6 sene sonra Tıp Mezunları için KPSS

Bu Bölümde Konu Moderatörlüğü Uygulanmaktadır
Dr. Usame Muhammed
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

6 sene sonra Tıp Mezunları için KPSS

Mesaj gönderen Dr. Usame Muhammed » Sal Ağu 07, 2018 12:50 am

Selamunaleykum,
2023-24 yıllarında zorunlu hizmet kalkıyor deyu bir havadis okudum. Yeni bir havadis:
https://www.ahaber.com.tr/gundem/2018/0 ... ldiracagiz
Havadisinde de anlaşılcağı üzre, bu sene tıb fakültesine girenler mezun olurken zorunlu hizmet kurasına falan girmeyebilir.
6 sene sonra hekim olarak çalışabilmek adına KPSS açılacağı anlamına geliyur. Hekimlikte iş bulma garantisi kalmamış oluyor.
6 sene oku sonra KPSS'ye gir üstüne TUS'a gir ve YDUS ve de ....
Tıp yazacak veya yakınına tıp yazdıracak biri varsa bu durumu bir daha düşünsün derim. İş garantisi var diye illa ki gidib Tıp yazmasınlar köklü ve iyi akademisyenleri olan mühendislikler de yazılabilir. Mühendislikte iş garantisi yok deyu kaçmayın biz tus notlarını çizdik zamanında hacettepe ders notları deyu kitaplardan çalıştık siz de gidip CV dolduracaksınız ve eğitiminiz çok ama çok daha kolay.
Dersi derste öğrenmektir mühendislik.
Tıbb okurken da dersi dinlemezsin yetmez kitaplar karıştırırsın kafan karışır texbooku atar tus notuna yamanırsın o da çok ezber gelir eskiden hacettepe dersnotlarını alır iduk yeni nesiller almıyor vs... Şimdi çocuklar üstüne ses kayıtları da dinlemeye çalışıyorlar.
Eğer iyi bir fakülteden mezunsan ve dil öğrenirsen ki zor deyildir emin ol okuya okuya kelimeler verbler üst üste oturuverir bir bakarsın öğrenmişsin. Hatta bi köşede google translate olsun okuduğun metinden anlamadığın parçaları at onla da öğrenirsin.
Dil öğrenmek zor değil, mühendislik zor değil,iş bulmak sen iyi oldukça onlar seni bulacaklardır.
Korkmayınız gençler sevdiğiniz alandaki en iyi birkaç okula(ODTÜ,Boğazici,İTU,Bilkent) giderseniz yolunuz açık. Lakin tıp fakültesine gelirseniz de bekleriz. Siz derslerde iyi dinlerseniz kitaplarla medical pdf kaynaklarla desteklerseniz çok iyi hekim olursunuz, iyi hekim oldukça mutlaka işiniz olacaktır ve hekimliği tıbbı çok seveceksiniz.
ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.

Kullanıcı avatarı
Mentor
Global Moderatör
Global Moderatör

Mesaj gönderen Mentor » Sal Ağu 07, 2018 1:07 am

@Dr. Usame Muhammed Teşekkürler güzel yazın için hocam.

Dr. Usame Muhammed
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Dr. Usame Muhammed » Sal Ağu 07, 2018 1:08 am

Ben ilk TUS sınavıma 2000 yılında girdum. Sınava tam manasi ile at gibiy girdim. Sınav bana değil ben sınava girdim. Çok başarılı oldum.
Tabii antitusif.com çok profesyonel NLP destek imkanı var.
Atın bozkırda koşması gibiy dörnala çalıştım döndüm döndüm tekrar okudum. Hatta hacettepe ders notlarıylan bilen destekledim. Ama o zaman ses kaydı yerine VCD ders kayıtları vardı. Bilmemne hocanın konu anlatımı fakülte çevresindeki sidicilerden VCD olarak kopyalatırdım. CD çizik olurdu geri almazdı müşrik satıcı ,ona Allah'ın hekime bahsettiği bilgileri vermiyor Allah'ın hekimine küfrediyorsun diyince bana sopa ile saldırmaya kaktı. Onunla önce bu dünyada karşılaşıp ettiği hakaretlere cezasını belasını verdiktensonra Allah'In huzurunda şikayetçi olacağım orada da kafirler safında yer alanlara verilen ceza verilsin . Bozuk VCD'yi geri değiştirmeyip anama babama atama ve dinime küfreden o kafir bin bela ile yaşasın canını Allah'a teslim edince de cehennemde yansın inşALLAH Ama ALLAH'ım bana hep yardım etti bu günlere geldim.

Kullanıcı avatarı
Mentor
Global Moderatör
Global Moderatör

Mesaj gönderen Mentor » Sal Ağu 07, 2018 1:31 am

@Dr. Usame Muhammed sonra noldu, biraz daha bahsedin?

Kullanıcı avatarı
SamTzu61
VIP
VIP

Mesaj gönderen SamTzu61 » Sal Ağu 07, 2018 8:11 am

Dr. Usame Muhammed yazdı:
Sal Ağu 07, 2018 12:50 am
Selamunaleykum,
2023-24 yıllarında zorunlu hizmet kalkıyor deyu bir havadis okudum. Yeni bir havadis:
https://www.ahaber.com.tr/gundem/2018/0 ... ldiracagiz
Havadisinde de anlaşılcağı üzre, bu sene tıb fakültesine girenler mezun olurken zorunlu hizmet kurasına falan girmeyebilir.
6 sene sonra hekim olarak çalışabilmek adına KPSS açılacağı anlamına geliyur. Hekimlikte iş bulma garantisi kalmamış oluyor.
6 sene oku sonra KPSS'ye gir üstüne TUS'a gir ve YDUS ve de ....
Tıp yazacak veya yakınına tıp yazdıracak biri varsa bu durumu bir daha düşünsün derim. İş garantisi var diye illa ki gidib Tıp yazmasınlar köklü ve iyi akademisyenleri olan mühendislikler de yazılabilir. Mühendislikte iş garantisi yok deyu kaçmayın biz tus notlarını çizdik zamanında hacettepe ders notları deyu kitaplardan çalıştık siz de gidip CV dolduracaksınız ve eğitiminiz çok ama çok daha kolay.
Dersi derste öğrenmektir mühendislik.
Tıbb okurken da dersi dinlemezsin yetmez kitaplar karıştırırsın kafan karışır texbooku atar tus notuna yamanırsın o da çok ezber gelir eskiden hacettepe dersnotlarını alır iduk yeni nesiller almıyor vs... Şimdi çocuklar üstüne ses kayıtları da dinlemeye çalışıyorlar.
Eğer iyi bir fakülteden mezunsan ve dil öğrenirsen ki zor deyildir emin ol okuya okuya kelimeler verbler üst üste oturuverir bir bakarsın öğrenmişsin. Hatta bi köşede google translate olsun okuduğun metinden anlamadığın parçaları at onla da öğrenirsin.
Dil öğrenmek zor değil, mühendislik zor değil,iş bulmak sen iyi oldukça onlar seni bulacaklardır.
Korkmayınız gençler sevdiğiniz alandaki en iyi birkaç okula(ODTÜ,Boğazici,İTU,Bilkent) giderseniz yolunuz açık. Lakin tıp fakültesine gelirseniz de bekleriz. Siz derslerde iyi dinlerseniz kitaplarla medical pdf kaynaklarla desteklerseniz çok iyi hekim olursunuz, iyi hekim oldukça mutlaka işiniz olacaktır ve hekimliği tıbbı çok seveceksiniz.
ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.
İlk mantıklı mesajından dolayı seni tebrik ediyorum hocam. Umarım bu başlangıç bir son değildir.

