Türkiye'de Denkliği Olan Karazin Üniversitesi Tıp Fakültesi

Tıp dünyasındaki haberler ve gelişmeler
Cevapla
ap-do
VIP
VIP
Mesajlar: 14
Kayıt: Cmt Eki 20, 2018 11:38 pm
Reputation: -4

Türkiye'de Denkliği Olan Karazin Üniversitesi Tıp Fakültesi

Mesaj gönderen ap-do » Çrş Eki 24, 2018 11:20 am

Sevgili arkadaşlar hepinize merhabalar
Bu başlıkta harikulade bir fırsatı sizlere sunmak için bir prezentasyon hazırladım.
Sizin ihtiyacınız olmasa dahi etrafınızda tıp fakültesini okumayı hayal eden sevdikleriniz, dostlarınız, çocuklarınız hatta belki de yurtdışı macerası arayan mevcut tıp fakültesi öğrencileri, yani anlayacağınız dileyen herkes için bir fırsat olduğunu söyleyebilirim, bu yüzden göz ucuyla olsa bile bakmanızda ve okumadan geçmemenizde fayda olduğunu belirtmek isterim.

Öncelikle bir şirket çalışanı olduğum kadar bir meslektaşınız olarak da sizlere hitap ettiğimi ifade etmeliyim, yani zorluk çekmek nedir iyi bilirim ve burada sizlere ulaşmak için bir fırsat sunan bu güzel siteye, antitusif.com'a, ayreten teşekkürlerimi iletiyorum.

Gelelim mevzumuza, nedir bu fırsat?

Bir kısmınızın yabancı olduğu bir konu değil ancak çok daha güzel haberler ile geldiğimi söylemek istiyorum.

Söz konusu bahsini açtığım okul Ukrayna'nın önemli şehirlerinden Kharkiv'de bulunan V.N. Karazin Kharkiv Nasyonal Üniversitesi Tıp Fakültesi'dir.
Neden mi Karazin Üniversitesi? Bunun çok önemli iki sebebi vardır.
Birincisi;
Karazin Üniversitesi Tıp Fakültesi dünyada fakülteler düzeyinde 481. sırada bulunmaktadır.
Bu sıranın önemi şudur: Türkiye’de Karazin Üniversitesi Tıp Fakültesi ile denklik sorunu kalkmıştır ve yaşanmamaktadır.
Yani Karazin Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan bir hekim arkadaşımız, Türkiye'de hiçbir sınava tabi olmadan denk sayılarak görevine başlayabilecektir. Sizler de bilirsiniz ki ülkemiz ile denklik bulunamayan okullardan mezun olan meslektaş arkadaşlarımızın mezun olduktan sonra ne gibi zorluklar yaşadığı anlatılarak ifade edilemez.
Devletimiz özellikle 2017'den bu yana Ukrayna ile denklik şartları sağlamıştır, en önemli şart mevcut fakültenin dünyada ilk binde olmasıdır ve Karazin Üniversitesi Tıp Fakültesi de bu şartlara fazlasıyla uygundur. Dolayısıyla Karazin Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni tercih edip anlatışımız, ilk olarak bu sebepten dolayı bahis konusudur.

İkincisi;
Maliyet bu gibi durumlarda en önemli konulardan birisidir. Amerika kıtasına kıyas ile Avrupa daha uygun olsa da tüm bunların içinde Ukrayna yaşam olarak en rahat ve ucuz ülkelerden birisidir. Kharkiv şehri medeni dokusuyla hem rahatlık hem de sosyal hayat sunmaktayken, üstelik yurdumuzdan bile daha uygun bir maliyetle yaşama alanı fırsatı vermekteyken, Karazin Üniversitesi Tıp Fakiltesi de 4500$*** gibi inanılmaz boyutta makul ve uygun bir yıllık harç ücreti talep ederek tüm dünyada en tercih edilebilir okul olma fırsatını sunmuştur.

