2019 şubat tus için ne zaman istifa ?

Bu Bölümde Konu Moderatörlüğü Uygulanmaktadır
Drdicloron
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

2019 şubat tus için ne zaman istifa ?

Mesaj gönderen Drdicloron » Çrş Ara 05, 2018 10:15 pm

6-7 ay önce arkadaşlarım bu şekilde istifa etti

Tolstoy
VIP
VIP

Mesaj gönderen Tolstoy » Prş Ara 06, 2018 9:31 am

Peki sözleşmeli de istfamızı verdiğimiz gün ayrılabiliyor muyuz?usulsüz istifayı kastediyorum, herhangi bir yazıyı beklemek zorunda mıyız?

anksiyolitik
VIP
VIP

Mesaj gönderen anksiyolitik » Prş Ara 06, 2018 10:51 am

böyle bir şey olduğunu ilkkez duyuyorum.Ben aile hekimiyim bizde işler nasıl olacak acaba?bilen var mı?

Drmecnun
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Drmecnun » Prş Ara 06, 2018 8:07 pm

ahmetcakar yazdı:
Çrş Ara 05, 2018 9:21 pm
EAH ve SBA yazma cezası 657 sayılı kanundan kaynaklanan bir durum. 657'den istifa edince memuriyetten çıktığınız için ceza alıyorsunuz. Sözleşmeli personel 4924 sayılı kanuna tabi olduğu için memuriyetten istifa hakkı gitmez ve memuriyet cezası almadığı için Şubat sınavında da istediği yeri yazabilir. Dilekçede 657'ye dönmeksizin istifa edilmesi gerektiği mutlaka belirtilmeli. Meşhur doktor forumunda bununla ilgili ayrıntılı bilgi ve örnek dilekçe var (reklam olsun istemedim ancak bu konuda epey bilgi içeriyor). 1 ay olayı da 657'nin usule uygun istifasında geçerli. 4924'te usule uygun istifa için bekleme süresi 2 aya kadar uzayabilir ancak usule uygun istifanın bir mantığı yok, usulsüz ettiğinizde 4 yıl sözleşmeli olamama cezanız oluyor ki zaten o süre dolduğunda uzman bile olmamış olursunuz muhtemelen. Kısacası 4924'e tabiyseniz usulsüz istifa edin, hakkınız gitmeden, süre cezası olmadan TUS'a dönün
Peki sözleşmeli den 657 eye dönmek üzere istifa edersem bu sonuçlar açıklandıktan sonraki süre zarfında yerleştiği kadroya geçişte bir sıkıntı çıkar mı

tusdr
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen tusdr » Cum Ara 07, 2018 1:37 pm

Drdicloron yazdı:
Çrş Ara 05, 2018 10:13 pm
yani başhekimin dilekçeyi vermeni kabul etti il sağlık müdürlüğü de istifanı onayladı diyelim sen dilekçeyi verdiğin tarihten itibaren 1 ay çalışmak zorundasın . sözleşmeli olmayanlar için .
Yok hocam çalışmak zorunluluğu yok senin istifanı kabul ettiklerini sana bildirdilerse yazılı olarak o gün çekip gidebilirsin usullü istifada. bu 1 ay devletin senin yerine adam bulmak için olan süresi daha fazlası seni ilgilendirmez 2.dilekçeyi verip çekip gidersin.

