Ses Dökümanları Krizi

Önemli Bildiri ve Duyurular
Kullanıcı avatarı
Son_Tus_Bükücü
VIP Plus
VIP Plus

Ses Dökümanları Krizi

Mesaj gönderen Son_Tus_Bükücü » Pzr Oca 13, 2019 7:48 pm

Tarihi merak edenler de olacaktır.03 Kasım 2018

Resim

BORDO
Bölüm Moderatörü
Bölüm Moderatörü

Mesaj gönderen BORDO » Pzr Oca 13, 2019 7:50 pm

beyti yazdı:
Pzr Oca 13, 2019 6:25 pm
Bu işi gönüllülük işinden çıkarıp "kitap yükle vip ol, kitap sipariş edip yüklemek çok zor olmasa gerek" diyerek alternatif üreterek vip olmayı hayli zorlaştırdığınız,(şimdi yanılıyorsun vip olmak kolay alternatif üretip siteye katkısı olup vip olan var diyecekler olacaktır dediklerinin yuzde 1 i geçmediğini bildikleri halde) vip olan insanlara bile kaynak ulaşımını kisitladiginiz, size karşı yapılan tüm olumlu veya olumsuz önerileri umursamayıp (bkn. paralı uyelik) yapılan tüm olumsuz yorumları sildiğiniz, site altyapisinda herhangi bir geliştirmeye ihtiyaç duymadığınız (sizin de calistiginizi bu işi gönüllü yaptığınızı biliyoruz tekrar belirtmeyin lütfen), vip uye olup mesaji olmayan son siteye girişi aylar önce olan insanlar olduğu gercegi ve bir çok nedenden ötürü insanlar çıkarlarını düşünüp artık katkı saglamiyor haliyle. Sizin elinizdeki kaynaklar azaldıkça insanlar o kaynaklara ulaşmak için daha da az çaba sarfedecekler ve bu iş böyle zoraki ilerleyecek. Bu eleştiriyi "eleştiri" olarak algilayiniz lütfen isterseniz silebilirsiniz de tabi.
Hocam gönüllülükten işi çıkarmadık. Gönüllü olanlar yine paylaşım yapmaya devam edebilirler fakat herkesin de kabul edeceği üzere gönüllü sayısı çok çok az. Biz de gönülsüz olanları motive etmeye çalıştık.
Hazıra konmak en güzeli olmasa da en kolayı olduğu doğrudur ve birçok kişi de o veya bu sebepten hazıra konmak istemektedir. Herkesin bildiği üzere hazıra dağ dayanmıyor be hocam biz nasıl dayanalım :)
Alternatif üreterek vip olma konusu: hiç alternatif üretmediğiniz için bu konuda size ayrıntılı cevap verme lüzumu görmüyorum. önce deneyin gayret edin olmazsa o zaman gelip sitem edersiniz.
Önerilerin umursanmadığını söylemişsiniz. (bkn paralı üyelik). Bu öneri site tarafından değerlendirildi. Çok daha fazla soruna sebebiyet vereceği için uygun bulunmadı. Her yaptığınız önerinin koşulsuz şartsız kabul edilmesini beklemiyorsunuz sanırım.
Site altyapısında geliştirme yok demişsiniz fakat bilenler bilir altyapı üstyapı bakılmadan site isim hariç tümden değiştirildi geliştirildi.
Bununla alakalı olarak sıradaki eleştirinize geleyim. Eski sitede vip üye olanlar orda kaldı herkes yeniden burda üyelik açtı ve hak kaybı olmaması adına orda vip olanlara burda viplikleri geri verildi. mesajları olmayan viplerin en büyük sebebi budur.

Bir de herkesin bildiği bir tespiti dile getireyim.
Sitede olmayan güncel ses kaydı paylaşımını yapıp vip olan çoğu arkadaş vip olunca paylaşım yapmayı bırakıyor. Çünkü vip olduktan sonra iş gönüllülüğe bakıyor ve malesef nerdeyse hiç kimse gönüllü bu işlere girmiyor. Sitedeki ses kayıtlarının %99 u vip olmayanlardan geliyor. Yani özetle işlevsel olan sistem kazan kazan sistemi.

Oran olarak az olsalar da gönüllü olarak destek olan hocalarıma tekrardan teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
Nodex
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen Nodex » Pzr Oca 13, 2019 7:54 pm

beyti yazdı:
Hocam sorununuz ne ?
Ne istiyorsunuz ?
Vip olmak mı istiyorsunuz ?
O zaman yapılacaklar belli, yazmışlar işte;
- kitap/kitaplar alınıp taratılacak .
- alternatif link oluşturulacak. (Öyle megadaki dosyayı yine megaya yükleyerek değil, başka bulut hesaplarına ve birden fazla.)
- güncel ses kaydı (ders/kamp kayıtları) yüklenecek.

Bu kadar yani.
Siz daha ne istiyorsunuz ?

Şu an sitede güncel kayıtlar eksik olduğu için en hızlı vip olma yolu güncel, eksik olan kayıtlardan yüklemek. Bunun örneği daha bu sabah yaşandı.
O yüzden siz de ihtiyaç olan güncel kaydı yükleyip hızlıca vip olabilirsiniz.
Daha sonraki eksiklik de kitaplar. Bunun için de ayrı başlım düzenlenip sunuldu.