Biz doktorlar çok iyi biliriz ki tıp fakültesi okumak dünyanın neresinde olursa olsun tıp fakültesi okumaktır, ve oldukça meşakkatli, özveri isteyen, ancak sonunda da göğsümüzü kabartan bir nihayet ile sonlanan, tüm bu yaşananan cefa zorluk eziyet ve mutluluk'ların toplamını ifade eden genel bir süreçtir.
Bu süreçte yaşam kalitesi en önemli hususların başında gelir. Kharkiv şehri ve şehrin üniversitesi, bu kaliteyi bir hekim adayına olabilecek en makul maliyetle en güzel biçimde sunmaktadır. Aslına bakarsanız bir çoklarımız için hayal edilecek birşeydir. Biz burada bir hayalin oldukça kolay ve rahat olabileceğinin haberini vermek için bulunuyoruz.

Önemli noktalardan birisi de bahsi geçen Karazin Üniversitesi Tıp Fakültesi belirli bir kontenjan ile öğrenci alacaktır, ve direkt öğrenci kabulü olmamaktadır. Üniversite ile sizin aranızda köprü görevi yetkisi olan, ayreten yurtdışında sizinle tüm konularda ilgilenebilecek bir kurum olarak burada bulunuyoruz.

V.N. Karazin Nasyonal Üniversitesi'ne ait bir tanıtıcı videoyu ekleyeceğim, en başta kendiniz, çocuklarınız, akrabalarınız, dostlarınız, tanıdıklarınız ve tüm sevdikleriniz için bu fırsat gibi fırsattan haberdar olmanızı ve dikkate almanızı isterim.V.N. Karazin Kharkiv Nasyonal Üniversitesi Tıp Fakültesi
1-YKS şartı aramaz, Öss Ygs Lys vs adını koymaktan sıkıldığımız tüm bu karmaşık süreci düşünmenize bile gerek bırakmaz.
2-Tıp fakültesi seviyesinde Dünyada 481. sırada bulunan kaliteli bir okuldan doktor olarak mezun eder.

https://www.topuniversities.com/univers ... university
3-İyi derecede bir yabancı lisana (Rusça veya İngilizce) sahip olarak mezun olmanızı sağlar.
4-Maliyet açısından Avrupanın en uygun ve makul kentlerinden birinde bulunur. Sosyal yaşantı fırsatları üst seviyededir.
5-Yıllık fakülte harcı Türkiye'deki özel ilkokulların senelik ücretlerinden uygundur ve 4500 Dolar'dır.
6-Denkliğiniz var olduğu için, mezun olur olmaz hiçbir ekstra sınava tabi tutulmadan ülkenizin herhangi bir şehrine hekim olarak atanma fırsatını vermektedir.

7-Davetiye ile öğrenci kabulu yapar ve belirli bir kontenjana sahiptir.

Benimle antitusif.com üzerinden iletişime geçmenizi gerektirir.

***:Antitusif.com üzerinden benimle iletişime geçenler için özel bir indirim uygulaması olacaktır.
V.N. Karazin Kharkiv Nasyonal Üniversitesi Tıp Fakültesi ile sizin için aracı olurken sunduğumuz hizmet paketimiz;

1 yıllık üniversitenin harcı
Tüm evrakların çevirisi
Tüm evrakların noteri
Davetiyenin düzenlenmesi
Davetiyenin kargo ile getirilmesi
Vizenin alınması
Tek yön uçak bileti
1 yıllık konaklama
Havaalanında Karşılama
Karşılamada verilecek hoşgeldin paketi
Yurda yerleşim
Üniversite kampüsüne transfer
Oturma izni için tıbbi kontrolün yapılması
Oturum işlemleri
Üniversiteye kaydın sırasında evrakların Milli Eğitim Bakanlığına onaylanması işlemi
Şehir gezisi (Şehir tanıtımı)
Özel sağlık sigortası
Ukrayna Gsm telefon hattı
Türkçe -Rusça konu anlatımlı kitap(CD dahil)
Türkçe -İngilizce konu anlatımlı kitap(CD dahil)
Öncülüğümüzde açtığımız V.N. Karazin Ulusal üniversitemizin içerisinde bulunan Türk Kültür Merkezinden dil konusunda kesintisiz destek
Türk Kültür Merkezimizde bulunan tüm araç gereçlerden faydalanma fırsatı
Türkçe İngilice Rusça bilen hocalarımızdan ek ders imkanı
Tüm yıllar sürecek 7/24 olan ücretsiz danışmanlık
Türkçe bilen temsilciler

