Motive Eden Sözler - Yazılar

Kullanıcı avatarı
MalignMelanom
VIP
VIP

Motive Eden Sözler - Yazılar

Mesaj gönderen MalignMelanom » Cmt Nis 06, 2019 10:06 am

Meeğrhabaaaağ (lütfen Dr. Nowzaradan'ın sesiyle okuyun) Antitusif :relieved:

Geçenlerde biraz depresiftim. Olmayacak bu TUS ben yapamayacağım, zaten benim ezber yeteneğim de berbat. 55 bile alamam bu gidişle batağındaydım maalesef. Herkesin bu gibi dönemleri oluyordur eminim. Ben de dedim ki bu boş geçirdiğim 6 günün ardından yalnız olmadığınızı hatırlatayım biraz da motive edecek şeyler paylaşayım. 1 kişinin bile yüzünü güldürürsem benden mutlusu olamaz. Hem ne olacak canım hesaplarımızdan daha azını alırsak? Sonuçta Mazhar Osman da psikiyatri istemiyormuş. Belki kaderimizde ünlü birer çocuk cerrahı olmak vardır bilemeyiz (Sevgili çocuk cerrahları/adayları, burada kesinlikle küçümseme söz konusu değildir. Yalnızca taban puanlarına gönderme yapmaktı amacım).

Neyse konuyu saptırmadan:
1. Antitusifte bulabileceğiniz bir sürü güzel mesaj, yol gösterici program var. Size uygununu mutlaka bulacaksınızdır. Boşuna instagramda gördüğünüz gruplara tonlarca para verip katılmayı düşünmeyin. Size koçluk eden de sizin gibi biri olacak. Şimdiye kadar fakültede yaşam koçu falan tutmadıysanız TUS için de ihtiyacınız olmayacak. Üstelik çoğu paylaşım ücretsiz. Kendi kitaplarınız bitti de gruptan paylaşılacak şeylere mi kaldınız Allahaşkınıza? Yani kabul ediyorum güzel videolar, kodlamalar var ama ücretsiz olanlara yönelin derim.

2. Google'a öz disiplin yazdığınızda güzel yazılar çıkıyor. Amaan bizi uğraştırma diyenleriniz için 2 örnekle geldim:
http://www.muthispsikoloji.com/oz-disip ... -strateji/
https://ceotudent.com/10-adimda-oz-disiplin

Tabi ki youtube videoları da var ama orası derya deniz. Pek girmiyorum o topa.

3. Masanızda sevdiğiniz biriyle fotoğrafınız olsun. Şu an önümde babamla çekilmiş inanılmaz mutlu eski bir fotoğrafımız var (Bir maşallahınızı alırım). Twitterda falan da denk gelirsiniz birilerinin gururlanmasını isteyenleri (Bknz: Dedecim yaşasaydın da torununu görebilseydin). Aklınıza kimse gelmiyorsa: Açtığın yolda gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime and içerim dediğiniz günler aklınıza gelsin ve Ata'mızın emanet edilmek isteyeceği bir Türk hekimi olmak için çalışın.

4. Tabii ki o telefonu bir kenara koyuyoruz ama baktığınızda gaza gelmek/mutlu olmak isterseniz diye: https://drive.google.com/open?id=135X9e ... eNxmcMFjQb

5. Motivasyon cümleleri (motto diyin ya da):
Pinterestte motivasyon araması yaptığınız anda zibilyonlarca şey önünüze serilecektir.
https://drive.google.com/open?id=1OxVG6 ... mkPmTLTKhn bunlar da benimkilerden birkaçı.

Not 1: Sevgili K. Mesajının burada paylaşıldığını farkedersen hemen sinirlenme. Tanımadığın 1 kişi bile sayende 0,1 puan fazla alıp istediği yere yerleşir belki.
Not 2: Hayır arkadaşlar sondayla çalışmadım, çalışmıyorum.

Ve Son Not: TUS derecem, okul birinciliğim falan yok. Zaten bu postun amacı da size nasıl çalışmanız gerektiğini falan söylemek değil. Kendi kendinizi motive edemeyecek duruma geldiğinizde yaslanabileceğiniz bir dost omzu (bu durumda yazısı) yaratmak.

