5 dknız var mı? antitusif mi- multitusif mi?

Bu Bölümde Konu Moderatörlüğü Uygulanmaktadır
kırmızıdosya
VIP
VIP

5 dknız var mı? antitusif mi- multitusif mi?

Mesaj gönderen kırmızıdosya » Pzt Ara 24, 2018 1:49 pm

Paylaşmadan neden her şeye ulaşma arzudundasınız pek anlamadım. Bir şeyi ortaya koyacaksın ki diğerlerinin ortaya koyduğuna da el uzatabilesin. İmece gibi yani. Mutual bir yaşam. Tıpkı mavi yeşil alglerin kolonisi gibi. Gidip binlerce lira verip dersaneye kaydol bize ses kaydı getir diyen yok. 1 kitap ya da 1 fasikül maksimum 100 lira. Alır atarsin buraya. Sunulan gerekçeler mantıksız olmuş.
Dersane fasiküllerine ulaşamıyorsan 140 liraya ganong son baskı var 240 liraya guyton var. 90 liraya lipincotlar var.

Kullanıcı avatarı
karacellat58
Onur Üyesi
Onur Üyesi
TAG: JohnWick

Mesaj gönderen karacellat58 » Pzt Ara 24, 2018 1:52 pm

Merhaba arkadaşlar,

Bu VIP konusu zaman zaman hep tartışılıyor. VIP sisteminin gelmesi mecburi. Telif hakları, emek verenle vermeyinin ayırt edilmesi v.s. v.s. bir sürü nedeni var. VIP Plus sistemininde gelmesi gerekliydi çünkü 1 ses kayıdı paylaşan arkadaş 2-3 sene boyunca en gücel bilgilere erişiyordu hatta bu fotokopiciler tarafından suistimal edilip kitap satış olayına dönüyor. Öte taraftan VIP olup sürekli sitede online olan üyelere de haksızlık oluyordu.

VIP olmak çok mu zor bence değil. İlla belirtildiği gibi dershaneye mi gitmek lazım derseniz kendimden örnek veriyim. Ben geçen sene bir Dusiyerdim. Dershaneye gitmiyorum ve ya elimde ses kayıdı yoktu. Sitede zaman geçirdim, herkesin bulabileceği 2-3 kaynak linki paylaştım ve Yökdil deneyimlerimi anlattım ve VIP oldum. Bunu yaparken VIP olmak için yapmadım çünkü ben VIP olduğum sırada DUS ile ilgili VIP bölümü yok ve ya DUS ses kayıdı da yoktu sitede. Sonraları phpbb den ve forum yönetiminden biraz anladığım için bölüm moderatörü olmak istedim. Benim bölümümde 6 aya yakın paylaşım sıfırdı olanları da ben yapmıştım zaten. Site yönetimi G.Mod. açığı olduğundan bana bunu teklif ettiler, DUS ve TUS çalışan arkadaşlara daha fazla yardımcı olmak için kabul ettim. Elimde kaynak olmadan sitede normal bir üyenin yükselebileceği en üst yetkiye yükseldim anlayacağınız.

Bu süreç içerisinde deneysel bir şey yaptım. DUS bölümünde sıfır paylaşım olduğu için tüm bölümü VIP'e taşıdım. Paylaşımlar arttı en güncel kaynağımız 2015 ses kayıtlarıyken bir anda 2018 ses kayıtları hatta kitaplar gelmeye başladı. Aynı uygulamayı VIP PLUS için yönetim olarak yaptık ve paylaşımlar, site aktifliği yine arttı. Eğer şuanda tüm TUS VIP bölümünü normal üyelere açılırsa bu siteye ses kayıdı, kitap v.s. girişi sıfırlanır.

VIP sistemini geliştirmek, hatta ileri aşamada VIP sistemini kaldırmaya bir adım atmak için TUS-COIN sistemi getirdik; fakat üyelerce beğenilmeyince onu da kaldırmak zorunda kaldık.

Şuanda ne yapılırsa yapılsın herkesi memnun etmek çok zor, o yüzden en iyi sistem bizler için mevcut olan. Biraz çaba gösterirsek VIP olmak kolay gerçekten. Hatta siteyi sıkı takip ederseniz VIP olmadan bile VIP PLUS daki içeriklere bile ulaşabilirsiniz. Çünkü bunlar ilk önce herkese açık paylaşılıyor.