78dhyatama
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
Mesajlar: 4
Kayıt: Pzt Kas 06, 2017 10:46 am
Reputation: 4

Mesaj gönderen 78dhyatama » Çrş Eki 24, 2018 11:41 am

bunlar şişirilmiş üniversitelerdir 481. sıradaymış.aramızda bu tıp fakültesinin haccettepe cerrahpaşa çapa ankara gazi ege uludağ selçuk eskişehir çukurova vs den daha iyi olduğunu düşünen var mı?bir ikisi hariç ilk 500 de değiller iş burada bitiyor zaten şu sıralama olayı aşırı abartılıyor normalde hacettepenin dünyada yarışamayacaği tıp fakültesi yoktur harvard johns hopkins falan da dahil bu dediğime ama maalesef sıralama olayı da kendi içinde siyasi olduğu için çok absürt sonuçlar ortaya çıkıyor.sırf avrupa birliği üyesi diye polonyadaki üniversitede almanyadan denklik alabiliyor veya bulgaristandaki oysa çok iyi biliyorum ki doğu avrupa balkanlar ukrayna gürcistan azerbaycan kazakistan türkmenistan lübnan vs. buradaki üniversiteler 5(yazıyla beş) para etmez aslında herkes de bunu çok iyi biliyor.sınavsız sadece para alıp tıp fakültesine kabul yapıyorlar şimdi belki burada okuyanlar vardır aramızda biz de süper harika zor sınavlardan geçiyoruz şöyle zor böyle zor diye hemen savunma yapacaklar inanmayın yaptıkları şeylere sınav bile denmez.reklamların gazına gelmeyin çok sıralama yapmak istiyorlarsa herkese kendi dilinde aynı soruların sorulduğu bir sınav yapsınlar her ülkeden de en iyi 100 öğrenciyi sınava alsınlar ya da her fakültenin en başarılı ilk 5 öğrencisi falan girsin görelim bakalım ilk 100 üniversite arasında Türkiye'den kaç fakülte giriyor?maalesef dünyanın en şanssız tıp öğrencileriyiz aldığımız eğitimin zorluğu girdiğimiz sınavların zorluğu dünyada ilk 3-5 te ama muhattap olduğumuz denk sayıldığımız üniversiteler bunlar normalde bunlarla herhangi bir anlaşma bile yapılmaması gerekiyor çevremden biliyorum adam 400 bininci olduğu üniversite sınavında gidip buralarda tıp okudu ve bitirdi denklik vermiyorlar diye ağlıyor bir de tekrar edeyim objektif bir sınavla ölçme yapılsa ilk 10 da bizden en az bir tıp fakültesi olacağına adım gibi eminim(hem öğrenci hem de hoca düzeyinde) çünkü yok şu kadar yayın yok bu kadar etkinlik bunlar kağıt üzerinde yapıldı olarak gösterilen şişirmelerdir benim için hiçbir ciddi anlamı yok

ap-do
VIP
VIP
Mesajlar: 14
Kayıt: Cmt Eki 20, 2018 11:38 pm
Reputation: -4

Mesaj gönderen ap-do » Prş Eki 25, 2018 11:11 am

Turkiyeye yatay geçiş imkanı yapmak isteyenler için imkan sunuyor Karazin üni. sırf bu bakımdan bile çok çok iyidir, 2018 girişliler için Türkiyede denklik sorunu da yoktur bu üniversite ile.

Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Haberler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir