Tusa Sistemsel-Blok şeklinde çalışmak

Bu Bölümde Konu Moderatörlüğü Uygulanmaktadır
antituss
VIP
VIP

Tusa Sistemsel-Blok şeklinde çalışmak

Mesaj gönderen antituss » Pzr Nis 28, 2019 8:53 am

Arkadaşlar hepimiz farklı şekillerde tusu çalışmaya çalışıyoruz. Son zamanlarda bu çalışma şekli gündeme geldi etrafımda . Sizlere de sormak istedim. Aranızda tusa sistem sistem çalışan var mı ? Örneğin tüm SSS fizyolojisi histolojisi anatomisi patolojisi dahiliyesini toplu bir şekilde çalışarak bir bütün oluşturup hızlıca bitirmeyi düşünüyorum . Blok blok. Bu çalışma şeklini daha önce uygulayan var mı ? Artısını eksisini bilen ?

Kullanıcı avatarı
HekimBaba
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen HekimBaba » Pzr Nis 28, 2019 10:49 am

denemedim ama başarılı bir çalışma şekli olarak görmüyorum. Sistem sistem çalışmak iyi bir çalışma sistemi getirmiyor ne yazik ki. Şahsi kanaatim.

aliyye
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen aliyye » Pzr Nis 28, 2019 11:23 am

deneyen varmı belkıde mantıklıdır mesela patolıjı sayesınde bır cok kadın dogum sorusu cevaplayanlar var yanı bır konu seçip o konunun önce patolojısını fızyosunu calısıp sonra aynı konunun dahılyesını ve farmakoljısını calısabılrız bu sekılde belkıde konu bır bütün halında fazla dagılmadan kafada daha kalıcı olur patoda calısılan sss ile baska branstakı sss bırbırnden bagımsız degıl ,sonucta cok ayrı konular degıl

antituss
VIP
VIP

Mesaj gönderen antituss » Pzr Nis 28, 2019 11:32 am

Avantajları arasında hızlı bitirme ve bir bilginin diğer kitaplarda defalarca tekrar edilmesi var . Her kitap parçasının arkasına ilgili soru bölümü de konulursa ders mantığından da kopulmamış olur . Ama deneyenleri dinlemek lazım. Acaba var mı aramızda deneyenler ?

antituss
VIP
VIP

Mesaj gönderen antituss » Pzr Nis 28, 2019 2:21 pm

Bu sistemi uygulayan veya uygulamak isteyen varsa benimle iletişime geçebilir mi ?

drestel
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen drestel » Pzr Nis 28, 2019 11:23 pm

Ben yıllar önce bunu dershane hocalarından birine sordum , yıllardır herkes ders ders çalışarak hızlı tekrarlarla bu işi götürdü. Yeni heyecanlar arama otur ders ders çalış dedi. Tavsiye etmedi hatta olmaz öyle dedi.

drhsn
VIP
VIP

Mesaj gönderen drhsn » Pzt Nis 29, 2019 10:18 am

Benim de arada düşündüğüm sistem. Bir derse oturup uzun süre çalışamıyorum. Örn, bir hafta farma çalışmak benim için çok zor. Mesela katdiyovasküler sistem anatomisi, fizyosu, patosu, farması, dahiliyesi şeklinde çalışmak şeklinde düşününce hem konunun derinlemesine öğrenilmesi hem de bilginin kalıcı olması açısından mantıklı geliyor Tabi çok iyi planlama yapılmalı. Bir anda hangi konuyu çalışacağını unutabilirsin

lightblue
VIP
VIP

Mesaj gönderen lightblue » Sal Nis 30, 2019 10:12 am

Ben o şekilde sıkıcı olacağını düşünüyorum.Sürekli aynı konuyu dönüp dönüp okumak gibi olur.Bu yöntemle örneğin kvs yi bitirdiniz ama bi kere daha ona dönüp tekrar etmeniz ayları bulacak.Ama araya zaman girip farklı derste okuduğunuzda bilgiler daha taze kalıyor.

lightblue
VIP
VIP

Mesaj gönderen lightblue » Sal Nis 30, 2019 10:14 am

Ama tek derse uzun süre çalışamayanlar için ki ben de onlardanım , konuları ayırabilirsiniz örneğin bugün sss farması yarın virüsler çalışmak gibi.Özellikle temelde kitabı baştan sona okuyunca her şey birbirine giriyor bence.

Azimli
Onur Üyesi
Onur Üyesi

Mesaj gönderen Azimli » Sal Nis 30, 2019 1:17 pm

Bende sahsen grup grup calisiyorum. Daha akilda kalici hem konunun ciddi sekilde fizyopatosunu ogrenmis oluyorsun.bu yonteme bu tusda basladim. Keske oncedende boyle yapsa idim.