5 dknız var mı? antitusif mi- multitusif mi?

Bu Bölümde Konu Moderatörlüğü Uygulanmaktadır
caresiztıpcı
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

5 dknız var mı? antitusif mi- multitusif mi?

Mesaj gönderen caresiztıpcı » Pzt Ara 24, 2018 6:25 am

Değerli Hocalarım ve Meslektaşlarım ben 4. sınıf stajer öğrenciyim, herhangi bir dershaneye gitmiyorum, antitusif diye bir sitenin bile varlığından haberdar değildim. öğrendiğim zaman çok heyecanlanmıştım hemen geldim araştırdım bir tam günümü bu sitede okuyabildiğim kadar çok yazı okuyarak , başlık inceleyerek geçirdim.. Kendi açımla site yöneticilerinin açısını birleştirerek bir durumu dile getirmek istiyorum.

sitenin ismi ANTİTUSİF ''karşılıksız destek sunan tek platform'' bu başlığı okuyunca anlıyorsunuz ki gönüllülük ve paylaşım esasına dayalı bir platform. fakat sitede biraz zaman geçirince görüyorsunuz ki sizde dershanelerden kitaplardan bir şey paylaşmaz iseniz ulaşabileceğiniz kaynaklar kısıtlı gerçekten de kısıtlı. VIP sistemini uzun uzun açıklamışlar haklılar da aslında bir çok kişi kendi işini görür indireceğini indirir terkeder gider siteyi fakat ya Gerçekten dershaneye gitmeyen gerçekten ihtiyacı olan ve şuan bu platformdan yararlandığı gibi ileride tecrübesi kaynağı olduğunda bu platformla tamamen gönüllülük esasına dayalı şekilde paylaşacak olan ben ve benim gibi kişiler?
Benim gibi dershaneye gitmeyen kişiler ses kaydı, fasikül, dokümanları nasıl alsınlarda paylaşsınlarda VIP olsunlar? Platformun ismi antitusiften ziyade MULTİTUSİF ''bir tuğlada sen koy gir içeri'' değil ki.(bence şuanki durum bunu andırıyor) elbette anlıyorum bir takım gerekliliklerden dolayı VIP sistemi var linkler gizleniyor ama bence bu sistem bu platformun daha en başta adında yatan amaca hizmet etmekten malesef ki uzaklaştırıyor. Şimdi ben dershaneye gitmiyorum, ne ses kaydı ne fasikül ne vaka kampı hiç birinden bu siteye katkım olamayacak, tus tecrübemde yok tecrübe olarakta katkım olmayacak ama bu platformun katkısı bana çok olacak, adı üstünde antitusif gitmeyenler gidemeyenler için karşılıksız destek platformu, sonra ne olacak? Ben tustan sonra Tamamen gönüllülük ve paylaşım esasına dayanarak bu platforma destek olacağım , biliyorum benim gibi düşünen yapacak olan vefalı kişiler çok az olucaktır diyorsunuz birçok kişi işini görüyor çekip gidiyor diyorsunuz, peki bende size soruyorum bu platformu kuranlar sizce çekip giden çoğunlukta mıydı? yoksa gönüllülük paylaşım esasıyla bir kuruş gelir elde etmeden yardımcı olan azınlık tarafta mı?

VIP in üzerine bir VIPplus eklenmiş onda bile bazı konularda tartışmalar olduğunu gördüm arada ki farkı anlayamadım tabi VIP olmadığım için ama garip geldi, biz daha VIP olamazken...

şimdi bir kaç örnekle daha net olmak istiyorum, diyelim ki X dershanesine giden bir kişi A hocasının ses kayıtlarını faiküllerini vs herşeyini paylaşıyor VIP oluyor. böylece Y dershanesinde aynı şeyi yapmış olan bir başka kişininde paylaştığı materyalleri edinmiş oluyor. 1 dershane yerine 2-3 dershane materyaline ulaşıyor (MULTİTUSİF), ve bu kişi o X dersahenesine giden yüzlerce hatta türkiye genelinde binlerce kişi olduğunu düşünürsek 1 kişi. hadi diyelim materyal çok bu kişiler 10 olsun. X dershanesine giden ve paylaşım yapan 10 VIP üye bunlardan yararlanmış olacak(senelik düşünürsek) . peki dershaneye gitmeyen kişi ne yapıcak? AntiTusif adını duyup sloganını duyup gelen napıcak? elinde materyali yoksa çok sınırlı bir kaynağa erişecek , bu kaynak ses kaydı bile olsa en güncel olan her zaman VIP üyeler için ayrılmış olacak. (Kİtap linkleri için telif hakkından dolayı sıkıntı çıkıyor onlarda paylaşımdan çekinmeyi bir nebzede olsa anlarım da bu ses kayıtları vb. güncel materyallerin paylaşıldığı gibi VIP ye alınıyor olması VIP üyelere hizmet etmek ve bu platformun adında sloganın da yazan ideolojiden uzaklaşmak anlamına geldiğini düşünüyorum.

