TTS hala şart mı ?

Bu Bölümde Konu Moderatörlüğü Uygulanmaktadır
itshkilickaya
VIP
VIP

TTS hala şart mı ?

Mesaj gönderen itshkilickaya » Pzr Mar 03, 2019 12:35 am

Herkese merhaba

Özellikle son şubat tusundan sonra tts hala şart mı ?
Giren arkadaşlarimdan gerek yok yanıtı aldım kendi branşında soru kitabı çikaran hocaların, yan dalın ve dersane denemelerinin sorularının tts'nin verdiği katkıya göre çok daha fazlasını verdiğini söylüyorlar.

Ancak bu site de dahil olmak üzere genel tus kanısı tts'siz tus olmayacağı yönünde. Tts'siz bir tekrarın tekrar sayılamayacağı dahi söyleniyor. Kafam bu konuda çok karıştı. Çözebildiğim sorulara takılmadan gecsem de neticede büyük bir süre kaybı. Fizyo,pato,dahiliye ve farmada tts baktım. Onun dışındakilere bakmasam mı diye düşünüyorum. Sizlerin de fikrini merak ettim.

kasabahmerit
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen kasabahmerit » Pzr Mar 03, 2019 12:52 am

Öncelikle farma çözme onun yerine çözümlü güncel farma sb al.Anatomi ,mikro,biyokimya muhakkak bak,pato ve fizyoda anlaşılması zor yerlerde güzel tus soruları var.Genel Cerrahi bi katkısı olmadı sb alacam inşALLAH.Pediatri ve dahiliyeyi bende bilmiyorum.(sb:soru bankası).Son 4 yılın tus soruları deneme formatında evde çözülmesi tts den daha mantıklı geliyor.

Kullanıcı avatarı
piri reis
VIP
VIP

Mesaj gönderen piri reis » Pzr Mar 03, 2019 4:08 am

Sınavda her ne kadar zor ve yeni sorular olsa da, basit olan bazı sorular da vardı. Aynısından gelirse çok üzülürsünüz, o yüzden bence hala TTS önemli.

Kullanıcı avatarı
NewtScamender
VIP
VIP

Mesaj gönderen NewtScamender » Pzr Mar 03, 2019 11:26 am

Dersane hocalarının amacı yeni soru yakalamak. Ondan dolayı çıkmış konulara değinmedikleri oluyor. Ondan o konuları görmek için çözmek gerekiyor. En azından 2006 sonrası

Kullanıcı avatarı
volfram
VIP
VIP

Mesaj gönderen volfram » Pzr Mar 03, 2019 11:40 am

NewtScamender yazdı:
Pzr Mar 03, 2019 11:26 am
Dersane hocalarının amacı yeni soru yakalamak. Ondan dolayı çıkmış konulara değinmedikleri oluyor. Ondan o konuları görmek için çözmek gerekiyor. En azından 2006 sonrası
+1 ben de 2010lu yılların sorularının kesinlikle çözülmesi taraftarıyım ama ttslerde hala 90lı yıllar soruları var vakit kaybetmemek adına onlar atlanabilir belki.

beyti
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen beyti » Pzr Mar 03, 2019 1:16 pm

Arkadaşlar bilgiler birike birike ilerler. Tusu hazırlayanlar yeni soru hazırlama gayreti içinde olsalar da eski sorulara dayalı çok soru geliyor. Hocalar da zaten eski sorular üzerine yeni bilgiler ekleyerek ders anlatıyorlar. Temel olmadan sadece yeni bilgileri öğrenmek çok ama çok yanlış bir düşünce. Eski tus soruları sınav yapıldığı her sene önemlidir bir onceki ve bir sonraki sınavın nasıl olduğunun hiç bir önemi yoktur. Biz tts çalışarak farketmeden zihnimizde bilgi temeli olusturuyor yeni soruları bu temele inşa ediyoruz. Sakın ama sakın ttsleri kucumsemeyin unutmayin ttsleri herkes çozuyor ve eski sorularinyapmak bir anlam ifade etmiyor siz de cozmelisiniz ki herkesin yaptığını yanlış yaparsanız bu sefer kurtarmak için çok zor klasmanindaki soruları yapmanız gerekecek. Sonuç : tts her şey değildir her şeyin başlangıcıdır.

itshkilickaya
VIP
VIP

Mesaj gönderen itshkilickaya » Pzr Mar 03, 2019 2:53 pm

Herkese çok teşekkürler cevapları için 1 tur çözüp 1 tur da sadece çözemediğim sorulara bakayım öyleyse hizlı hızlı.

lapaix
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen lapaix » Pzr Mar 03, 2019 6:58 pm

Son 10-15 tus deneme veya soru bankası gibi çözülmeli eksik yerlere bakılmalı bence. Kitapta koyu yazılmış veya spot olan şeyler tus sorusu zaten. Birşeylerin seçeneği olan bir bilgi bir iki tus sonra soru kökü olarak geliyor.
Son 3-4 tustur eski taktikler eski klişeler gümledi gitti. sorular ortada. Amaç yukarda da yazıldığı gibi herkesin bildiğini kaçırmamak gerisi sınav şansı. Babesia' nın prognozunun sorulduğu bir sınavın altından artık tts ile kalkamazsınız.

Ahmetala
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Ahmetala » Pzt Mar 04, 2019 12:02 am

2012 tus Eylül birincisi Hacettepe li
neti 198
O sınavda atipikti babesia gibi sorular vardı ki sonuç böyle oldu
Tus ta herkesin yapması gereken soruları yapmak mesele yapınca biraz sansla ydus soru neyse 180 190 net buda 69 70 puan demek
Kolay sorular tts konularından geliyor mesela pas boya glikojen eritrosit glit1 gibi bunları yapmak için tts bilmek şart bunlarla atıyorum 100 net yapsan geri kalan konu hakimiyet gibi sanki
Eylül'de de kliniği yaptirmazlar millet temelden coşar
30 tane babesia gibi soru sorsa klinik zordu ya atipikti diyecek millet ama geri kalanları az kacirisan 65 70 arası olur