Anti-tusif güzel bir site keşke DUS adına daha fazla paylaşım yapılan böyle bir site olsa dediğim bir site. Bugün bir dershanenin fiyatının 15.000-20.000 tl olduğunu düşünürseniz size ücretsiz 4-5 dershane kaynağı sağlıyor. Sadece yapmanız gereken günlük 1-2 saatinizi ayırmak ve ya 20-30 tl ye 1-2 kitap taratmak. Bence elinizdeki altını kaybetmeden önce daha iyi düşünün ve değerini verin.

İyi günler dilerim...

Kullanıcı avatarı
xenesy
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen xenesy » Pzt Ara 24, 2018 2:03 pm

Birşeyler yazıp yazıp siliyorum neyse dert anlamayana(anlamak istemeyene) dert anlatılmazmış sitede zaten son derece sıkıcı oldu takılın bakalım kafanıza göre

Honor
VIP
VIP

Mesaj gönderen Honor » Pzt Ara 24, 2018 2:37 pm

Ben bir noktayı merak ediyorum bayağıdır sormak istiyorum. Kitaplar telife giriyor o yüzde vip plusta mantıklı, ses kayıtları telife giriyor mu? Girmiyorsa beden vip plusa alınıyor. Viplerin koydukları bile?

Kullanıcı avatarı
Mentor
Global Moderatör
Global Moderatör

Mesaj gönderen Mentor » Pzt Ara 24, 2018 2:45 pm

xenesy yazdı:
Pzt Ara 24, 2018 1:04 pm
Adam o kadar uğraşmış derdini dile getirmeye çalışmış sitedeki en aklı başında gördüğüm bildiğim adam da gitmiş saçma demiş yazdığına bu ne üstünlük kompleksi kardeş doktorlardaki zeka kötü niyetle birleşince böyle bir sonuç çıkıyor.

Çözüm olarak güncel kitap ses kaydı vs lerin bir önceki versiyonları public verilebilir sonuçta tusta güncellik ön planda bu sayede millet yine vip olmaya çalışır olmayanlar da yine idare eder. Niyet iyi olduktan sonra çözüm her zaman bulunur.

Ha bide not olarak düşeyim vip olmaya ihtiyacım yok şükür şimdiye kadar 50 kere vip olurdum.

Arkadaşlar herkes bi sakin olsun öncelikle.

Saçma kelimesi bir hakaret değildir. Bir fikri kabul etmemek de değildir. Bir fikri kabul edip etmemeye kafa yormayı gerektirmeyecek kadar yersiz olduğunu düşünmektir. Arkadaş fikrini belirtmiş, fikrini zayi etmedik de silmedik de.

Moderasyon saltanat ifadesi kullanılmış, bu cümleler ile bazılarının moderasyona duyulan içten nefretin kokusu ortaya çıkıyor. Bu sitenin düşmanı çok. Hiç bir iyilik cezasız kalmaz, bu sitenin de yaptığı hayırlar( tüm üyelerin katkıları ile oluşan hayrlar) nefret hedefi oluyor.

Moderasyondan hepinizin göremediği tabiri caizse 'troll' hesaplar hemen göze çarpar. O hesaplara karşı yanıtlarımız biraz sert olabiliyor, sizler bilemeyebilirsiniz bunu da anlıyorum.

Arkadaşlar konunun yersiz açıldığı konusunda fikrim ortada.
Lütfen daha fazla uzatmayalim. Sizleri ve bu siteyi (bazıları beni sevmese de ) seviyorum.

Kullanıcı avatarı
srassim
VIP Plus
VIP Plus
TAG: s̨͏̗͔̗̗͎̪̬̤̲̦̳̜̞̩̙͜r̝̠̲͕̝͙̙̣̹͜à̧̳̦͍s̷͓͔̱̤͓͔̤͇͕ͅs̩̣̼͠ì҉̥́m͎̖̦̦̠͖̙̥͓̼̙͈̥

