Peki dedi mi hayır, ben dediği şeye şüphe ile yaklaştım. Çünkü derste diğer hocalar tam tersi bilgi söylemişti. Textbooka baktım, ne anlattığı şeyler o kadar ayrıntılı bir şekilde textbooka yazılmış ne de söylediği gibi bilgi değişmemiş

Peki bu duruma ne demeliyim, rezaletten daha uygun ifade varsa değiştirelim

Kafa karıştırmasına yol açıyor ve bu durum bas bayağı rezalet
Dediğiniz bilgiyi siz niye buraya yazmıyorsunuz? Adamın dediği bilgiyi söyleyin, textbooktaki son baskıda yazanı söyleyin. Söylediğiniz yanlışı kendiniz yapıyorsunuz

dromato
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen dromato » Pzr May 05, 2019 6:23 pm

Ben öğrenciyim, benim çıkıp öyle bir misyonum yok neden öyle bir şey yapmalıyım. Ama buna rağmen örnek de verebilirim

Kilitli