Kaybolan çalışma isteğini geri kazanmak

Kullanıcı avatarı
kochero
VIP
VIP

Kaybolan çalışma isteğini geri kazanmak

Mesaj gönderen kochero » Çrş Eyl 05, 2018 12:30 pm

Tusa çalışabilmek için istifa etmistim. 7-8 ay boyunca çalıştım. Ağustos tusuna girdim fakat istediğim puanı alamayacagim. Puanımı yukseltmem için tekrar çalışmam lazım. Fakat bu arada kenara koyduğum para bitti, tekrar atamaya katılmak durumunda kaldım. 11eylul de belli olacak kura sonucu. Sanırım kuranin verdiği stres, belirsizlik nedeniyle ders çalışamıyorum. İşin aslı Ağustos tusundan bu yana 3haftadan fazla gecti, oturup 1saat bile çalışmışlığım yok. Masaya oturunca boğuluyor gibi oluyorum. Ki ben çok istekli olduğum zamanlar 11saati devirmiş insanim.
Önceden motivasyon kaybı yaşadığım zamanlar YouTube 'da ya da bu sitede insanların Tus başarı hikayelerini okuyor/dinliyordum. Bunlar bana "ben de yapabilirim" azmi veriyordu. Şimdi ise hiç biri etki etmiyor. Ve sanırım bütün yazıları okudum bütün videoları izledim, bakacak örnek kalmadı.
Şu an tek yapmam gereken oturup çalışmak ama yapamıyorum. Sizin yontemleriniz neler bu konuda yazarsanız çok sevinirim :relieved:

lapaix
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen lapaix » Çrş Eyl 05, 2018 2:08 pm

Ben de dhy'yi tamamlayıp istifa ettim. Yorulduğum zamanlarda acildeki nöbetlerimi ve gereksiz şikayetleri düşünüyorum. Komplike vakalarda kendine güvenemeyen uzmanların hastalardan nasıl kaçmaya çalıştıklarını ve acilde pratisyen olarak daha ne yapabilirim diye düşündüğüm anları anımsıyorum.. Eğer çalışıyor olsaydım şuan nöbette olabilirdim bu benim için bir fırsat ve boş durmamalıyım bi amaç için istifa ettim diyorum tekrar derse oturmak için. Başarı hikayesi vb şeyler okumak yada bu sitedeki yazıları okumak bende demotivatör etki yapıyor herkesin aynı olmayabilir. Zaten tustan bıkmışız da motivasyonu bile yine Tus ile aramak gibi geliyor. Onun yerine biraz yürüyüş veya koşu beni daha çok rahatlatıyor. Tıp dışı ilgilendiğim şeylerle uğraşıyorum bir iki saat kafa dağıtmak için. Eyvah şuan Tus çalışmıyorum diyip tüm günü bu düşünceyle kaybetmektense, biraz modunuzu yükseltecek şeyler yapıp o gün 8 yerine 4 saat çalışmak 0'dan iyidir fikrindeyim.
Atandığınız yerdeki koşullar sizi memnun etmezse muhtemelen Tus u bir kurtuluş olarak göreceğiniz için yeniden motive olursunuz.

Kullanıcı avatarı
kochero
VIP
VIP

Mesaj gönderen kochero » Çrş Eyl 05, 2018 3:38 pm

Kesinlikle haklisiniz hocam 👍 ben de kendimi uzun süre böyle motive ettim. Tus için istifa ettim çalışmam lazım, acil de yaşadıklarını hatırla diyerek. Fakat bir kere sınava girince atlattım bitti duygusundan kurtulamıyorum. Oysa şubat için tekrar denemeye karar verdim, çalışmam lazım.
Sanırım sıfırdan başlıyor gibi hareket etmem lazım. Önce günde 1-2 saat daha sonra gittikçe çalışma saatlerini arttırarak devam etmeli. Ve dediğinizi uygulayacağım. Spor insana gerçekten iyi geliyor. Yürüyüş, yüzme, bisiklet.. Bir yerden başlayacağım artık. 😇

Kullanıcı avatarı
Miyozin 5
Global Moderatör
Global Moderatör

Mesaj gönderen Miyozin 5 » Çrş Eyl 05, 2018 3:50 pm

Koşu da çok önemli :)

Kullanıcı avatarı
AlpErTunga
VIP
VIP

Mesaj gönderen AlpErTunga » Çrş Eyl 05, 2018 4:54 pm

Kronometre ile calisin. Ve her gun daha da arttirin sureyi. Okumak istemiyosaniz goz atin en azindan. Benim de cok cabuk bozulur motivasyonum. Spor iyidir yuruyus bile yeterli. Denizi seyretmek de huzur veriyor.

Kullanıcı avatarı
kochero
VIP
VIP

Mesaj gönderen kochero » Çrş Eyl 05, 2018 10:15 pm

Ağustos tusu için kronometre kullandım zaten. Şimdi de tutuyorum bugün 41 dakika çalışmışım :) yanlış dersten mı başladım acaba? Klinigim kötü diye genel cerrahi almıştım onume. Ama ilerleyemiyorum. Başka derse geçeyim en iyisi.

Kullanıcı avatarı
vermilliolus
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen vermilliolus » Çrş Eyl 05, 2018 11:23 pm

Sürekli kendini zorlayıp günü heba etmek yerine birkaç gün izin verin kendinize bence

Kullanıcı avatarı
kochero
VIP
VIP

Mesaj gönderen kochero » Cum Eyl 07, 2018 9:55 am

Hocam ben neredeyse 1 aydır izin veriyorum kendime. :') aslında ben bu zamana kadar "nasılsa yaparım ya" rahatlığındaymisim. Daha cook zaman var gibi geliyordu. Bugün fark ettiğim şey Şubat tusu için 5 ayda 11 dersi toparlamanin gerçekten sıkı bir çalışma gerektirmesi. Çok da vaktim yok yani. Umarım bu farkindalikla çalışmaya baslayabilirim. O:-) O:-)

mcganagal
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen mcganagal » Pzr Eyl 16, 2018 1:53 pm

Şu an neredeyse aynı durumdayız, okurken işte ben dedim. İstifa etmiştim ama ağustos 18 i kazanamadım, şimdi de 5 ay gibi kısa bir zaman kaldı, biriktirdiğim para bitmek üzere.çok istiyorum kazanmayı ama hiç istek yok. Acaba bir kronometre motivasyon grubuyla kendimizi forma sokabilir miyiz🧐

mcganagal
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen mcganagal » Pzr Eyl 16, 2018 1:55 pm

Hocam bir de bu stres halinde derse odaklanmak çok zor oluyor, bulunduğum ilden uzaklaşıp kısa bir tatil yaptım çok iyi geldi bana. Sizin de böyle bir imkanınız varsa yapın derim. Sonra da tüm kafa kurcalayan atanma para vs gibi sorunlara beyninizi kapatıp derse gömülmek gerek