En son ihtiyaç alternatif linkler (ki buna ihtiyaç az olduğu için en zorlu/zaman alan yol bu.)

Gördüğünüz gibi büyütülecek bir durum yok.
Ben yönetimden değilim, yönetici de değilim ancak bu siteye kitap yükledim (güncel, çok aranan kitapları yükledim.) Vip oldum, sonra paylaşmaya devam ettim. Deneme başlığı düzenledim, daha önce yapanlardan ilham alarak ders ders deneme düzenledim . Arkadaşlarımda kitap gördükçe tarattım, siteye yükledim.

Benim gibi bir sürü örnek var.

Kayıt yükleyen, kitap yükleyen, var olanı derleyip düzenleyen bir sürü üye var ve hepsi vip olmuş, vip Plus olmuş.

Yöntemleri farklı, ama ortak tek bir özellik var :
Herkes site için EMEK VERMİŞ, VAKİT HARCAMIŞ, KAFA YORMUŞ.

Siz ve sizin gibi bu soruyu soran pek çok üye, acaba bu döngünün neresinde takıldınız ?
Şubat 2019 Tüm Denemeler

Vip Bölüme Taşınan İçeriklere, VIP OLMADAN Ulaşmak İçin ;
İlk Adım, İkinci Adım ve İkna Adımı

Enverbey
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Enverbey » Pzr Oca 13, 2019 7:56 pm

Bence varolan ses kayıtları da iş görür baya iyiler yani yeni kayıt kasmaya gerek yok.zaten paylaşım yapılır yapılmaz vipe kaldırılıyor.paylaşan bile kala kalıyor o bile bir daha paylaşımını göremiyor.antitusif duraklama dönemine girdi bence.

btlzclk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen btlzclk » Pzr Oca 13, 2019 7:58 pm

viewtopic.php?f=276&t=6975
hocam bu gibi paylaşım yapıp vip olamayan üyeler var. fakat bu gün idris şahin hocanın 2.fasikül ses kaydını paylaşıp anında vip olan üyeyi de bizzat gördüm. bu durum siteye olan güveni sarsıyor. ses kaydı eksik ise listeleyip onları kitap yükleme gibi vermeniz daha adil olacaktır diye düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
frsn
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen frsn » Pzr Oca 13, 2019 8:11 pm

btlzclk yazdı:
Pzr Oca 13, 2019 7:58 pm
viewtopic.php?f=276&t=6975
hocam bu gibi paylaşım yapıp vip olamayan üyeler var. fakat bu gün idris şahin hocanın 2.fasikül ses kaydını paylaşıp anında vip olan üyeyi de bizzat gördüm. bu durum siteye olan güveni sarsıyor. ses kaydı eksik ise listeleyip onları kitap yükleme gibi vermeniz daha adil olacaktır diye düşünüyorum.
Ben de aynı şekilde düşünüyorum. Hatta bunu mentor hocamla da konuştuk. Ben de güncel ses kaydı yükledim, güncel başka döküman buldukça (deneme gibi daha basit bir döküman da olsa) burda olmadığını görerek yükledim. Bir ara alternatif linkler oluşturuyordum ama vip plus hocalarımdan biri (kim hatırlamıyorum) chat kısmında alternatif oluşturarak vip olacağını sananlar var yazmıştı.
Velhasıl attığım ses kaydı günceldi ama küçük stajların pek dinlenilmeyen hocası olduğu için vip olmaya uygun bulunmadı. Uygun bulunmayabilir sorun değil, site yönetiminin yanlı ya da özensiz işler yaptığını düşünmüyorum ama bu durumda pek adaletli de olmuş olmuyor malesef.
Eğer varsa böyle puanlama sistemi bilelim en azından güncel ses kaydı paylaşırken eğer paylaştığımız hocanın katsayısı düşük ise en azından beklentiye girmeyelim. İdris hocanın katsayısı yüksek olacak ki tek paylaşımla intramural hocamız vip oldu, hayırlı olsun. Umarım bu da diğer arkadaşlar için güzel bir motive kaynağı olur.

Kullanıcı avatarı
Mentor
Global Moderatör
Global Moderatör

Mesaj gönderen Mentor » Pzr Oca 13, 2019 9:18 pm

Arkadaşlar merhaba. Lütfen tartışmayalım sınav arefesindeyiz zaten hepimizde yüksek stres mevcut, sizden ricam daha sakin olalım ve karsimizdakinde art niyet aramayalım

Idris hocanın ses kaydı ile vip olunma meselesinde mevzu şudur, üyelerimiz ses kayıt krizi yaşadığı için bir tür teşvik işlemi maksadıyla olmuştur. Örnektir. Vip olamayan arkadaşlar için bir taşlama duvarı değil bilakis kolaylıktır:)
Bu konuda bir standart var mı? Evet. Sitede uzun süredir günceli olmayan, ve de herkes tarafından takdir edilen aranabilen ses kayıtlarına daha kolay vip üyelik verilecektir. Değerlendirmenizi öneririm.

Son olarak, lütfen bir daha paralı üyelik fikrini önümüze sermeyin arkadaşlar, ben ve diğer moderatör arkadaşlarım hekimlikle ilgileniyoruz bir tür fotokopici değiliz
Sitenin tek gelir kaynağı kendi giderlerini karşılamak adına aldığı birkaç reklamdır. Para işini sevmiyoruz sevmeyeceğiz de.

Kilitli