Kitap slat gibi telif hakkı olan durumlara gelirsek, bunlar gene bu platform da paylaşılmış oluyor fakat sadece VIP üyelerince görülebiliyor, madem maksat ilgili kurumlardan avukatlarından saklamak, bizim gibi dershaneye gitmeyen iyi bir doktor olmak için çabalayan öğrencilerle payşasılsın, özel mesaj la lütfen link atar mısınız diyen çok fazla forum mesajı gördüm ve birine verilen cevap çok üzücüydü, bir özel üst düzey üye özelden link atılmayacağını boşuna istenmemesi gerektiğini söylemişti. peki burada ki mantık nedir? linki isteyen kişi besbelli çalışacak ihtiyacı olan kişi, platformu dava etmesinden çekiniliyorsa VIP üyelik için şartlar değiştirilsin tıp öğrencisi olduğunu ispatlayan bu platformun amacını anlayan kişiler yapılsın. mevcut durumda iş materyali paylaş ki materyal elde edebilesin iken o kişinin platformun çıkarlarına ters davranmayacağının garantisi nedir? kendi de paylaştığı için kendisininde dava edilmesinden çekinilir gibi bir durum mu?
Forumdaki başlıkların birkaçında katılımcı üyelerin paylaştığı ses kaydı kitap linklerinin VIP taşındığını gördüm, ee bunu paylaşan katılımcı üye zaten siz onları inceleyip onu VIP yapana kadar ne yapıcak, ZAMAN biz hekim adaylarının ve hekimlerin en değerli şeyi sonuçta. bu platformdan yarar sağlayan biri neden bu platforma zarar vermek istesin ki aksine daha da katkı sağlar diye düşünüyorum, bir başlıkta okudum böyle birisi çıkmış ama o tarz kişiler gerçekten bu platforma destek veren kişilerin yanında çok çok azdır bence o tarz kişiler yüzünden durum bu şekilde olmamalı diye düşünüyorum.

uzun uzun yazdım yazsam açıklamaya çalışsam daha da gider aslında ama özetleyerek sonlandırmak istiyorum. Antitusif ''karşılıksız destek veren tek platform'' ideolojisine ben ve benim gibi şuan için destek olamıyorsa bile ileride elinde imkanı var iken destek olucak dönem 4-5-6- mezun bir çok kişi olduğuna inanıyorum ve bu platformun sende dershanenden bir şey getir ki başka dershaneninkini alabilesin mentalitesinden ziyade Gönüllülük ve paylaşım esasıyla yürütülürse daha çok kitleye ulaşacağını düşünüyorum. (tabiki ben dönem 4 üm ilk defa tanıştım bu platformlar 10 seneyi aşkın süredir devam eden bu platform bu zamanlara nasıl geldi ne zorluklar çekti Hocalarım daha iyi bilirler ona kesinlikle bir şey diyemem) ben mesela aradığım kaynaklara ulaşmak için VIP üyelere o kaynağı paylaşan ama linki VIP taşınan katılımcı üyelere bir çok kişiye özel mesaj yoluyla şansımı denemeye çalıştım, sonradan fark ettim ki VIP kısımdaki linklerin paylaşımı yasakmış geri dönüş yapan her VIP üyede zaten bunu söyledi, dönem 4 stajyerim bırakın tus için yardımı olmasını şuanki stajım için bana yardımcı olacak güncel kaynağı bulamadım. ee peki ben dershaneye de gitmiyorum bu platforma şuan kimin ses kaydını hangi materyali paylaşayımda bu ''karşılıksız'' destek ten faydalanabileyim? şunu tekrar hatırlatmak istiyorum, dershanelerin telif hakları nedeniyle kitap paylaşımı konusunda sıkıntı çıkardığının farkındayım doğal olarak ama ses kayıtları olsun diğer şeyler olsun VIP sistemi öne çıkarılmak istendiği için bence üstüne fazla gidiliniyor. Ayrıca telif hakkı olan içerikler de aslında sadece Kolay ulaşılabilir durumda değiller VIP üye olan herkes halen onları görebiliyor ve bir çok VIP üyenin tusla işi bitmiş meslek hayatlarına başarıyla devam etmekte olduğunu düşünmekteyim. ben ve benim gibi genç alttan gelen hekim adaylarının ihtiyacı varken bunlara ulaşamıyoruz, bence gerçekten istenilse buna bir çözüm bulunabilir sonuçta zaten VIP üyeler arası paylaşımda olan linkler..

NOT: şunu eklemek isterim hiç bir kurumun hocanın hakkının yenmesini istemem, o şekilde ithamda bulunan hocalar olmuş(yazılardan okuduğum bu) sitenin gerçekten herhangi bir gelir elde etmediğini düşünüyorum amacın tamamen daha iyi HEKİMler yetiştirmek adına paylaşımcı olmak olduğunu düşünüyorum. Varsın bir çok kişi işini görüp çıksın , emin ki ben ve sizler gibi gerçekten bu düşünceye sahip paylaşımcı olucak kişilerle de olur. eğer 10 senelik tecrübeleriniz olmadığını gösterdiyse de , bu platform dershaneye gitmeyenler için antitusif karşılıksız destek veren anlamını tam olarak karşılamıyor, dershaneye gidenin gücüne güç katıyor bence..

bu platformda katılımcı üye olarakta eski materyallerden eriştiğim işime yarayacağımı düşündüğüm şeyler tabiki oldu, emeği geçenlere teşekkürler. ben sadece derslerimi stajlarımı daha iyi öğrenmek isteyen ve bu platformda hali hazırda olupta gizli tutulan bilgiye bu yüzden ulaşmak isteyen bir öğrenciyim , düşüncemi paylaşmak istedim. daha benim bilmediğim ne zorluklar vardır bilemem tabiki.

iyi hayatlar dilerim , vaktinizi ayırdığınız için teşekkürler

caresiztıpcı
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen caresiztıpcı » Pzt Ara 24, 2018 6:28 am

sayın admin ve moderatörler, elimden geldiğince yaşadığınız zorlukları anlattığınız başlıkları okumaya sizide anlamaya çalıştım, amacım kesinlikle sizi suçlamak vs değildir. yanlış anlaşılmak istemiyorum, düşüncemi belirttim bundaki amacımda bilgiye ulaşabilmek-bilginin paylaşılabilmesi ve bunun VIP zorunluluğuyla değil gönüllülük esasıyla olması. VIP üyeliğin amacı hep açıklanmış ama bu amaç açıklanırken bence bu platformun en çok hitap ettiği önemli bir kitle olan ''''dershaneye gitmeyen kısım unutulmuş'''' bunu dile getirmek istedim.

Kullanıcı avatarı
Mentor
Global Moderatör
Global Moderatör

Mesaj gönderen Mentor » Pzt Ara 24, 2018 7:27 am

Dün bir bugün iki, taze bir üyesin. Analizlerin için daha erken. Saçma bir yazı olduğunu söylemek zorundayım sen de bunu yanlış anlama kardeşim, sadece saçma.

Kullanıcı avatarı
Mentor
Global Moderatör
Global Moderatör

Mesaj gönderen Mentor » Pzt Ara 24, 2018 9:47 am

antiantitusif yazdı:
Pzt Ara 24, 2018 9:13 am
Sayın @Mentor
Bence yazı gerçekten haklı bir serzeniş..
Ben de yeni üyeyim ama siteyi bayadır misafir olarak takip ediyorum yani taze üye olmak analiz yapmak için erken değil, ve insanların düşüncelerine saçma demek doğru değil asil saçmalik sizin bu tutumunuz.
İyi günler
Dezenformasyon kötü bir hastalık, kendinizi tedavi ettirin, ihmal etmeyin olur mu?

lapaix
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen lapaix » Pzt Ara 24, 2018 10:17 am

Non-vip olarak forumu sürekli takip edip link paylaşılınca yakalayacaksın. Yakaladığın linke alternatif link üretip üretmemek sana kalmış.eski sitede böyle yaparak vip olmuştum bu sitede kasmadım artık paylaşmak içimden gelmiyor çünkü non viplere yapılan parazit muamelesi can sıkıyor.
Vipte olmayan kaynaklar da tus için yetiyor paylaşılan bütün kaynakları birden kullanan kimse yok zaten. Kamp kaydını indir kitapları temin et 60+ puan geliyor (geldi)
Elde yazdığın kendi ders notlarına da değer veriliyor 4. 5. Sınıf küçük stajlarında ve nette pek bulunmayan nükleer tıp spor hekimliği vb stajların öğrenci notları heryerde bulunan TTS pdf'lerinden daha kıymetli. Onları paylaşarak da vip olabilirsin ama vipplus olamazsın 😁😁 vipplus olamazsan zaten son dönem kayıtlarına ulaşamazsın:)
Majör fakültelerden birindeysen zaten herşeyi arkadaşlarından bulursun dersaneye gidenler de takip ediyor burayı.

tussevdası
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen tussevdası » Pzt Ara 24, 2018 10:19 am

