KALEMLİ TABLETTE NOT ALMAK

Moderatör: Bulut Genç

Kullanıcı avatarı
eps
VIP
VIP
TAG: Aile Hekimi

KALEMLİ TABLETTE NOT ALMAK

Mesaj gönderen eps » Cum Ağu 17, 2018 10:43 am

Son_Tus_Bükücü yazdı:
Prş Ağu 16, 2018 9:41 pm
eps yazdı:
Prş Ağu 16, 2018 7:47 pm
Konuyu bastan sona okumadim , gecmis midir bilmiyorum, wacom marka cizim tabletler ile pc yi kalemle cok rahat kullanabilirsiniz, intuos model en ucuz olani ve bu is icin gayet yeterli olur.. Mouse dan dolayi karpal tunel olmak istemeyeniz de bunu kullanabilir alisinca mouseu kullanmak zor geliyor
Hocam onu da araştırmıştım ben.Siz kullanıyorsanız sormak istediğim şeyler var.
Kullaniyorum buyrun sorun bildigim kadariyla yardimci olayim

Kullanıcı avatarı
SamTzu61
VIP
VIP

Mesaj gönderen SamTzu61 » Cmt Ağu 25, 2018 10:54 am

Samsung galaxybook kullanıyorum. Henüz %100 adapte olmamakla birlikte gayet kullanışlı olduğunu söyleyebilirim. Kalem ile yazarken sıkıntı yaşamadım hiç, özellikle kafama takılan yerleri oluşturduğum one note klasörüne atıyorum ilerde bakmak üzere ki bunun tekrarlarımda yardımcı olacağını düşünüyorum. Ekranı gözümü pek rahatsız etmedi gerçi saatlerce bakmadım hiç sadece soru bankaları tablette:) Ben kişisel olarak memnunum arkadaşlar.

Kullanıcı avatarı
mercq
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen mercq » Cmt Ağu 25, 2018 1:10 pm

eps yazdı:
Cum Ağu 17, 2018 10:43 am
Son_Tus_Bükücü yazdı:
eps yazdı:
Prş Ağu 16, 2018 7:47 pm
Konuyu bastan sona okumadim , gecmis midir bilmiyorum, wacom marka cizim tabletler ile pc yi kalemle cok rahat kullanabilirsiniz, intuos model en ucuz olani ve bu is icin gayet yeterli olur.. Mouse dan dolayi karpal tunel olmak istemeyeniz de bunu kullanabilir alisinca mouseu kullanmak zor geliyor
art, photo, draw gibi modelleri var hocam farkı ne bunların? ben de bakınıyorum arada soru kitapları için ama işimi görür mü karar veremedim.
Mega hesabım silindi, çalışmayan linklerim için mesaj atarsanız güncelleyebilirim.

Kullanıcı avatarı
Bulut Genç
Onur Üyesi
Onur Üyesi

Mesaj gönderen Bulut Genç » Cmt Ağu 25, 2018 1:45 pm

Harici kullanılanları bilmiyorum. Benim bilgisayar ekranımda var Wacom modülü. Katlayıp kullanıyorum soru bankaları için. 2012-13 yıllarından kalma bir model olmasına rağmen gayet düzgün çalışıyor. Güncel modeller daha iyi olmalı. Yalnız bağlayacağınız bilgisayar donanım olarak düşükse kasmaya yol açabilir bence sistem gereksinimlerini araştırın.
Resim

dryoghurt7
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen dryoghurt7 » Cmt Ağu 25, 2018 3:46 pm

hocam en iyisi samsung galaxy book 12 . xodo programı ile istediğin gibi pdflere not alabilirsin. ayrıca onenote kullanıyorum kalemle bilgisayara kaydettiklerimi bilgisayarım yanımda olmasa bile telefondan görebiliyorum. mükemmel aygıt benim için.

Kullanıcı avatarı
eps
VIP
VIP

Mesaj gönderen eps » Cmt Ağu 25, 2018 4:44 pm

mercq yazdı:
Cmt Ağu 25, 2018 1:10 pm
eps yazdı:
Cum Ağu 17, 2018 10:43 am
Son_Tus_Bükücü yazdı:

art, photo, draw gibi modelleri var hocam farkı ne bunların? ben de bakınıyorum arada soru kitapları için ama işimi görür mü karar veremedim.
Bende ki draw modeli, bunda elle dokunmatik ozelligi yok diger ikisinde var. Bunun disinda farklari yanlarinda gelen hediye program farkli.. Alirken aratirdigimda buldugum farklar bunlardi. Haftaya is basi yapinca pdf uzerinden calismayi deneyecegim buradan iyi kotu yorumumu yazarim.
Bu arada wacomun sitesinden baktim, cihazi guncellemisler, sanirim henuz buraya ithal olmadi. Gelecekse eski modeller bi nebze olsun ucuzlayabilir...

Kullanıcı avatarı
eps
VIP
VIP

Mesaj gönderen eps » Cmt Ağu 25, 2018 4:50 pm

Bulut Genç yazdı:
Cmt Ağu 25, 2018 1:45 pm
Harici kullanılanları bilmiyorum. Benim bilgisayar ekranımda var Wacom modülü. Katlayıp kullanıyorum soru bankaları için. 2012-13 yıllarından kalma bir model olmasına rağmen gayet düzgün çalışıyor. Güncel modeller daha iyi olmalı. Yalnız bağlayacağınız bilgisayar donanım olarak düşükse kasmaya yol açabilir bence sistem gereksinimlerini araştırın.
Hocam kullandiginiz program mi donanim mi tam anlayamadim? Ekranda modul programi, katlayip kullanmak donanimi animsatti kafam karisti cahilligime verin anlamadim :) Bilmedigim islevsel bi program mi var diye sormak istedim.

Duzeltme:
Bir kac sefer okuyunca su yorumu yaptim, siz de cintiq ekranli olan modelden var sanirim?

Kullanıcı avatarı
Bulut Genç
Onur Üyesi
Onur Üyesi

Mesaj gönderen Bulut Genç » Pzr Ağu 26, 2018 9:09 am

Eskiden bildiğimiz Galaxy Note serisi gibi, bu başlıkta konuşulan yeni Galaxy Tab'lar ya da iPad'ler gibi ekranda görüntü modülü ve dokunmatik modülünün yanında elektromanyetik bir modül daha var. Bu sonuncusu kalemle yazmayı sağlıyor. Benim dizüstü olarak kullandığım bilgisayarda Wacom'un elektromanyetik modülü var. Kalemle kullanılıyor.

Katlama dediğim de ekranı 180 derece çevirip klavyenin üzerine kapatmak.(HP bu yüzden ürüne 'tablet' ismini uygun görmüş zamanında ama günümüz tabletlerinden 2-3 kat kalın ve ağır) Sonra da yandaki tuşla ekranı dikey olarak ayarlıyorum ve kalemiyle not alabiliyorum. Kalemi eski Galaxy Note'larla uyumlu. Yeni modellerde kalem-cihaz eşleştirmesi gibi sözde güvenlik amaçlı kısıtlamalar yoksa onlarla da uyumludur.
Resim

biroteki
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen biroteki » Pzr Ağu 26, 2018 10:18 am

ıpad pro 10,5 inch kullanıyorum, gerçekten muhteşem bir alet, kitabı aratmıyor. kendi içindeki uygulamalar yeterli oluyor, ek bir ücretli uygulamaya bence gerek yok. ayrıca bir çıktı almam vs gerektiğinde drive aracılığıyla rahatlıkla bilgisayara aktarabiliyorum.

Lumos
VIP
VIP

Mesaj gönderen Lumos » Cum Eyl 14, 2018 8:15 pm

Ben de ipad 2018 kullanıyorum, 9.7 inç, kalemle uyumlu, başlıkta bahsi geçen her şeyi yapabiliyorum ve boyut olarak da çok memnunum, bahsedilen 10,5 inç modele göre çok daha ucuza geldi, bir inç de öyle inanılmaz bir fark yaratmıyordur diye düşünüyorum. 1 ay önce toplam 2000₺ ye aldım kalemle tableti, çok memnunum iyi ki 4-5 bin vermemişim. Gerçi veremezdim, alabilen alsın tabii ki :D