Mesaj gönderen srassim » Pzt Ara 24, 2018 5:41 pm

Miyozin 5 yazdı:
Pzt Ara 24, 2018 1:49 pm
Ben bu siteye ek not getirdiğim zaman dershaneye gitmiyordum.Hiç de gitmedim.Arkadaş dershaneden ek notları almıştı.Ben de ona dedim ki bunlar çok dağılır ben sana bunları tel haline getireyim.Götürüp 20 liraya hem tel haline getirdim hem PDF ye tarattım.Sonra hem arkadaş sevindi.Hem antitusif.Ne kayıt için ne kitap için dershaneye gitmek gerekmiyor.Gereken şey tıp kazanmak için çalıştırdığınız kafayı biraz da site için çalıştırmak . Bu sitede kimler vip oldu da tek dershane kaynağı paylaşmadan.Yıllardır bahane hep aynı . Biz anlatmaktan bu zihniyet anlamamaktan halen yorulmadı
Gözde fakültelerden birini kazanıp sonuna kadar gelebilmiş bir insanın, hatta yetinmeyip TUS/DUS ile daha yukarılara göz diken bir insanın bu kadar basit bir şeyi "anlamaması" mümkün değil. Birkaç basit temel anlama mantığıyla bile çözülebilecek bir durum.

1-Mevcut sistemin hatta komple sitenin "Admin" ve/veya "Moderatör"lerimize herhangi bir (Şan, şöhret, para, pul, mevki, tusta ekstra puan vs.) getirisi var mıdır? Hayır yoktur. Şüphesi veya aksi iddiası olan varsa tartışmayı temelden başlatsın ki sonuç alabilelim. Kimliklerini bile açıklamadan en az biz diğer üyelerin ki kadar kıymetli olan emek ve mesailerini harcıyorlar. Bittabi bu durum hukuksal süreçte geçerli değil, direk şahısları etkileniyor. Eminim ki mChatten "tusdersanesiavukatı" nickiyle yazsam çil yavrusu görüntüsü ortaya çıkar. Abartı değil onlarca örneği görüldü.

2-Bu ve benzeri konuların, eskileri silinmediği halde, tekrar tekrar gündeme getirilmesinin "amacı" nedir? Mevcut sistemin neden getirildiği, yaşanmış kara tecrübeler defalarca ve defalarca yazıldı. Artniyet midir yoksa saf-i hodgamlık mı? Antitusifin elbette ki kaçınılmaz bir florası olacak fazlası diare yapar.

"Hani Karşılıksız destek sunan tek platformdu?" eleştirilerinize gelince; sitede rütbe için istenen tek şey emektir. Tüm benzeri forum/paylaşım sitelerinde, sürekliliğin sağlanabilmesi için genel geçer bir kuraldır. İstenen emeği "hani karşılıksızdı" diyip karşılık sayarak, verilmiş emekleri karşılıksız istemek de çok enteresan bir durum :thinking:

Velhasılı :rock::rock: +rep :rock::rock: +1

naberla
VIP
VIP

Mesaj gönderen naberla » Pzt Ara 24, 2018 10:02 pm

İyi hekim olmak istiyorsan git textbook oku, fakültedeki hocalarını dinle, derslerde not al, ameliyata gir, polde dur, acilde nöbete kal. Tus kitabı okuyarak iyi hekim olunmaz. Yazı gerçekten çok saçma.

Drdicloron
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Drdicloron » Pzt Ara 24, 2018 10:46 pm

Neadar gereksiz bir yazı ... uzun uzun yazmış okumadım bile ne yazdığını az çok anladım , sanki instagram profili kime ne beğendirmeye çalışıyorsa 😂😂😂 işsizlik oyyy , istersen sitenin adini minnoş tus sitesi koyalım daha sempatik olur böyle daha tatlı olur arka plan pembe falan olsun

Drdicloron
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Drdicloron » Pzt Ara 24, 2018 10:49 pm

Ay pardon ben yanlış anlamışım VIP ne tartışıyormuş hala okumadımda 10 saatcalisivinca böyle oluyor pardon 😅😅😅he diyin

Drdicloron
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Drdicloron » Pzt Ara 24, 2018 10:52 pm

VIP değilim o halde bile bu sitenin ne kadar faydasını gördüm , ve eğer kitap taratıp yüklesem ki bunun için @Son_Tus_Bükücü @srassim hocalarımızdan Allah razı olsun bir sürü ilgilendiler , kitap taratıp yüklesem bende bu emeği verenler için özel bir şey olmasını isterdim ki güncelliğin devamı icinde şart bence ..

Kilitli