Mentor bence sen kendini tedavi ettir . Sitenin kurucularındansın herhalde eleştiriye tahammül edemez bir tavır içindesin arkadaşın eleştirisine yok sen tazesin yenisin eleştiriyi destekleyene de tedavi önerisi çok komik duruyorsun burdan.

linpvipen
VIP
VIP

Mesaj gönderen linpvipen » Pzt Ara 24, 2018 10:38 am

Geçtiğimiz dönemlerde kendi tuttuğu notları paylaşım yapan, hocaların ses kaydını dinleyip yazıya döken arkadaşlar da vip olmuştu mesela, şu anda da bu yöntemler geçerli mi bilmiyorum ama moderatör arkadaşlardan bu konuda bilgi alınabilir, demek istediğim şu ki birçok yol var arkadaşlar ve takdir edersiniz ki kaynakların korunabilmesi için bu sistem gerekli. Bu haliyle bile site sık sık saldırılara maruz kalıyor biliyorsunuz. Her şey açık hale getirilecek olsa site 1 günde kapanır. Ben örneğin vip plus değilim ama bunun mantığını da anlıyorum ve yeni, daha guncel ya da farklı paylaşımlar yapmadan neden plus olamıyorum diye serzenişte bulunmuyorum, bulunmam da hakkım olmaz. Karşımızdaki bizden daha fazla emek harcayan insanları itham etmek yerine Hepimiz emek harcamalıyız.

Kullanıcı avatarı
xenesy
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen xenesy » Pzt Ara 24, 2018 1:04 pm

Adam o kadar uğraşmış derdini dile getirmeye çalışmış sitedeki en aklı başında gördüğüm bildiğim adam da gitmiş saçma demiş yazdığına bu ne üstünlük kompleksi kardeş doktorlardaki zeka kötü niyetle birleşince böyle bir sonuç çıkıyor.

Çözüm olarak güncel kitap ses kaydı vs lerin bir önceki versiyonları public verilebilir sonuçta tusta güncellik ön planda bu sayede millet yine vip olmaya çalışır olmayanlar da yine idare eder. Niyet iyi olduktan sonra çözüm her zaman bulunur.

Ha bide not olarak düşeyim vip olmaya ihtiyacım yok şükür şimdiye kadar 50 kere vip olurdum.

Kullanıcı avatarı
Miyozin 5
Global Moderatör
Global Moderatör

Mesaj gönderen Miyozin 5 » Pzt Ara 24, 2018 1:41 pm

Değerli arkadaşlar çok basit bir noktayı kaçırıyorsunuz.Bu sitede kimse size dershane dokümanı paylaşma şartı koymadı.Ben 5 yıldır sitedeyim.İlk vip olduğum zaman dershane dökümanı paylaşmamıştım.Moderatör olmak için de hiçbir yerde olmayan dokümanları dökmedim siteye Yazılan uzun bir metin var ve haksız yere eleştiriler ile dolu. Sizden sadece site için bir emek sarfetmeniz isteniyor.Bu sitede kayıt getirmeyene kaynak yok demedim.Ama emek vermeyene ekmek yok dedik.Burası bir hayır kurumu değil.Karşılıksız destek diye eleştirenler sizler için zaten genel bölüm açık .Oradan karşılıksız destek alabilirsiniz.Şayet samimiyetinizi , çabaladığınızı sitede gösterirseniz vip de olabilir.Moderatör de olabilirsiniz.Koskoca yazı yazılmış heryerinde benim zaten dershanem olsa sizde ne işim olur mantığıyla cümleler ile dolu.Zaten bu bakış açısıyla olan insanlar paylaşmaya teşvik edilsin diye bu sistem var.Biraz ince düşünürseniz sistem fazlasıyla hoşunuza gidecek.

Kullanıcı avatarı
Miyozin 5
Global Moderatör
Global Moderatör

Mesaj gönderen Miyozin 5 » Pzt Ara 24, 2018 1:49 pm

Ben bu siteye ek not getirdiğim zaman dershaneye gitmiyordum.Hiç de gitmedim.Arkadaş dershaneden ek notları almıştı.Ben de ona dedim ki bunlar çok dağılır ben sana bunları tel haline getireyim.Götürüp 20 liraya hem tel haline getirdim hem PDF ye tarattım.Sonra hem arkadaş sevindi.Hem antitusif.Ne kayıt için ne kitap için dershaneye gitmek gerekmiyor.Gereken şey tıp kazanmak için çalıştırdığınız kafayı biraz da site için çalıştırmak . Bu sitede kimler vip oldu da tek dershane kaynağı paylaşmadan.Yıllardır bahane hep aynı . Biz anlatmaktan bu zihniyet anlamamaktan halen yorulmadı

Kilitli