4924 de yeniyılda sözleşme yenileme

Bu Bölümde Konu Moderatörlüğü Uygulanmaktadır
Tolstoy
VIP
VIP

4924 de yeniyılda sözleşme yenileme

Mesaj gönderen Tolstoy » Cum Ara 28, 2018 3:15 pm

Herkese merhaba,ben 4924 lü olarak bir acilde görev yapıyorum.ocak 16da istifa edeceğimi söyledim.ism den ve hastaneden eger istifa edersen sözleşmeni yeniyılda yenilemeyiz şeklinde birşey söylediler.sözleşme metnimi hazırlamışlar ama feshetmek istiyorlar.tek taraflı bu şekilde feshedebilirler mi?
İstifa dilekçemi yeniyıla girmeden şimdi istiyorlar .önceden vermemin zararı olur mu?

dr61
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen dr61 » Cum Ara 28, 2018 3:24 pm

4924ten mı ıstıfa edeceksınız 4924 ve 675 den mı? sadece 4924 ten ayrılıp calısmaya devam edeceksen sozlesme yenılemeyecegım dıye dılekce ver

Tolstoy
VIP
VIP

Mesaj gönderen Tolstoy » Cum Ara 28, 2018 3:32 pm

4924ten usulsüz istifa etmek istiyorum.daha sonrasında çalışmak istemiyorum.evde tus çalışmayı planlıyorum

Kullanıcı avatarı
BABADAYI
Global Moderatör
Global Moderatör
TAG: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mesaj gönderen BABADAYI » Cum Ara 28, 2018 4:42 pm

Tolstoy yazdı:
Cum Ara 28, 2018 3:32 pm
4924ten usulsüz istifa etmek istiyorum.daha sonrasında çalışmak istemiyorum.evde tus çalışmayı planlıyorum
3 sene önce usulsüz istifa ettim hocam, yardımcı olmaya çalışayım. Önceden istifa falan vermeyin hocam. 16 Ocakta "...görevimden 1 aylık süreyi beklemeden.." gibi ifadeyi ekleyerek istifa ediyorsunuz.
Sorunu tam anlamadım ama;
-Sözleşmeyi tek taraflı feshedemezler. Göz korkutmaya çalışıyorlar.
-İstifadan sonra 1 ay beklerseniz 657ye tabi olursunuz ve tekrar istifa etmek zorunda kalırsınız. Memuriyet istifa hakkınızı boşuna yakmayın bence.
-Sözleşmeden usulsüz istifa ederseniz 4 sene sözleşmeye tekrar başvuramazsınız. Usulen istifa ederseniz 1 sene ye düşer bu süre ama memuriyetten de istifa etmeniz gerekecek bu durumda.

*Sözleşmeyi ihlal ettiğiniz durumlarda tek taraflı feshedebilirler. Mesela ben çalıştığım ilçe sınırlarında ikamet etmiyordum, soruşturma açtılar. Böyle bir durum varsa bile 18 günde soruşturma talep edilecek de, yapılacak da,tebliğdi, tebellüğdü, her adımda yetkili birilerinin imzasıydı derken AT ile Üsküdar'ı geçersiniz hocam :)
Resim

Tolstoy
VIP
VIP

Mesaj gönderen Tolstoy » Cmt Ara 29, 2018 9:33 am

Yardımcı oldugunuz için teşekkür ederim ,nasıl olması gerektiğini anladım.