Sts hakkında (1.aşama / 2.aşama) _ Bilgisi olanlar ??

Moderatör: Doktorumtrak

Mali43
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Sts hakkında (1.aşama / 2.aşama) _ Bilgisi olanlar ??

Mesaj gönderen Mali43 » Prş Nis 04, 2019 10:55 pm

Merhaba arkadaşlar yurtdışında tıp fakültesi eğitimi gördüm ve yakın zamanda diplomam ile Yök e başvurdum.
Başvurumun ardından bana böylelikle Sts ye girebilecegimi söylediler,malumunuz önümüzdeki sınav 1 eylülde.
Merak ettigim nokta şuanda başvurum yeni olduğu için hakkımda henüz alınmış bir sınav kararı yok.Sts Tıp doktorluğu sınavı 1. ve 2.asama olarak uygulanıyor,,acaba yalnızca 2.aşamaya girmem yeterli olur mu ? Yoksa hemen herkesden 2'nin yaninda 1.aşamayı da istiyorlar mi ??

Ingiliz için teşekkür ederim..

Mali43
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Mali43 » Prş Nis 04, 2019 11:09 pm

Bu arada e devlet'de diplomamin durumu "Alt komisyon / AKTS yeterli" olarak gözüküyor.
Acaba bu sınav kararı ne zama çıkar? Sınava 5 aydan az bir süre kaldı, yalnızca 2.aşamaya girmem yeterli olsa beni çok rahatlatır aksi halde şu süreçte temel bilimleri de işin içine sokmak yeni başlayan biri olarak yükümü çok ağırlaştıracak..

dicarios40
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen dicarios40 » Cum Nis 05, 2019 12:03 am

Bazen sadece 2 aşama istiyorlar bazen 1 ve 2 aşama kararı beklemeniz gerekir. Ne olur ne olmaz şimdiden temel çalışmaya başlamalısınız

Kullanıcı avatarı
Freak
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Freak » Cum Nis 05, 2019 7:25 am

STS sınavında başarılı olan birisi olarak söylüyorum.
Siz klinik kısmı ile sorumlusunuz lakin temeli sağlam olmayan bir klinik size yeteceği konusunda garanti veremem.
En azından fizyoloji ile patoloji okuyun, vakit var klinik farmakoloji ile takviye alınız.
Bol bol tekrar,soru takviyesi ve de TTS ile bu işi ilk sınavda halledebilirsiniz.
Kolay gelsin

Kullanıcı avatarı
Freak
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Freak » Cum Nis 05, 2019 7:28 am

Ben de sınav kararını 8 ay bekledim,lakin bu zaman diliminde STS sınavına girebilirsiniz, sonuç belgesi ile YÖK'e baskı yapabilirsiniz,biraz daha hızlı ilerler süreç