TUS’ta DEPRESYON

gogotusiyer
VIP
VIP

TUS’ta DEPRESYON

Mesaj gönderen gogotusiyer » Çrş Kas 28, 2018 8:59 pm

Merhabalar. İyi kötü hepimiz bu süreçte zorlanıyoruz ama bazılarımız normalden biraz daha fazla etkileniyor. Bu aralar depresyonda olduğum gerçeğini kabul ettim ve antidepresan kullansam mı acaba diye düşünüyorum. Bu süreçte kullanmış arkadaşlar var mı? Varsa tavsiye ederler mi? Daha önce kullanmadım sizce olumsuz etkilenir miyim? Fikirleriniz önemli :(

MeTaLKinG
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen MeTaLKinG » Çrş Kas 28, 2018 9:26 pm

Merhaba. Ben de depresyon sınırında hissediyordum kendimi . Bir çok motivasyon tekniğini denemeye çalıştım. Şu yazı bana yardımcı olmuştu bir süre beni idare etti;
viewtopic.php?t=299

Sevdiğin insanları kendine daha yakın tutmayı çalışabilirsin. İstersen hatta sana kitap tavsiyesi de verebilirim. Seni çok yormayacak günde 15dk ayırarak yatmadan önce okuyabileceğin terapi şeklinde sana destek olabilir.
İlaç konusuna gelince, ben kullanmadım ama arkadaşım Prozac'a başlamıştı. Ben birçok vaka okumuştum, 3 aydan sonra etkisi azalıyor. TUS'a kadar götürebilir. Sana bol sabır diliyorum. Umarım bu zorlu sürecin üstesinden gelirsin.

gogotusiyer
VIP
VIP

Mesaj gönderen gogotusiyer » Çrş Kas 28, 2018 9:36 pm

Teşekkürler, kitabın ismini öğrenmek güzel olurdu gerçekten

MeTaLKinG
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen MeTaLKinG » Çrş Kas 28, 2018 9:40 pm

Tabiki; Cep Terapisti - Therese J. Borchard
Kendisi de depresyon hastalığı olan bir psikolog. Kısa hikayeler ile depresyonuyla başa çıkabilmesini anlatıyor.

Kullanıcı avatarı
plasebo
VIP
VIP

Mesaj gönderen plasebo » Çrş Kas 28, 2018 9:52 pm

Hocam antidepresanlar konusunda malesef ki çok tecrübeli bırı olarak soyluyorum bence tus oncesı baslama alışman uyum sağlaman yaklasık 1 ayını alır o surecte yasadıgın uyku problemlerı sonucu ders calısamazsan yenı bı mutsuzluk sebebın daha olur. Alternatiflere yönelmeni öneririm. Friends dizisini öneririm 20 25 dk suruyo cok vaktini almaz, günü kurtarır:)

mormaymun
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen mormaymun » Çrş Kas 28, 2018 10:39 pm

iyi hissetmek diye bi kitap var, ablamda işe yaramıştı ama ben okumadım.

kısa diziler izleyip ara ara dışarı çıkmak çok ferahlatıyor :)

angrydoc
VIP
VIP

Mesaj gönderen angrydoc » Çrş Kas 28, 2018 11:04 pm

Her insan bunaliyor,sıkılıyor ustteki arkadaslarin da dedigi gibi once gunluk kendinize zaman ayirin biraz mini dizi,kitap,cay saati haftada bir arkadaslarla oturma saati yapabilirsiniz daha kalici olur.1 ay deneyin olmadi antidepresan baslayabilirsiniz.O zaman antideprrsan tavsiyesi veririz.Ben de kullandim ama farkli nedenler problemler vardi problemleri cozdum ve biraktim.

Drdicloron
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Drdicloron » Çrş Kas 28, 2018 11:19 pm

Hocam cigkofte yiyin hicbirseyiniz kalmıyor valla

Drdicloron
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Drdicloron » Çrş Kas 28, 2018 11:23 pm

Serotonin demek bagirsak demek hocam canım midem bağırsagim 😍 arada şöyle motive eden hareketli müzik dinleyin bide, acın pencereyi mis gibi havayı cekin içinize sonra sütlü kahvenizi yapın yardırın Hocam ne caninizi sikiyorsunuz olacağına varır

senseidoktor
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen senseidoktor » Çrş Kas 28, 2018 11:23 pm

Ben de bu dertten muzdaribim, kronik tus süreci, hayalindeki bölümün puanın yüksekliği, gene mi olmayacak duygusu, zaman geçtikçe düşük puanlı bölümlerin zorluğunun gözünü korkutması, ekonomik durumdan istifa edememek,ailevi durumlar, antidepresan düşüncesi ama onun çalışma performansını etkilemesi... böylece bir sarmalın içine girmek... gerçekten zor bir durum. Okuyan genç kardeşlere tavsiyem akıllarında uzman olmak varsa, ilk tuslarınıza herşeyinizi vererek adamakıllı hazirlanın. Sonraki süreç çok daha zor oluyor...

“Destek NLP” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir