Aklımdaki Sorular :/

Dracilci
VIP
VIP

Aklımdaki Sorular :/

Mesaj gönderen Dracilci » Cmt Ara 29, 2018 4:58 pm

Öncelikle ben pediatri tekrarı veren 5.sınıf öğrencisiyim.ikinci dönem TUS çalışmaya başlayacağım ve kaldığım için bu yıl 3 ay tatilim olacak tatilden sonra 9 hafta 5.sınıf sonra intörnlük başlayacak inşaallah. Birçok konuda ne yapacağımı bilmiyorum yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. ( hedeflenen puan 60-65 arası )
1) Ses kayıtları güncel ama offlineler değil hangisini önerirsiniz? Ses kaydı dinlemek çok zaman kaybı diyenler var direk çizilmiş kitaptan sadece okuyarak mı çalışılmalı ?
2) intörnlüğe kadar kaç tekrar yapmalıyım bu hedef için ?
3) Vaka kampı , TTSler , soru bankalarına ne zaman geçilmeli ? ses kaydı, konu, soru ,tts ,vaka bunların sırası nasl olmalı
4) ilk tekrarlarda hızlıca oku geç deniliyor peki kaçıncı tekrarda ezbere başlamalıyız ?
5) Stajlar ikinci dönem 3 haftalık zor stajlar bu süreçte ne kadar zamanı tusa ayırmamı önersiniz ?
VE ses kayıdından dinlemek bir tekrar sayılır mı :)) çok uzattım çünkü kafam çok karışık kusruma bakmayıın her türlü önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler :heart_eyes:
En son shredder tarafından Pzt Oca 07, 2019 11:06 am tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Sebep: başlık kurallara uygun olarak yeniden düzenlendi

dersanesiz tus keyfi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen dersanesiz tus keyfi » Cmt Ara 29, 2018 8:46 pm

Arkadaşım şuan seninle bende aynı durumdayım alttan kalan stajı verdim 1 aydırda 5. Sınıf olarak devam ediyorum bu arada tabii tusa başladım şuan patolojyi bitiriyorum ve ses kayıtlarıyla gidiyorum çünkü kitabı kendim doldurmayı daha çok tercih ediyorum zaman kaybı diyenler zaten son dönemlerdelerdir ama bizim zaten net olarak 2 yılımız var daha sınava o yüzden kayıp değil bence. Sıra olarakta ben ilk konu çalışıyorum sonra tekrar atıp ttsye geçicem . Stqjlar arası tusa süre ayarlamakta sana bağlı bi durum ama kesinlikle alışkanlık haline getirmen lazım çalışmayı sonra sıkılıyo yada neyse yaa sonra bakıyım olayına dönüyo bunu sakın yapma derim. İllaki bakmaya çalış. Bende yeniyim bu olaylarda ama şimdilik bunları diyebilirim.Kolay gelsin
HAYAT BU İŞTE.

Dracilci
VIP
VIP

Mesaj gönderen Dracilci » Cmt Ara 29, 2018 9:29 pm

dersanesiz tus keyfi yazdı:
Cmt Ara 29, 2018 8:46 pm
Arkadaşım şuan seninle bende aynı durumdayım alttan kalan stajı verdim 1 aydırda 5. Sınıf olarak devam ediyorum bu arada tabii tusa başladım şuan patolojyi bitiriyorum ve ses kayıtlarıyla gidiyorum çünkü kitabı kendim doldurmayı daha çok tercih ediyorum zaman kaybı diyenler zaten son dönemlerdelerdir ama bizim zaten net olarak 2 yılımız var daha sınava o yüzden kayıp değil bence. Sıra olarakta ben ilk konu çalışıyorum sonra tekrar atıp ttsye geçicem . Stqjlar arası tusa süre ayarlamakta sana bağlı bi durum ama kesinlikle alışkanlık haline getirmen lazım çalışmayı sonra sıkılıyo yada neyse yaa sonra bakıyım olayına dönüyo bunu sakın yapma derim. İllaki bakmaya çalış. Bende yeniyim bu olaylarda ama şimdilik bunları diyebilirim.Kolay gelsin
Çok teşekkür ederım arkadaşım önerilerin için :)