Dr. Usame Muhammed
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Dr. Usame Muhammed » Sal Ağu 07, 2018 9:21 am

Mentor yazdı:
Sal Ağu 07, 2018 1:31 am
@Dr. Usame Muhammed sonra noldu, biraz daha bahsedin?
1998-99 döneminde Münafık korsan VCD satıcısına hekim adayı arkadaşlarla gider iduk. Münafık korsan (ismi bile müstehcen) VCD kopyalamak için bilgisarayında alet var idu. Üst dönemlerden bir interön arkadaş vardı, ses kayıtlarını o teğmin ederdi. Ders başına 10 milyon lira alırdı, biz de dershanenin ders notlarını alırdık ol zamanda kitaplar şimdikinden pahalı deyeldi, küçük bir roman boyutlarındaydı,şimdi ansiklopedi gibi olmuş. Neyse,
İnterön arkadaşa 90 milyon lira ödeyip 8 dersin ses kayıt CD'sine anlaştık.CD'ler bende kalacak,bir sidicide çoğalttıracaktım. Fakültenin yakınındaki bir sokaktaki bir iş hanında VCD çoğaltabilen bir dükkan buldum.
Münafık korsan sidiciye ses kaydının CD'sini verdik CD'deki verileri bilgisayara atıverdi. VCD'lerin hacmi geniş değildi. Bir mikrop dersi içun 2 VCD gerekiyordu. Tüm tus derslerinin kaydı 21 VCD alıyor idi. Tabi üstüne hacettepe ders notlarından 3 tekrar daha atıp bulabilirsen teksir şeklinde çoğaltılan çıkmış tus sorularına bakardın. Fakülte vize sınavı soruları dağıtılması gibi teksirle tus sorularını dağıtır inceler iduk. Ne gidiy günler.
Münafık korsan VCD satıcısı bozuk VCD vermiş idu. Onu önce dine uygun olarak kibarca uyardım,tevbe etmesini geri almasını telkin eyledim.Fakat kafir şirk koşmaya devam etti.Dükkanda o sırada kimse yoktu Babama Atama küfretti tezgah yanındaki sopa gibi birşeyi kaldırdı gitmemi emretti ve bunlar Allah'ın gücüne gidiyor dedim, ol zamanda da yüce Allah'a küfretti. O andan sonra olanlar oldu. Ben bilincimi tezahürümü yitirdim.Omzumda sert bir şeyi hissettim ama imanım bu acıyı duymama engel oldu.Yüce Allah'a küfretmek ne demek? Ellerimle tırnaklarımla bu Yezid korsan cd satısının üzerine çöktüm.Defalarca kafasını yerdeki zemine kakaladım yere deve kuşu gibiy girmesini istedim.O sırada dükkana birileri girdi çekiştiriyorlar, onları da itip dükkandan hızla uzaklaştım. Daha sonra Topkapıda başka bir sidici bulduk o adam daha iyi biri idu. Onda çoğalttık dinleduk dersleri.

antiemree
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen antiemree » Prş Eki 04, 2018 2:35 pm

Bilgiler için teşekkürler emeğinize sağlık.

Kullanıcı avatarı
aerztin37x
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen aerztin37x » Prş Eki 04, 2018 5:05 pm

hocam ilk mesajda iyi gidiyordun 2.mesjada yine tozuttun :)

laleww
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen laleww » Prş Eki 04, 2018 5:08 pm

''Omzumda sert bir şeyi hissettim ama imanım bu acıyı duymama engel oldu.Yüce Allah'a küfretmek ne demek? Ellerimle tırnaklarımla bu Yezid korsan cd satısının üzerine çöktüm.Defalarca kafasını yerdeki zemine kakaladım yere deve kuşu gibiy girmesini istedim.''
she’s living in a world, and it's on fire
feeling the catastrophe, but she knows she can fly away

Kullanıcı avatarı
plasebo
VIP
VIP

Mesaj gönderen plasebo » Prş Eki 04, 2018 6:12 pm

burda noluyo:DD