Tusem farmakoloji değişti mi?

Bu Bölümde Konu Moderatörlüğü Uygulanmaktadır
tustus2019
VIP
VIP

Tusem farmakoloji değişti mi?

Mesaj gönderen tustus2019 » Pzt Nis 01, 2019 8:11 pm

Elimde 2 sene önce aldığım 2016 basım Tusem ihsan hoca farmakoloji konu kitabı var, beyaz kapaklı olan ondan calissam eski olmaz değil mi?
Yeni kitap çok değişti mi kitabımı guncellemeye gerek var mı ? Bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim

Kullanıcı avatarı
nzm94
VIP
VIP

Mesaj gönderen nzm94 » Pzt Nis 01, 2019 8:26 pm

yeni almanızı öneririm veya sitede yüklenmiş halde vardır biraz araştırın. o kitapta bildiğim kadarıyla son antikorlar yok. 2018 ağustos kampında bile bir sürü ekleme yaptırdı kitaba. kısacası güncel halini bulsanız daha iyi bence.

Kullanıcı avatarı
PlastikCerrah
VIP
VIP

Mesaj gönderen PlastikCerrah » Pzt Nis 01, 2019 8:46 pm

İhsan hoca derslerini 220 sayfalık, slaytlardan oluşan bir fasikülden anlatır. Hem kitabı hem fasikülü dolduran biri olarak fasilülden çalışmanızı öneririm. Gereksiz hikaye kısımlar, uzun cümleler yok ve sayfa sayısı az. Üstelik önemli çoğu ilaç 2-3 kere tekrar tekrar geçiyor. Kaçırdığı soru da yok diye biliyorum.

tustus2019
VIP
VIP

Mesaj gönderen tustus2019 » Pzt Nis 01, 2019 8:58 pm

Hocam konu kitabı ile slayt kitabı farkı nedir, konu kitabının veya slayt kitabının avantajları dezavantajları neler?
Ses kaydı ile dinlerken hangisi daha iyi olur?

Kullanıcı avatarı
PlastikCerrah
VIP
VIP

Mesaj gönderen PlastikCerrah » Pzt Nis 01, 2019 10:20 pm

Konu kitabı bildiğimiz düz kitap. Slayt notu derste işlediği slaytları 1 sayfada 6 tane olacak şekilde basmasıyla oluşan bir fasikül. Aynı okul dersleri için bastırdığımız hocaların slaytları gibi. Slaytlar kitaba göre daha derli toplu. Kısa cümlelerden oluştuğu için spot not gibi tekrarı daha kolay. Sitede var diye biliyorum indirip inceleyebilirsiniz. Dersi de o slayt not üzerinden dinler herkes.

tusifci
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen tusifci » Sal Nis 02, 2019 11:52 am

slayt notu gayet yeterli başarılı. önemli olan çok tekrar.

yeni ilaç 1 veya 2 tane çıkar, bunun için başka yollara sapmak bence mantıksız.

sadomazoist
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen sadomazoist » Sal Nis 02, 2019 3:03 pm

bir sayfası eksik kitaptan bile çalısamayan biri olarak, ihsan hocanın yeni kitabı çıkana kadar farma çalışmadım bekledim, en güncel ilaçlardan oluşan sıralama 1.yeni kitap(dışı mavi) 2.sitedeki enn son slaytlardan oluşmuş ders notu 3.eski kitap(dışı beyaz) , yeni kitapta enn son ders notuna ek ilaçlar da var, hocanın dersine girip not tutcaksanız ya da güncel ses kaydından dinleyecekseniz hoca yeni ilaçları da söyleyip nota(ya da eski kitaba) ekletiyor.kendisi slayt notundan çalışmayı tavsiye ediyor, slayt notu 222 sayfa her sayfada 6 slayttan oluşuyor, yeni kitap 440 sayfa bi kaç yıl daha yenisi çıkmayacağını düşünerek hoca kitaba henüz FDA onayı almamış bi kaç ilacı bile koymuş.ben bilgileri cümle olarak almayı tercih ettiğim için yeni kitabı bekledim ve seçtim.bir seçenek daha; tusemde eski kitaba ek yeni bilgilerden oluşan bir fasikül var ona ulaşıp bu şekilde de güncellenebilirsiniz.yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim;)

Mepolizumab
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Mepolizumab » Çrş Nis 03, 2019 6:06 pm

Eski kitabı eğer bulabilirseniz yeni ses kaydıyla tamamlarsanız sorun olmaz diye düşünüyorum
Monoklonal antikorlar kısmı haricinde çok büyük değişiklik olduğunu sanmıyorum, onları da ses kaydından ekleyebilirsiniz
Ses kaydı dinlemeyecekseniz o zaman direkt yeni kitap öneririm
Kitap olarak da satılıyor mu bilmiyorum ama slayt kitabı önerim, diğer kitabı kimse kullanmıyor çünkü