Biyokimya - Yavuz Sahin Fun

neyaptın
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Biyokimya - Yavuz Sahin Fun

Mesaj gönderen neyaptın » Pzt Ara 24, 2018 11:39 am

Saygım hocamızın fun sayfası var, kendisi sonuna kadar hakediyor (viewtopic.php?f=5&t=5607)

Yavuz hocamızın da olsun bence, 'Biyokimya - Yavuz Sahin Fun'

Yorumları aşağıda toplayabiliriz, isterseniz.

İlk yorum benden olsun, 'sdece biyokimya değil, genel TUS hocaları anlamında en iyilerdendir, dinleyen izleyen pişman olmaz.'

Kullanıcı avatarı
Bulut Genç
Onur Üyesi
Onur Üyesi

Mesaj gönderen Bulut Genç » Pzt Ara 24, 2018 11:35 pm

Yavuz Hocanın dersleri eğlenceli ama sanırım kastettiğin bu değil dostum. Başlık düzenleme varsa 'Fan' ya da 'Hayranları' diye düzeltmeni öneririm. Görünce güleceğim geliyor.

Yorumuna hak veriyorum. BENCE bir anlatıcı masal ya da roman anlatıp dinleyenlerin kendi hayal gücüyle tamamlamasını hedeflemiyorsa not ve sunum gibi takip ve somutlaştırma araçlarına da önem vermeli. Gerek fakültede gerek TUS hazırlık sürecinde gördüğüm hocalar içinde kendi kitabının dizgisini yapan, animasyonlu slayt hazırlayıp anlattıklarını somutlaştıran başka biri yok. O yüzden diyebilirim ki kurgusal olmayan anlatımları baz alırsak Yavuz Hoca bildiğim en iyi anlatıcı.

Çok iyi bir anlatıcı olmasının yanı sıra anlattığı konuya ve sorgulanan noktalara, çıkmış sorulara hakimliğiyle (Türkiye'deki sorulara ilaveten USMLE soru bankalarını da taramış); vücut dilindeki öğretme isteğiyle, öğrenciye olan sevgi ve saygısıyla; kendini hoca sanıp bilgiyi gramla veren aç gözlü bencillerden her defasında ayrılan gerçek bir öğretmen.

Yeni hazırladığı konu anlatım kitabı ve öğrenciyle konuşan soru bankası projesiyle, kendini tekrar eden TUS ortamında yeni bir çağ açacak gibi görünüyor. Konu anlatım kitabının Instagram'da ve Telegram'da paylaşılan önizlemesi, tüm Dünya'daki tıp öğrencileri ve doktorlar tarafından en çok beğenilen kitaplardan biri olan First Aid'i andırıyor. Ancak First Aid tüm dersler kitabı formatında olduğu için özetin özeti olarak yani az bilgi içeren bir kitap olarak bilinir. Bu noktada bir farklılık var: Bahsettiğim kitap, mevcut İnfoTUS Biyokimya'daki bilgilerin tümünü ve ilaveler içeriyor diye tanıtıldı ve bunu söyleyen kişi bizi kandırıp nemalanmaya çalışan bir tusçu değil. Bu konuda Yavuz Hocaya BEN İNANIYORUM. Zaten örnek sayfalarda yeni anlatım biçimiyle bilginin yoğunlaştığı görülüyor. 160 sayfalık bu kitabı öğrencilerden önce TUS hazırlık sürecinde emeği, sözü olan, meslektaşlarına bir şey anlatmak isteyen hocalarımızın alacağını tahmin ediyorum O:-) .

Yazı çok uzadı. Muhtemeldir ki abartılı bulanlar olacak ama BENİM DEĞERLENDİRME KRİTERLERİME GÖRE durum böyle. Olayın 'benim hocam senin hocanı döver' basitliğinde olmadığını herkesin anlamasını istiyorum. Başka biri başka şekilde anlıyor olabileceğine göre onun en iyi anladığı hoca da başka biri olabilir. Yavuz Hocayla sınırlı da olsa görüşme imkânım oldu; kendisinin Saygın Hocadan saygı ve övgüyle bahsettiğinin bilinmesini isterim. Madem ki Yavuz Hocanın ismiyle böyle bir başlık var, yıllardır Türk hekimlerine biyokimya öğreten ve bugün belki fakültedeki hocalarımızın hocası olan kişileri küçük düşürmeye çalışan yorumlar yerine Yavuz Hoca üzerinden ilerlemesini diliyorum.
Resim

cash2000
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen cash2000 » Sal Ara 25, 2018 12:31 am

kendi fikrimdir , bence birşeyi öğretecek olan birisi bunu sadece bir meslek olarak görürse ve bunu ızdırap çekercesine yaparsa hakikaten bu bir ızdırap olur en azından benim için bu böyle. fakat işini aşkla yapan insanlar var mesela , mesela saygın hocamız gibi mesela yavuz hocamız gibi mesla farklı branşlardan olucak ama altan hoca gibi yada smt hoca gibi ve bahsetmezsek ayıp olur emrullah hoca gibi ve tabi ki ihsan hoca gibi , liste ne kadar uzar bilmem ama çok uzasın isterim , gerçekten ihtiyacımız var bizim böyle değerli hocalara , zaten hayran bırakıyo hocalarımız bizi kendilerine yaptıkları işe , mesele slayttan monoton bir ses tonuyla okumak olmamalı , gerçekten tahtada birşeyleri anlatma çabası olmalı, kaybetsek bile kaybeden olmamalı , birşeyler öğrendik diyebilmeli. sevgi ve saygılar ..