Farmakoloji hayati hoca Tusem 2019 Şubat TUS; FULL tekrar, son ilaçlar ve soru yakalama notu

Kullanıcı avatarı
Dr.aycha
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Farmakoloji hayati hoca Tusem 2019 Şubat TUS; FULL tekrar, son ilaçlar ve soru yakalama notu

Mesaj gönderen Dr.aycha » Pzr Mar 31, 2019 5:20 pm

Enverbey yazdı:
Pzr Mar 31, 2019 4:23 pm
Bismillahirrahmanirrahim, ihsan hocanın adını anmadan bile önce bir besmele çekerim. Kendisini .... Diye yazanların aksine. Yazının altına vip olmak dileğiyle yazmayı unutmuşsun.
Zeka seviyenle ilgili endişe duyuyorum şu yorumdan sonra. yine de sana değil okuyanlara cevab olsun.

Evet insan gerçek kutsiyetin , ilmin kaynağının ilah olduğunu insanların sadece birer ayna olduğuna dair hakikati kaybedince ; aynaya sadece ayna olma hakkını iade etmeyi unutunca sahte kutsallar , eliyle , ağzıyla , zihniyle ya da klavyeyle iki dakikada yontulmuş putları ile kutsal açığını kompanse etmeye çalışıyor. Aynada yansıyanı güneşten geliyor değil de. Güneşi aynadan çıkıyor zannediyor. İhsan hoca sevdiğimiz bir hoca tüm ülke tuşa yönelik farmayı kendisinden öğrendi nerdeyse. illa zikir çekecekseniz. ihsan hocayı yaratana ona bu ilmi nasip edene edin. aynaya değil bu aynadan çıkan farmakoloji eğitimi negzel yol alıyor diye şaşırıp insan bedeni ve ilaç etkileşimlerine dair her yeni bilgiye misalen suphanallah diyebilirsin kaynağın o olduğunu görüp allaha şükredip elhamdülillah diyebilirsin Allahtan yüce ve büyük kimse yok (allahu ekber) ve alim ismi ile öğretirse bu gün 25 yaşındaki bir çocuk yarın tus değil dünya farmakolojisini bile sarsabilir diyebilirsin. Zikir i Allah için çekeceksen sana çok güzel sebebler ve üstüne dualar bulabilirim yazabilirim. İlahiyatçı bir ailede yetiştim yaşamamda sorun olsa da yaşayanla konuşan arasındaki farkı az çok görebiliyorum. ya da daha anlaşılır olsun inananla kullanan/istismar eden arasındaki farkı.

siz demin Allahın adını ağzınıza sadece bir kavgada haklı çıkayım birine laf sokayım diye andınız. bu sadece hürmetsizlik ve inanmamanın göstergesi. o an inanç değil kullanma / istismar vardı.

Birisini yermek ve birisini övmek adına besmele çekeceksen. bişeyleri ya da birilerini kutsal ilan edeceksen bırak tusu bu sivri zeka ile direk siyasete gir. şansın daha yüksek bu yetenekle buralarda harcanma. tus ve eğitim sektöründe böyle bu tarz ayaklarla tavırlarla birilerine yalakalıklarla akıllı çocuklara kendini sevdiremezsin. pek de ilerleyemezsin. . ihsanı övdün diye karşısına başkasını koyup ihsan hocayı yerecek bir savunma beklemiyorsun umarım. hocayla kişisel bir derdim yok asla da olmaz ve farmakolojiyi onun aynasından öğrenirsem aynaya sadece negüzel yansıttı derim. gidip ayağına kapanmam adının başına hazret koymam fetiş hale getirmem, ihsan da ölümlü sonraki aynaları beğenmek iyi yansıtıyor demek zorunuza gitmesin. şükrüm besmelem kutsalım Allahtan başkasına değildir. ser-zakir kardeş.insan olabilmemiz dileğiyle.

gulfiz
VIP
VIP

Mesaj gönderen gulfiz » Pzr Mar 31, 2019 7:10 pm

Enverbey
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Enverbey » Pzr Mar 31, 2019 9:05 pm

Dr.aycha yazdı:
Pzr Mar 31, 2019 5:20 pm
Enverbey yazdı:
Bismillahirrahmanirrahim, ihsan hocanın adını anmadan bile önce bir besmele çekerim. Kendisini .... Diye yazanların aksine. Yazının altına vip olmak dileğiyle yazmayı unutmuşsun.
Zeka seviyenle ilgili endişe duyuyorum şu yorumdan sonra. yine de sana değil okuyanlara cevab olsun.

Evet insan gerçek kutsiyetin , ilmin kaynağının ilah olduğunu insanların sadece birer ayna olduğuna dair hakikati kaybedince ; aynaya sadece ayna olma hakkını iade etmeyi unutunca sahte kutsallar , eliyle , ağzıyla , zihniyle ya da klavyeyle iki dakikada yontulmuş putları ile kutsal açığını kompanse etmeye çalışıyor. Aynada yansıyanı güneşten geliyor değil de. Güneşi aynadan çıkıyor zannediyor. İhsan hoca sevdiğimiz bir hoca tüm ülke tuşa yönelik farmayı kendisinden öğrendi nerdeyse. illa zikir çekecekseniz. ihsan hocayı yaratana ona bu ilmi nasip edene edin. aynaya değil bu aynadan çıkan farmakoloji eğitimi negzel yol alıyor diye şaşırıp insan bedeni ve ilaç etkileşimlerine dair her yeni bilgiye misalen suphanallah diyebilirsin kaynağın o olduğunu görüp allaha şükredip elhamdülillah diyebilirsin Allahtan yüce ve büyük kimse yok (allahu ekber) ve alim ismi ile öğretirse bu gün 25 yaşındaki bir çocuk yarın tus değil dünya farmakolojisini bile sarsabilir diyebilirsin. Zikir i Allah için çekeceksen sana çok güzel sebebler ve üstüne dualar bulabilirim yazabilirim. İlahiyatçı bir ailede yetiştim yaşamamda sorun olsa da yaşayanla konuşan arasındaki farkı az çok görebiliyorum. ya da daha anlaşılır olsun inananla kullanan/istismar eden arasındaki farkı.

siz demin Allahın adını ağzınıza sadece bir kavgada haklı çıkayım birine laf sokayım diye andınız. bu sadece hürmetsizlik ve inanmamanın göstergesi. o an inanç değil kullanma / istismar vardı.

Birisini yermek ve birisini övmek adına besmele çekeceksen. bişeyleri ya da birilerini kutsal ilan edeceksen bırak tusu bu sivri zeka ile direk siyasete gir. şansın daha yüksek bu yetenekle buralarda harcanma. tus ve eğitim sektöründe böyle bu tarz ayaklarla tavırlarla birilerine yalakalıklarla akıllı çocuklara kendini sevdiremezsin. pek de ilerleyemezsin. . ihsanı övdün diye karşısına başkasını koyup ihsan hocayı yerecek bir savunma beklemiyorsun umarım. hocayla kişisel bir derdim yok asla da olmaz ve farmakolojiyi onun aynasından öğrenirsem aynaya sadece negüzel yansıttı derim. gidip ayağına kapanmam adının başına hazret koymam fetiş hale getirmem, ihsan da ölümlü sonraki aynaları beğenmek iyi yansıtıyor demek zorunuza gitmesin. şükrüm besmelem kutsalım Allahtan başkasına değildir. ser-zakir kardeş.insan olabilmemiz dileğiyle.
Okuyamadım bacım özet geçer misin?

Hersekin244
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Hersekin244 » Pzr Mar 31, 2019 10:26 pm

Çakma veya değil bunu bile paylaşman güzel bişey kardeşim.Yalnız bir not ile hemen VIP olmayı bekleme vıp lik için 100 puan gerekiyorsa 20 puan topladın sayılır.Tabi bunu en iyi kıdemlilerimiz bilir.

Kullanıcı avatarı
yeops
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen yeops » Pzr Mar 31, 2019 10:37 pm

Elimde İhsan Hoca'nın son baskı kitabı var. Kitap içerik olarak güzel olsa da spot bilgi içermemesi veya önemli yerlerin koyu yazılmaması önemli bir eksiklik bence. Bu not o eksiği kapattı. Hemen hemen her şeyi spot olarak içeriyor ve konularla ilgili önemli kısımları görmenizi sağlıyor. Hazırlayan hocanın ve paylaşanın eline sağlık.

Dreylulumsu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Dreylulumsu » Pzt Nis 01, 2019 11:12 am

Ihsan hoca sonuçta bütün şehirlerdeki tusemlere gidemeyebilir , hayati hocamız plastik cerrah bildiğim kadarıyla belki vakit olmadi kitap çıkarmaya, ha çıkaracak bile olsa ihsan hocanin bu güzel tusem kitabını diger tusemlilere anlatmasından normal ne olabilir ki? Ordaki önemli yerleri ikiside önemli görmüş yazmış olabilirler ne var bunda ki hiç sanmıyorum çakma alıntı olduğunu, insanları karalamak bu kadar kolay mı ya ? Siz nasıl bir nesilsiniz? Umarım aynı yaklaşımı hastalara karsi diğer doktorlar için kullanmazsiniz

tuztustuz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen tuztustuz » Pzt Nis 01, 2019 11:34 am

Enverbey yazdı:
Yahu arkadaş adam oturmuş 40 50 sayfa not yazmış. üstelik epey soru yakalamış üstelik 1 lira para istememiş isteyene notu mail atmış. Yok euzubesmele çekmeler. yok çakma demeler. sen tusiyer misin hoca analizci misin ihsan hocanın oğlu musun anlayamadım... emeğe saygı diyorum...

mercadotus
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen mercadotus » Pzt Nis 01, 2019 11:56 am

Dayanamadım yazacam. mersin tusem öğrencisiyim. bu not sayesinde farma yaptım arkadaş. ayrıca karşılaştırmaysa karşılaştırma. ihsan hocadan da hayati hocadan da canlı dinledim. bilgi kıyası yapmıyorum. bana aktarabildiğin kadar varsın. ihsan hoca çok iyiydi ama hayati hocam efsane... beynime zımbaladı adeta. Saygılar sunuyorum.

Kullanıcı avatarı
malikshukurlu
VIP
VIP
İletişim:

Mesaj gönderen malikshukurlu » Çrş Tem 03, 2019 10:34 pm

Çok Teşekkürler!

alternatif link:
https://mega.nz/#!1SAXWIqQ!KYA_Ql8XdJi0 ... CB5uvAnfWE
Malik Shukurlu | malikshukurlu.com | Resident Dermatovenereologist