TUS SORULARININ ÖSYM DEN ÖNCE WHATSAPP GRUBUNA ATILMASI

Bu Bölümde Konu Moderatörlüğü Uygulanmaktadır
scn5a
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

TUS SORULARININ ÖSYM DEN ÖNCE WHATSAPP GRUBUNA ATILMASI

Mesaj gönderen scn5a » Çrş Şub 27, 2019 1:28 pm

Bu konuda ne düşünüyorsunuz Instagram ve Twitter'da böyle bir iddia dolaşıyor bi derece WhatsApp grubuna sınavdan sonra akşam altibucuk gibi sorular noktası virgüline kadar aynı şekilde atılmış bazı görüntüler paylaşıldı ne dersiniz?2010 yılında da sanırım soru çalınma olayı olmuş iptal olmuş sinav

Drdicloron
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Drdicloron » Çrş Şub 27, 2019 1:43 pm

scn5a yazdı:
Çrş Şub 27, 2019 1:28 pm
Bu konuda ne düşünüyorsunuz Instagram ve Twitter'da böyle bir iddia dolaşıyor bi derece WhatsApp grubuna sınavdan sonra akşam altibucuk gibi sorular noktası virgüline kadar aynı şekilde atılmış bazı görüntüler paylaşıldı ne dersiniz?2010 yılında da sanırım soru çalınma olayı olmuş iptal olmuş sinav
O soruları çalabilecek kadar kurnaz ve şeytani zekaya sahip olan whatsap grubunda sorulari paylaşacak kadar mal değildir heralde , yani insanın aklına gelir biri screen alacak diye falan

sadomazoist
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen sadomazoist » Çrş Şub 27, 2019 1:47 pm

üniversitedeyken bazı hocalar çıkmış soruları vermezlerdi, sınavdan önce soru numaralarına göre soruları paylaşır sınav esnasında ezberler çıkışta binadan çıkmadan numara sırasına göre soruları yazar 1 saat bile geçmeden tüm soruları neredeyse çıkartmış olurduk.zor bir şey değil bu.TUSta bir branştan en fazla 30 soru çıkıyor, her branştan 10 hoca girmiş olsa kişi başı 3 soru düşer, ezberlemesi hiç de zor değil hele bir de sınava tek giriş amacın o soruları ezberlemekse.daha büyük bir organizasyonla sınaw bitmeden daha fazlası bile yapılabilir.iddia sınav gerçekleşmeden toplandığı olsa su götürür yanı yok.hiç bir kurum ve grubun yanında değilim, yaklaşık 15.000 doktorun, bir çok rakip kurum ve grubun girdiği bir sınavda böyle bir organizasyona böyle iddiaların olması normal.

sadomazoist
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen sadomazoist » Çrş Şub 27, 2019 1:52 pm

çalışın.

Drdicloron
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Drdicloron » Çrş Şub 27, 2019 1:53 pm

sadomazoist yazdı:
Çrş Şub 27, 2019 1:47 pm
üniversitedeyken bazı hocalar çıkmış soruları vermezlerdi, sınavdan önce soru numaralarına göre soruları paylaşır sınav esnasında ezberler çıkışta binadan çıkmadan numara sırasına göre soruları yazar 1 saat bile geçmeden tüm soruları neredeyse çıkartmış olurduk.zor bir şey değil bu.TUSta bir branştan en fazla 30 soru çıkıyor, her branştan 10 hoca girmiş olsa kişi başı 3 soru düşer, ezberlemesi hiç de zor değil hele bir de sınava tek giriş amacın o soruları ezberlemekse.daha büyük bir organizasyonla sınaw bitmeden daha fazlası bile yapılabilir.iddia sınav gerçekleşmeden toplandığı olsa su götürür yanı yok.hiç bir kurum ve grubun yanında değilim, yaklaşık 15.000 doktorun, bir çok rakip kurum ve grubun girdiği bir sınavda böyle bir organizasyona böyle iddiaların olması normal.
aslında şöyle dersane de ki hocalarımız da osym soruları vermediği zamanlar bizde girip ezberliyoruz demişti, bazende öylesine giriyoruz bakmak için demişti

Azimli
Onur Üyesi
Onur Üyesi

Mesaj gönderen Azimli » Çrş Şub 27, 2019 3:50 pm

Arkadaslar bunlar hangi gruplar

Kullanıcı avatarı
thegodfather
VIP
VIP

Mesaj gönderen thegodfather » Çrş Şub 27, 2019 6:31 pm

Şıklardaki sıralamalarına kadar mı aynı olur?? Hepimiz zeki insanlarız bizi böyle kandırmaları komik değil mi? Hocalarımız girip ezberlemişe inanmak saçma. Bir soruyu içindeki sayısal fm lere kadar ezberlemek?!

Ben kamera gözlük kullanıldığını düşünüyorum. Ve bunlar da ösym nin yayınladığı kurallara göre yasak. Çalışan bir kimsenin emeğini böyle ayaklar altına alamazlar. Buna izin vermeyelim.

Bi de her şeyi sizin için yaptık mantığını aşılamak için ne yazmışlar; sayemizde hekimlerimizin zamanı dolmadan 6 tane soruya itiraz ettik. instagram sayfalarında yayınladıkları şeyi okuyun.

Ve bunlar değiller miydi 3 5 kişi için binlerce tusiyeri mağdur eden ?! Ne çabuk unuttunuz!!

Kullanıcı avatarı
NewtScamender
VIP
VIP

Mesaj gönderen NewtScamender » Çrş Şub 27, 2019 6:43 pm

Soruların sınavdan önce çalındığı iddiasına katılmıyorum. Çalmış olsalar neden itiraz etsinler 6 soruya. Ayrıca tusdata kitapları dahi referans vermekte bu sınavda çuvallamışken, bunun altından bir şey çıkacağına inanmıyorum. Ki ben datayı asla sevmiyorum onu da belirteyim

Kullanıcı avatarı
NewtScamender
VIP
VIP

Mesaj gönderen NewtScamender » Çrş Şub 27, 2019 6:50 pm

Bu soru yayınlama olayında ösym böyle salak saçma işlere devam ettiği sürece bu ve bunun benzerlerinin olması normal
8 deyken ygs lysye girdiğimizde eve geldiğimizde 1 saat sonra tvde çözümünü izliyorduk. Zaten 2 gün sonra açıklıyorsun. Aynı gün açıklasalar olmuyor sanki

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Çrş Şub 27, 2019 7:02 pm

NewtScamender yazdı:
Çrş Şub 27, 2019 6:43 pm
Soruların sınavdan önce çalındığı iddiasına katılmıyorum. Çalmış olsalar neden itiraz etsinler 6 soruya. Ayrıca tusdata kitapları dahi referans vermekte bu sınavda çuvallamışken, bunun altından bir şey çıkacağına inanmıyorum. Ki ben datayı asla sevmiyorum onu da belirteyim
Peki orada ekran görüntüsü alınan sorular sanıyorum doğru cevapları da içeriyordu. İtiraz edilen soruların cevapları neydi acaba? Cevapları ösymnin verdiği cevaplarsa neden itiraz ettiler madem soruları sınavda kopyalayan hocalar da ösym ile aynı cevabı vermişse? Ösymnin yasağı var neticede. Kimse soruları paylaşamaz. Öte yandan bir dersane hocası kamera gözlükle girdiğimiz sınavlar oldu diyor. Bu açıkça suç. Sınava girerken öğleden sonraki giriş belgemizi bile sokamıyoe emanetçiye veriyoruz. Bu yapılanlar affedilmemeli.