BEDELLİ ASKERLİK VE ŞUBAT TUSU

ogzhn
VIP
VIP

BEDELLİ ASKERLİK VE ŞUBAT TUSU

Mesaj gönderen ogzhn » Cum Ağu 31, 2018 10:49 pm

Eminim aramızda benim gibi bu konuda kafası karışık birçok arkadaş vardır.

Sorun şu ki şubat tusuna hazırlanıyoruz ama bedelli de yapacağız ama ya celp dönemi şubata denk gelirse?

Ben henüz parayı yatırmadım sizce hangi zaman diliminde başvurulursa şubat tusuna denk gelmez bu konuda gidip görüşen hesap yapan arkadaşlarım var mıdır? Varsa tecrübelerini burada paylaşabilirler mi. Bİlgisini paylaşan herkese şimdiden teşekkürler

dusau1
VIP
VIP

Mesaj gönderen dusau1 » Cum Ağu 31, 2018 10:59 pm

Bende aynı durumdayım, en son yatırmayı planlıyorum para hazır olmasına rağmen. 21 gün tus için önemli bir süre. Ama Ya tusun olduğu döneme celp gelirse ne olacak? bilmiyorum ama görünüşe göre şubattan sonraya kalırız gibi.

sadecehayalET
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen sadecehayalET » Cum Ağu 31, 2018 11:27 pm

Bu konuda biri net bi şekilde bilgilendirirse çok iyi olur.. düşünsene kaç ay boyunca emek vericez sonra son dönemde hop askere... raporla filan erteleme şansımız yok mu acaba..

drcnr0307
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen drcnr0307 » Cum Ağu 31, 2018 11:31 pm

hocam ben de aynı durumdayım.. cimere başvuruda yaptım.. siz de yazın isterseniz. son gün yatırmayı düşünüyorum. eğer şubat tusu öncesi çıkarsa da gitmeyi düşünmüyorum. acaba paramızı geri verirler mi? gerçi tecilimde bitti

braddock
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen braddock » Cum Ağu 31, 2018 11:54 pm

Parayi geri vermiyorlarmis. Ama son güne bırakmak da mantıklı değil hocalarim herhalde çünkü :
Tek günde hallolan bir iş değilmiş bilginiz olsun. Önce tecil filan bozuluyormus belgeler ankaraya gidip tekrar geliyormuş askerlik şubeleri de aşırı yogunmus haberiniz olsun.
Ayrıca başvurusunu 2 gün önce tamamlayıp 15 eylül celpine Giren birini de tanıyorum yani rastgele alınıyor anladigim kadarıyla.

ogzhn
VIP
VIP

Mesaj gönderen ogzhn » Cmt Eyl 01, 2018 11:00 am

2gün önce olduğuna emin misiniz? Eğer bir havuz varsa ve parayı yatırdıktan sonra celp dönemini oluşan o havuzdan rasgele seçiyorlarsa ekimde bile yatırsak şubata direk çıkma ihtimali var görünüyor.

braddock yazdı:
Cum Ağu 31, 2018 11:54 pm
Parayi geri vermiyorlarmis. Ama son güne bırakmak da mantıklı değil hocalarim herhalde çünkü :
Tek günde hallolan bir iş değilmiş bilginiz olsun. Önce tecil filan bozuluyormus belgeler ankaraya gidip tekrar geliyormuş askerlik şubeleri de aşırı yogunmus haberiniz olsun.
Ayrıca başvurusunu 2 gün önce tamamlayıp 15 eylül celpine Giren birini de tanıyorum yani rastgele alınıyor anladigim kadarıyla.

braddock
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen braddock » Cmt Eyl 01, 2018 11:27 am

Evet eminim hatta ben de çok şaşırdım. Ama dediginiz gibi subata da çıkma imkanı var aynen öyle.

dr.asm_bks
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen dr.asm_bks » Cmt Eyl 01, 2018 4:36 pm

Ben de şubat tusuna hazırlanıyorum kasım dan önce alım olmayacağını söyledikleri için parayı yatırmıştım bayramdan önce ilk celbe çıktı15 eylül de askere gideceğim

drcnr0307
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen drcnr0307 » Pzr Eyl 02, 2018 12:54 am

braddock yazdı:
Cum Ağu 31, 2018 11:54 pm
parayı geri vermedikleri doğru mu? para veriyoruz ve diyelim ki askere alınacağımız tarihte hastalandık ne yapacak devlet üstüne mi yatacak paranın?

blackrqck00
VIP
VIP

Mesaj gönderen blackrqck00 » Pzr Eyl 02, 2018 1:12 am

Ben bu konuyu askerlik şubesine gidip sordum.Kasımdan sonra hangi celp dönemlerinin olacağını ve hangi tarihlerde olacağını onlarda bilmiyor.Şubat tusuna denk gelirse bir önceki veya sonraki celp dönemine mazeret bildirsek olur mu dedim.Şu an öyle bir şey söz konusu değil dediler.Yök ile görüşmeleri sürüyormuş.Eğer sınav döneminize denk gelirse 1 günlük izin konusu düşünülüyormuş ama net bir şey yokmuş ortada.Bana geçen hafta gittiğimde şimdi başvursan bile kasımdan önce çıkmaz sana demişlerdi.