tusdr
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen tusdr » Cum Ara 07, 2018 1:40 pm

md.unknown yazdı:
Pzt Eki 01, 2018 7:12 pm
Merhabalar..formu karıştırdım ama şuan için güncel cvp bulamadım.Şubat tusu için istifa tarihim ne zaman olmalı EAH yazabilmek için ? ve EAh yazmak daha mantıklı değil mi ?kadro sayısı YÖk kadrosuna göre daha fazla ? Sözleşmeli olarak mecburi hizmetim devam ediyor uyulması gereken prosedür nedir sadece başhekime istifa dilekçesimi verilecek ?Teşekkürler
4924e bağlı olanların cezası 4924e aittir 657yle herhangi bir cezası yoktur. usulsüz istifa edersen 4 yıl usullü istifa edersen 2 yıl 4924lü olamazsın. 4924ten istifa edip yarın mecburi hizmet ataması için başvurabilirsin. uygulanması gereken prosedür istifa dilekçesinde 657ye geçmeden ya da kadrolu görevime dönmeden diye belirtmeniz gerekir. dilekçe örnekleri https://www.saglikaktuel.com/haber/tkhk ... -49556.htm
burda mevcut https://www.saglikaktuel.com/d/file/ebf ... 51a0ef.pdf

tusdr
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen tusdr » Cum Ara 07, 2018 1:42 pm

sadece dilekçenin başlığını değiştirmeniz gerekir bunu da bulunduğunuz yerden bilgi alarak yapın

tusdr
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen tusdr » Cum Ara 07, 2018 1:49 pm

Drmecnun yazdı:
Prş Ara 06, 2018 8:07 pm
ahmetcakar yazdı:
EAH ve SBA yazma cezası 657 sayılı kanundan kaynaklanan bir durum. 657'den istifa edince memuriyetten çıktığınız için ceza alıyorsunuz. Sözleşmeli personel 4924 sayılı kanuna tabi olduğu için memuriyetten istifa hakkı gitmez ve memuriyet cezası almadığı için Şubat sınavında da istediği yeri yazabilir. Dilekçede 657'ye dönmeksizin istifa edilmesi gerektiği mutlaka belirtilmeli. Meşhur doktor forumunda bununla ilgili ayrıntılı bilgi ve örnek dilekçe var (reklam olsun istemedim ancak bu konuda epey bilgi içeriyor). 1 ay olayı da 657'nin usule uygun istifasında geçerli. 4924'te usule uygun istifa için bekleme süresi 2 aya kadar uzayabilir ancak usule uygun istifanın bir mantığı yok, usulsüz ettiğinizde 4 yıl sözleşmeli olamama cezanız oluyor ki zaten o süre dolduğunda uzman bile olmamış olursunuz muhtemelen. Kısacası 4924'e tabiyseniz usulsüz istifa edin, hakkınız gitmeden, süre cezası olmadan TUS'a dönün
Peki sözleşmeli den 657 eye dönmek üzere istifa edersem bu sonuçlar açıklandıktan sonraki süre zarfında yerleştiği kadroya geçişte bir sıkıntı çıkar mı
yerleştirildiğiniz zaman zaten 657li olmak zorundasınız o yüzden istifa edeceksiniz kurumdan sizi arayacaklar istifa etmeniz gerekiyor sizi atayabilmek için diyecekler asistanlık 4 yıl ceza da 4 yıl olduğu için genelde usulsüz istifa edilir ama usullü eden var mı o konu hakkında bilgim yok

tusdr
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen tusdr » Cum Ara 07, 2018 1:50 pm

anksiyolitik yazdı:
Prş Ara 06, 2018 10:51 am
böyle bir şey olduğunu ilkkez duyuyorum.Ben aile hekimiyim bizde işler nasıl olacak acaba?bilen var mı?
siz 657ye bağlısınız hocam sözleşmeniz valilikle 4924 ise ayrı bir kanun sözleşme bakanlıkla ve bağlı olduğu kurumlarla. sizin işler aile hekimliği sözleşmesine ve 657 kanununa göre.

ahmetcakar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ahmetcakar » Cmt Ara 08, 2018 12:20 pm

Drmecnun yazdı:
Prş Ara 06, 2018 8:07 pm
ahmetcakar yazdı:
Sözleşmeliden 657'ye dönmek üzere istifa etmek demek sözleşmeden çıkıp tekrar kadrolu olarak çalışmaya devam etmek demektir. Neden böyle bir şey yapasınız ki?