En en son not: Sevgili meslektaşım. TUS'u kazanmak/kazanamamak dünyanın sonu değil. Kimse elinden diplomanı almayacak korkma. Seni tanımasam da çok seviyorum. Umarım emeğinin karşılığını alırsın.

Sarılalım sıkı sıkı! :)

Edit:
Yaygın kullanılan bir sitede bir kullanıcının yazdığı hangi derse nasıl çalışılmalı yazısı ve hangi dersten hangi konudan kaç soru geliyor şeysi: https://drive.google.com/open?id=1azGAk ... LH40_EhmCK
En son MalignMelanom tarafından Çrş Nis 10, 2019 7:38 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

tustus2019
VIP
VIP

Mesaj gönderen tustus2019 » Sal Nis 09, 2019 12:23 am

Hocam elinize sağlık. Bu dönemde her türlü motivasyona fazlasıyla ihtiyacım(ız) var
Hala ders çalışmaya baslayamamanın verdiği stres beni yoruyor artık. Çalışmak için her şey hazır ama bir türlü ben hazır olamadım. Sebebini bilmiyorum ama masanın başına oturmamak için elimden geleni yapıyorum sanki.
Mezuniyet öncesi zaten hiç çalışmadım. Şimdi çalışmam lazım onun da farkındayım ama işte...

Kullanıcı avatarı
MalignMelanom
VIP
VIP

Mesaj gönderen MalignMelanom » Çrş Nis 10, 2019 7:31 am

tustus2019 yazdı:
Sal Nis 09, 2019 12:23 am
Hocam elinize sağlık. Bu dönemde her türlü motivasyona fazlasıyla ihtiyacım(ız) var
Hala ders çalışmaya baslayamamanın verdiği stres beni yoruyor artık. Çalışmak için her şey hazır ama bir türlü ben hazır olamadım. Sebebini bilmiyorum ama masanın başına oturmamak için elimden geleni yapıyorum sanki.
Mezuniyet öncesi zaten hiç çalışmadım. Şimdi çalışmam lazım onun da farkındayım ama işte...
Aaaah ah bilirim o duyguyu ☺️ Çok konu var aslında çok zaman da var (yumurta kapıya dayanmadan pek harekete geçmeyenler burada mı) ama aynı zamanda hiç zaman da yok. Çalışsam da başarabilir miyim ki düşüncesi. 1-2 saat masada kalsanız e çalıştım yeter şu işi de yapayım hissi (kitaplarımın neredeyse yarısı boşken mezun oldum onları hemen doldurup bitirmek isteyeceğime kendimi ikeadan aldığım şifonyeri kurarken yakaladım). Ama inanın kendinizi bi kaptırıp da adamakıllı çalışmaya başladığınızda, biraz biraz ezberleyebildiğinizde, konular tanıdık gelmeye başladığında çok daha fazla çalışmak istiyorsunuz. Bu da çalışmanın allosterik modifikasyonu sanırım 😛
(Şahsen ben mss farmasını tuhaf bir şekilde asla ezberleyemiyorum ama olsun 3-4 soru için kalan 237 sorudan vazgeçecek değiliz 😄)
Ne testler, sözlüler, pratik sınavlar atlattık biz elbet bunu da atlatırız. Eski notlarınızdan kalan varsa elinizde dönüp bi bakın, o kadar komik şeylerin açıklamalarını yazmışız ki zamanında. Şimdi bize bu kapı demek gibi gelen şeyleri o zamanlar bilmiyormuşuz. Çalışırken çalışırken öğrenemediğinizi, aklınızda kalmadığını düşünürseniz bunu hatırlayın. Bilgilerinize o kadar iyi sahipsiniz ki onlar sizin için artık basit şeyler oldu! ☺️
Haydi hocam tüm teknolojik aletleri odamızın dışında bırakıp dersimizin başına geçiyoruz ☺️ Bizimle misiniz? ☺️

Drtusipisimiyavi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Drtusipisimiyavi » Çrş Nis 10, 2019 9:05 am

Hakan Altun -aglamak yok yüreğim sızlanmak yooook yüreğim ne acılar yaşadık biz seninleeeeee.....haykırmak yok yüreğim yalvarmak yok yüreğim bu acıya katlanırız seninle..... Bende sizin gibiydim düne kadar sonra her şeyi bir kenara atıp bu şarkıyla güne başladım inşallah güzelce caliscam moral bozmayın kimse mükemmel değerlendirmiyor vakti başta 😜

