Çıkmış sorularla ilgili bir sorum var

doktorbetül
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Çıkmış sorularla ilgili bir sorum var

Mesaj gönderen doktorbetül » Pzr Kas 04, 2018 2:22 am

Sevgili abilerim,ablalarım,arkdaşlarım,hocalarım.
5. sınıf öğrencisiyim ve dershaneye gitmiyorum. Data'nın kaynaklarından kendim çalışıyorum.
bugün fizyoloji çalışmaya başladım. Sadece kitaptan çalışıyorum.(doldurulmamış kitap) sonra sitede Vedat Çimen hocanın eski offline videosu vardı (2008 yılı)
onu izledim biraz. Orada şurası sınavda çıktı burası sınavda çıkar dediği şeyler güncel data kitabında hep vardı.sorulmuşlar hep. Kitaba baktığımda %90 ı çıkmış bilgi olmuş oluyor.
Şimdi kafa karışıklığım burada başladı.Yani bize Tus'da ÇIKMIŞ BİLGİ OKYANUSUNDAN yine ÇIKMIŞ bilgi mi soracaklar???? :))
((( ** illa yeni bilgi vardır ama bu kadar çok değildir diye düşünüyorum onlar haricinde )
En son shredder tarafından Sal Kas 06, 2018 12:09 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: başlık içerikle ilişkili olarak düzenlendi

ClCN7
Onur Üyesi
Onur Üyesi

Mesaj gönderen ClCN7 » Pzr Kas 04, 2018 6:53 am

a seçeneği soru havuzunda olan sınıflamanın diğer seçenekleri de havuzda ola bilir
M sınıflamasindan/hastalıktan diğer sınavlarda(tus, ydus, bor ve s.) soru çıktıysa ayni soru tusda da gele bilir, ayni siniflamanin/hastalığın diğer seçeneklerinden/özelliklerinden ve ya ayni soru küçük değişiklik yapılarak tusda gele bilir

A hocasi diyor ki
Elinizdeki kitap ___textbookun özeti.
Dersin amacı şu deyil B dersinin eğitimi deyil. Dersin amacı Tusda çıkan B sorularına danışmanlık yapmak. Eğer sizin bilgi eksikliğiniz olduğunu düşündüğümde müdahele eder ve eğitim amaçlı bir kaç şey söyleye biliriz. Onun dışında dersin amacı tusda çıkan sorulara göre hazırlanmış notu kendi başınıza kaldığınızda nasıl kullanacağınız. Ne sorular çıktı, ne çıka bileceği ve soruları nasıl kolaylıkla aklınızda tuta bileceğiniz Mantığı. Önce aydınlatma yapalım ki dersten ne beklediğinizi bilin.

Kullanıcı avatarı
volfram
VIP
VIP

Mesaj gönderen volfram » Pzr Kas 04, 2018 11:27 am

size naçizane tavsiyem 2008 videoları ile vakit kaybetmemeniz. o zamandan beri tus da çok değişti.

çoğu dershane yeni baskı kitaplarına çıkmış tus sorularının içeriğini de ekliyor. buna rağmen yine de yüzde yüz referans olamıyolar bi sonrakı tus sorularına. kitaplar da şiştikçe şişiyor tabi.

doktorbetül
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen doktorbetül » Pzr Kas 04, 2018 2:19 pm

volfram yazdı:
Pzr Kas 04, 2018 11:27 am
size naçizane tavsiyem 2008 videoları ile vakit kaybetmemeniz. o zamandan beri tus da çok değişti.

çoğu dershane yeni baskı kitaplarına çıkmış tus sorularının içeriğini de ekliyor. buna rağmen yine de yüzde yüz referans olamıyolar bi sonrakı tus sorularına. kitaplar da şiştikçe şişiyor tabi.
cevabınız için teşekkür ederim. Artık izlemiyorum 2008 videolarını .Önceden izliyordum. bir de dershaneye giden arkdaşın kitabını alıyordum.kendi kitabımı doldurmaya çalısıyordum ama öyle çok yavaşladığımı farkettim. çalışmamı engelliyordu. bende artık sadece kendi boş kitabımdan çalısıyorum.Hiç çalışmamaktan iyidir diyerek.

Kullanıcı avatarı
volfram
VIP
VIP

Mesaj gönderen volfram » Pzr Kas 04, 2018 6:10 pm

doktorbetül yazdı:
Pzr Kas 04, 2018 2:19 pm
volfram yazdı:
Pzr Kas 04, 2018 11:27 am

cevabınız için teşekkür ederim. Artık izlemiyorum 2008 videolarını .Önceden izliyordum. bir de dershaneye giden arkdaşın kitabını alıyordum.kendi kitabımı doldurmaya çalısıyordum ama öyle çok yavaşladığımı farkettim. çalışmamı engelliyordu. bende artık sadece kendi boş kitabımdan çalısıyorum.Hiç çalışmamaktan iyidir diyerek.
ne demek. datanın kaynakları ile kendi başına çalışmak hakkında pek olumlu şeyler yazılmıyor. eski hocalarından bir i"siz buna çalışmayın bunu dershaneye gelmeyenleri zehirlemek için koydum " tarzında cümleler kurmuş diye okudum. bulabilirseniz güncel ses kayıtlarından faydalanın. ya da çalışmadan önce muhakkak o konu hakkindaki çıkmış sorulara göz atın ki neresi önemli neresi ayrıntı bir fikir oluşsun. @ClCN7 'nin dediği gibi bi konu şıklarda bile geçtiyse tekrar sorulabilir.

tusumgeldi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen tusumgeldi » Pzr Kas 04, 2018 10:48 pm

2008 çok eski, hiç video izlemeden çalışmanız daha yararlı olabilir bence

laleww
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen laleww » Pzt Kas 05, 2018 12:03 am

tusumgeldi yazdı:
Pzr Kas 04, 2018 10:48 pm
2008 çok eski, hiç video izlemeden çalışmanız daha yararlı olabilir bence