ders çalışmaya iten motivasyon ne?

angrydoc
VIP
VIP

ders çalışmaya iten motivasyon ne?

Mesaj gönderen angrydoc » Cmt Oca 05, 2019 11:30 am

rumour yazdı:
Cmt Oca 05, 2019 12:58 am
angrydoc yazdı:
Cum Oca 04, 2019 11:47 am
Istifali olunca maddi acidan zorundayim ben de.Guzel gunleri hayal ederek ite kalka devam ediyorum.
kırığım var çok sıkıntıdayım bir motive olamadım ite kaka da devam edemiyorum.
Tekrardan gecmis olsun hocam...Fakultede bir hocamiz Olumden baska herseyin cozumu var derdi.Elbet su akar yolunu bulur.Kendinizi cok sıkarsaniz da odaklanamazsiniz rahat olun.Yavastan baslayin gunluk bir hedef koyun git gide sure ve hedefleri artirin.Kendiniz sıkmamaya calisin.Yolunuz acik olsun...

Mavibileklik_
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Mavibileklik_ » Cmt Oca 05, 2019 12:47 pm

istediğiniz bi uzmanlık varsa ya da çeşidi farketmeden uzman olmayı mutlaka istiyorsanız er geç bi ara o önünüzdekilere çalışacaksınız demektir, kaçış yok. Öyle olunca bi 6ay daha şunlarla uğraşmiyim en kısa sürede halledeyim diye diye çalışılıyor

dersanesiz tus keyfi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen dersanesiz tus keyfi » Cmt Oca 05, 2019 4:26 pm

rumour yazdı:
Cum Oca 04, 2019 1:45 am
epeydir hiç bir şeye baktığım yok

masaya oturup hiç bir şey yapma isteği yok

siz bu sorunu nasıl çözüyorsunuz ders çalışma motivasyonununuz nedir ':)

garip bir haleti ruhiye içindeyim ne yapmak lazım nasıl çözüm bulmak lazım sizlerin çözümleri neler ?
Hocam bunu demekle iyi mi yapıyorum bilmiyorum ama youtube'a tussensei motivasyon yazın karşınıza çıkan ilk videoya tıklayın abilerimiz gayet güzel olayı anlatıyorlar
.Kolay gelsin umarım en yakın zamanda toparlarsınız
HAYAT BU İŞTE.

lapaix
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen lapaix » Cmt Oca 05, 2019 4:53 pm

Acilde çalışmış ve istifa etmiş, şimdi de TUS ile bunalmış meslektaşlarıma küçük hatırlatmalar :grinning:
1) derslerden koparsam acilde tuttuğum nöbetleri düşünüyorum. tus olmazsa bunlara geri döneceğim diyorum. Her istifalının kendi gerekçeleri var. Ben acili de orda çalışmayı da severdim aslında, mesleki tatmin olarak çok güzel bir yer acil servis. Siz olmasanız arreste gidecek bir MI'ı yakalamak ve kurtulabilmesini sağlamak, konvülziyonu açmak, bir kesiyi sütüre etmek, hipoglisemiyi kendini getirmek, bir çıkığı redükte etmek , bir renal koliğin acısını dindirmek güzel şeyler. Ama acilde pratisyen olmak demek, herşeye koşturmak ve kurtardığınız canlara bakmadan kimseye yine de yaranamamak demekti. Cahil zaten doktora saygılıydı, pratisyen-uzman takmıyordu, dediğinize güveniyor size dürüst davranıyor derdini anlatıyor ve bu durumda tanı tedavi doğru ilerlediği için iki taraf da memnun oluyordu. Yarı cahil pratisyeni sevmezdi. Ona göre siz maaşı onun vergileriyle ödenen bilgisiz vasıfsızlarsınız. Onu da geçelim. Peki ya doktorun doktoru hor görmesi ? Beni asıl sıkan buydu. Pratisyenlik yapmadan direkt asistanlığa başlamış uzmanlardan gördüğüm "birinci benim de ikinci kim?" tavırları şuanki en büyük tus motivasyonum. Pratisyenlik yaptıktan sonra asistanlık yapmış uzmanların hakkını yemeyeyim, onlar acil nedir bir pratisyen ne yapar ne yapmaz ve ne yapmamalıdır bildiklerinden sorun olmuyordu.
2) işsizlik.
3) 6 ay yeterince uzun bir süreç. Bir tus daha tekrar bunlarla uğraşmama isteği. Olsun bitsin kurtulalım düşüncesi.
4) Geri sayımda sınava kalan gün sayısını elime telefonu her aldığımda görmek.

Az kaldı arkadaşlarım, TUS için tarih yaklaştıkça bir günün değeri daha çok artıyor. Zorlayın kendinizi elinizden geleni yapın ki 24 Şubat akşamı "ya aslında keşke o günleri de kullansaydım" demeyin.

dusgunlugum
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen dusgunlugum » Prş Oca 31, 2019 12:46 am

Ne istemediğimi biliyorum. Geriye istediklerim için yapmam gerekenler kalıyor

tustus2019
VIP
VIP

Mesaj gönderen tustus2019 » Çrş Nis 17, 2019 2:42 am

md.unknown yazdı:
Cum Oca 04, 2019 4:40 pm
bende hayat gayemi kaybetmis mecburi hizmet istifali her gun calisma programi yapip ama artik cok gec diye karalari baglamis vaziyetteyim ..klinikten 55 net yapabiliyorum sadece, temel hic calismadim sizce bu saatten sonra biseyler yapabilirmiyim:(
Al benden de o kadar bendeki vaziyette aynı hocam...
Ders çalışacağım diye istifa edip çalışmamak-çalısamamak. Bugün başlayacağım yarın başlayacağım öbür gün diye diye 1 gün çalışıp sonra yeniden bırakıp başa dönmek
Her gün bu siteye bakıyorum ki okuduğum bir şey belki gaza getirir çalışmaya başlarım diye.
Tam olarak nasıl olacak bilemiyorum ama inşallah bir şekilde olacak ona inanıyorum.
Görelim Mevlam neyler...