Drtusipisimiyavi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Drtusipisimiyavi » Çrş Nis 10, 2019 9:09 am

Burdaki ask kelimesine tus olarak bakıyorum ben tek sevgilim kitaplarım ne alaka şarkı denilmesin 😂🤣🤣🤣🤣🤣🤣

lugesya17
VIP
VIP

Mesaj gönderen lugesya17 » Çrş Nis 10, 2019 8:41 pm

Harika bir yazı olmus öncelikle çok teşekkürler.
Duvar kağıtlarını da çok beğendim tek tek indirdim. Zaten benim zamanimin çoğu çalışmaya başlamaktan çok kendimi motive etme yollarıyla geçtiği için sizi çok iyi anladım 😊
Bazen ben de yüksek puan almis, istediği yere yerleşmiş asistanlara bakınca ,benim ne eksiğim var ki ,ben de çalışırsam yaparim diyorum.
Bazen de bunun bir sıralama sınavı olduğunu düşündükçe, tusa gireceklerin her birini rakibim olarak görünce, asla o kadar insanı geçip iyi bir sıralama yapamam diyorum.
Hiç biri senin gibi günde 8-10 saat uyumuyor
hiç biri internette saatlerce gezmiyor,
hepsinin temeli,tıbbi bilgileri sağlam diye kendime kızıyorum 😁

Sanırım tüm bu düşünceleri bırakıp, etrafımızda kilerden de pek etkilenmeyip sadece ama sadece calismak gerekiyor.
Her hafta yeni bir stil denemeden, sık sık tavsiye okuyup, forum forum gezip kaynak değiştirmeden bir yerden başlamak gerekiyor diye düşünüyorum nacizane.
İnsallah bir şekilde herkes en mutlu olacağı yerde olur. 🤗🤗

Kullanıcı avatarı
MalignMelanom
VIP
VIP

Mesaj gönderen MalignMelanom » Çrş Nis 10, 2019 9:21 pm

@Drtusipisimiyavi hocam n’aptınız sabahtan beri dilime dolandı şarkı 😄

@lugesya17 yaa ben teşekkür ederim beğendiğiniz için ☺️ Yani sonuçta herkes ister 1. olmak ama gerçekçi de olmak gerek 😄 hepimiz kendimizce elimizden geleni yapıyoruz ama ah biraz kendimizi zorlayabilsek... yolun sonunda yetip yetmediğini göreceğiz 🐣

Drtusipisimiyavi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Drtusipisimiyavi » Çrş Nis 10, 2019 9:30 pm

MalignMelanom yazdı:
Çrş Nis 10, 2019 9:21 pm
@Drtusipisimiyavi hocam n’aptınız sabahtan beri dilime dolandı şarkı 😄

@lugesya17 yaa ben teşekkür ederim beğendiğiniz için ☺️ Yani sonuçta herkes ister 1. olmak ama gerçekçi de olmak gerek 😄 hepimiz kendimizce elimizden geleni yapıyoruz ama ah biraz kendimizi zorlayabilsek... yolun sonunda yetip yetmediğini göreceğiz 🐣
😂😂😂😂

tustus2019
VIP
VIP

Mesaj gönderen tustus2019 » Prş Nis 11, 2019 4:59 am

Sabahın 5 ine yaklaşırkene bugünü 5 saat çalışarak tamamlıyorum değerli dostlar 3 saati açıköğretim için ama olsun sonuçta masada oturmak bile başarı benim için (haftasonu sınav var:))
Yıllardan sonra ilk defa bu saate ulaştım. İnşallah devamı gelir. Yazımı Murat Kekilli bir şarkısı ile bitirmek istiyorum
Bu da geçer alışmalısın
alışmalısın alışmalısın
Böyle kalmaz zamanla düzelir elbet
Bu da geçer arkadaş sakın üzülme
Yarın başka bir gündür yarını bekle
Bu da geçer arkadaş sakın üzülme

Drtusipisimiyavi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Drtusipisimiyavi » Prş Nis 11, 2019 12:18 pm

Şarkı güzelmiş tus şarkılarıma ekliyim 😂😂😂😂 Bende iyi çalıştım bundan sonra böyle devam inşallah 🤓🤓🤓😎😎