Doğu da tsm yazmak ?

Bu Bölümde Konu Moderatörlüğü Uygulanmaktadır
ahmetcakar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Doğu da tsm yazmak ?

Mesaj gönderen ahmetcakar » Prş Oca 10, 2019 11:31 am

Çok bilgim yok ancak büyük kuraya girip İstanbul'da TSM'den il içi geçiş yapmak daha kolay ve çabuk oluyor sanırım. 82. dönemde kuraya girip 2-3 ay içinde aile hekimliğine geçiş yapanlar var ki çok kötü yerler de değil bazıları. Önce il içini araştırın derim.

dr adında bir kız
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen dr adında bir kız » Prş Oca 10, 2019 2:56 pm

Arslan_34 yazdı:
Sal Ara 18, 2018 12:38 pm
Merhaba arkadaşlar, İstanbul da otuyorum.Hakkari veya Şırnak'ta tsm yazsam orda aile hekimi olup İstanbul'a tayinle gelmem ne kadar sürer? Hiç böyle bi çılgınlık yapan var mı?
doğuda bir tsm'den aile hekimliğine geçmeyi düşünüyorsun ama şu ihtimali göz ardı etme; eğer çalıştığın yerin acil servisinde yeterli hekim yoksa -ki doğuda acil servislerde yeterli hekim olmuyor(istifa edip gidenler ve tusu kazananlar nedeniyle)- bu sefer komutadan tsmden veya ahb'den acil servise çekilme ihtimalin de var. gitmeden önce gideceğin yerin acil servisi ne durumda yeterli hekim var mı, onları öğrenmeni tavsiye ederim.

Kullanıcı avatarı
şekersizçubuk
VIP
VIP

Mesaj gönderen şekersizçubuk » Cmt Nis 27, 2019 11:35 am

nova_29 yazdı:
Çrş Ara 19, 2018 9:56 am
dr.ghk yazdı:
Sal Ara 18, 2018 4:06 pm
benim bildiğim 1 yıllık aile hekimi olunca iller arası aile hekimliği kadrolarına başvurup gidebiliyorsunuz. ve istanbulda çok boş yer oluyor.
Tamam işte boş kadro yoksa mecbur TSM de bekliyor onu belirttim ;) Ben olası gidişatı söyledim. Ama dediğim gibi hep boş boş boşa denk gelir kısa sürede geçebilir. Ama boş olmazsa işte o zaman beklemek durumunda kalacağını bilmeli :)
katılıyorum

Kullanıcı avatarı
Doktorumtrak
VIP
VIP

Mesaj gönderen Doktorumtrak » Cmt Nis 27, 2019 10:51 pm

Teoride mümkün olsa da pratikte çok olası değil . Şuan tus açıklandı aile hekimliği kadroları 1-2 ay içinde boşalır ve geçebilirsiniz
Türk Demek Türkçe Demektir;Ne mutlu Türküm Diyene
Mareşal Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK