KALEMLİ TABLETTE NOT ALMAK

Moderatör: Bulut Genç

Nodex
VIP
VIP

KALEMLİ TABLETTE NOT ALMAK

Mesaj gönderen Nodex » Cmt Ağu 11, 2018 12:43 pm

Mentor yazdı:
Cum Ağu 10, 2018 9:49 pm
.
Tekrardan hayırlı uğurlu olsun,
Çektiğin fotoğrafları bekliyorum hocam.

Ben de almak istiyorum; ancak 10.5 mi alsam 12.9 mu arada kalıyorum.

Ayrıca illa 2018 model Pro mu almalıyım, yoksa 2017/2016 da olur mu onu düşünüyorum.
Fiyatlar biraz yüksek çünkü.

Kullanıcı avatarı
Mentor
Global Moderatör
Global Moderatör

Mesaj gönderen Mentor » Cmt Ağu 11, 2018 1:10 pm

Nodex yazdı:
Cmt Ağu 11, 2018 12:43 pm
Mentor yazdı:
Cum Ağu 10, 2018 9:49 pm
.
Tekrardan hayırlı uğurlu olsun,
Çektiğin fotoğrafları bekliyorum hocam.

Ben de almak istiyorum; ancak 10.5 mi alsam 12.9 mu arada kalıyorum.

Ayrıca illa 2018 model Pro mu almalıyım, yoksa 2017/2016 da olur mu onu düşünüyorum.
Fiyatlar biraz yüksek çünkü.
2018e gerek yok derim, bende migren mevcut ve herhangi bir tv pc ekranına yarim saat bakmakla gözlerim kan çanağına dönüyor, tüm bu hassas mevzular beni ipad almaya itti ve oldukça memnunum. Ekran boyutu olarak 12.9 surgeon hocam kullanıyor çok memnun, ben de 10.5ten hakikaten memnunum bir sayfa için tam idealdir. Elde taşınma bakımından daha iyi duruyor gibi geldi. Benim eller biraz küçük belki de ondandır kavrama hissinin bana daha iyi gelişi.

Nodex
VIP
VIP

Mesaj gönderen Nodex » Cmt Ağu 11, 2018 2:21 pm

Genel bir kaç soru soracak olursam iPad Pro ile ilgili ;

1 - 12.9 mu 10.5 mi ? Özellikle yatay kullanımda ekranı ikiye bölerken 12.9 saha avantajlı değil mi ?
2 - çalışma şekliniz, kitapları taratıp pdf olarak bu cihazlara yüklemek ve Yen'i kitapları direkt psf olarak bunların üzerine aktarmak devamında da not almak mıdır ? Bu şekilde çalışırken, ses kaydı dinleyip kitap doldurmaya çalıştığınızda acaba ne kadar hızlı oluyorsunuz ? Ne kadar düzenli oluyorsunuz ? Rahatça not alabiliyor musunuz ?
Mümkün ise bizzat tabletinizden çekilmiş fotoğraf gönderebilir misiniz ? Yani telefon ile tablet ekranını çektiğiniz bir fotoğraf.

3 - Mümkünse tablet üzerine bir tus kitabı (basılı materyal), bir A4 sayfası koyup fotoğrafını gönderebilir misiniz ?

Tekrardan teşekkür ediyorum,
Yeni zamlar gelmeden hafta içi almak istiyorum. O yüzden cevaplarınız Benin için önemli.
Sağolun arkadaşlar.

Kullanıcı avatarı
Son_Tus_Bükücü
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen Son_Tus_Bükücü » Cmt Ağu 11, 2018 2:25 pm

hocam 1 in cevabı evet bu başlıkta konuşmuştuk zaten diğerlerini alete henüz sahip olmadığımdan cevaplayamam.Önceki nesil ipad i de sormuşsunuz en önemli fark işlemcisi değişti iki neslin kıyasını yapan incelemeler var onlara bi bakın derim @Nodex

Kullanıcı avatarı
drsurgeon
Onur Üyesi
Onur Üyesi

Mesaj gönderen drsurgeon » Cmt Ağu 11, 2018 3:41 pm

Nodex yazdı:
Cmt Ağu 11, 2018 2:21 pm
Genel bir kaç soru soracak olursam iPad Pro ile ilgili ;

1 - 12.9 mu 10.5 mi ? Özellikle yatay kullanımda ekranı ikiye bölerken 12.9 saha avantajlı değil mi ?
2 - çalışma şekliniz, kitapları taratıp pdf olarak bu cihazlara yüklemek ve Yen'i kitapları direkt psf olarak bunların üzerine aktarmak devamında da not almak mıdır ? Bu şekilde çalışırken, ses kaydı dinleyip kitap doldurmaya çalıştığınızda acaba ne kadar hızlı oluyorsunuz ? Ne kadar düzenli oluyorsunuz ? Rahatça not alabiliyor musunuz ?
Mümkün ise bizzat tabletinizden çekilmiş fotoğraf gönderebilir misiniz ? Yani telefon ile tablet ekranını çektiğiniz bir fotoğraf.

3 - Mümkünse tablet üzerine bir tus kitabı (basılı materyal), bir A4 sayfası koyup fotoğrafını gönderebilir misiniz ?

Tekrardan teşekkür ediyorum,
Yeni zamlar gelmeden hafta içi almak istiyorum. O yüzden cevaplarınız Benin için önemli.
Sağolun arkadaşlar.
Hocam yarın sınavdan sonra bi kaç foto atarim ;)

Kullanıcı avatarı
SamTzu61
VIP
VIP

Mesaj gönderen SamTzu61 » Sal Ağu 14, 2018 12:45 pm

Tablet kullanırken pdf üzerinden belli alanları kesip taşıyabileceğim ve pdf üzerine not alabileceğim w10 için uygulama var mı acaba bildiğiniz?

Kullanıcı avatarı
Mentor
Global Moderatör
Global Moderatör

Mesaj gönderen Mentor » Sal Ağu 14, 2018 12:49 pm

SamTzu61 yazdı:
Sal Ağu 14, 2018 12:45 pm
Tablet kullanırken pdf üzerinden belli alanları kesip taşıyabileceğim ve pdf üzerine not alabileceğim w10 için uygulama var mı acaba bildiğiniz?
Şuraya bi bak hacım
https://pdf.wondershare.com/mobile-app/ ... droid.html

https://alternativeto.net/software/pdf- ... rm=windows

Kullanıcı avatarı
Son_Tus_Bükücü
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen Son_Tus_Bükücü » Sal Ağu 14, 2018 1:02 pm

SamTzu61 yazdı:
Hocam xodo pdf ve microsoft one note a baktınız mı?

Kullanıcı avatarı
Son_Tus_Bükücü
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen Son_Tus_Bükücü » Sal Ağu 14, 2018 1:09 pm

SamTzu61 yazdı:
Hocam ayrıca şu da var şimdi sizin cihazın işletim sistemi windows ama bunun yanına ek olarak android de kurup istediğiniz zaman aralarında geçiş yaparak da kullanabilirsiniz android uygulamalarından da rahatça faydalanmış olursunuz böylece windows tabletim olsa kesinlikle yapardım bunu

Kullanıcı avatarı
Mentor
Global Moderatör
Global Moderatör

Mesaj gönderen Mentor » Sal Ağu 14, 2018 3:56 pm

@Nodex
Ve diğer merak edenlere;
İpad pro 10.5" drive'dan acılan bir dosya (ki tam ekran olmuyor bu halde) ile sırası ile son basım tustime çözüm bankası kitabı, tusem mikrobiyoloji soru bankası, data tts mikrobiyoloji kitaplarının ebat olarak mukayesesi 4 adet resimle yapılmıştır. Bire bir oranda tustime çözüm bankası son basım kitapları ile aynı boyutta olduğu apaçık ortadadır. Bu kitap boyutu kimisi için hoş olmasa da kimisi için optimum boyutları temsil eder.
https://mega.nz/#F!SuwnxBJD!hm03a1vMe1yVIDEdMm7UiQ