KALEMLİ TABLETTE NOT ALMAK

Moderatör: Bulut Genç

Kullanıcı avatarı
Mentor
Global Moderatör
Global Moderatör

KALEMLİ TABLETTE NOT ALMAK

Mesaj gönderen Mentor » Cum Ağu 10, 2018 7:08 pm

Nodex yazdı:
Cum Ağu 10, 2018 3:06 pm
Mentor yazdı:
Cum Ağu 10, 2018 1:27 pm
İpad pro tablet 10.5" 64 GB aldım, öncelikle allah olmayanlara da nasip etsin normalde çok tekno sevdalısı bir adam değilim ancak çok faydalı bir alet olduğunu düşündüğüm için böyle bir dilekte de bulundum

Soruma gelecek olursak, aleti açtığımda %85şarjlıydı. Bu aletin ilk şarj süresi var mı telefonlardaki gibi, bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bilgi verirse ben de rahatlıkla işlem yapmaya başlayabilirim

Teşekkürler şimdiden:)
@mentor hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullan.
İlk şarj süresi yok, rahatça kullanabilirsin. O durum eski modellerde idi, artık batarya yapıları değişti.

Kalem de aldın mı ?

10.5" kitapları ekrana tam yansıtıyor mu ?
Yani büyütüp küçültmek zorunda kalıyor musun ?
Bir kaç fotoğraf çekip yollayabilir misin ?

Mesela bir tus kitabının sayfa boyutu ile ekranın boyutu nasıl, kıyaslaman mümkün mü acaba ?

Son sorum,
Kaça mal oldu ? Nereden aldın ?
O zaman ayrıntılı halde sorularına cevap vermek için birazcık bekleteyim seni dostum, teşekkür ederim bu arada:)

@Son_Tus_Bükücü tesekkur ederim adamım:)

Kullanıcı avatarı
Son_Tus_Bükücü
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen Son_Tus_Bükücü » Cum Ağu 10, 2018 8:44 pm

Başlığın şu an geldiği nokta düşünmeyi, beklemeyi bırakın ne alacaksanız alın kur değişimi fiyatlara yansıtılmadan :/

Kullanıcı avatarı
Mentor
Global Moderatör
Global Moderatör

Mesaj gönderen Mentor » Cum Ağu 10, 2018 8:50 pm

Son_Tus_Bükücü yazdı:
Cum Ağu 10, 2018 8:44 pm
Başlığın şu an geldiği nokta düşünmeyi, beklemeyi bırakın ne alacaksanız alın kur değişimi fiyatlara yansıtılmadan :/
Normalde 2 ay sonra alacaktım sıkışıktım hani, ama biliyordum yükselecek daha da diye hemen almak zorunda kaldım.

Kullanıcı avatarı
Son_Tus_Bükücü
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen Son_Tus_Bükücü » Cum Ağu 10, 2018 9:19 pm

Mentor yazdı:
Cum Ağu 10, 2018 8:50 pm
Son_Tus_Bükücü yazdı:
Cum Ağu 10, 2018 8:44 pm
Normalde 2 ay sonra alacaktım sıkışıktım hani, ama biliyordum yükselecek daha da diye hemen almak zorunda kaldım.
Hocam ben de tahmin ediyordum yükseleceğini ama bu kadar da fırlamasını beklemiyordum.Eli kulağındadır yansımanın en geç yarın almak lazım

Kullanıcı avatarı
Mentor
Global Moderatör
Global Moderatör

Mesaj gönderen Mentor » Cum Ağu 10, 2018 9:49 pm

@Nodex

1- Evet kalemsiz olmaz diye düşünerek kalemi de aldım ve çok memnun kaldım şu etapta.

2- Bir kaç resim çektim, herhangi bir tus kitap sayfası ile ekranı zaten normal olarak 1e1 olmaz, normal bir ders kitabının eni 1-2 cm, boyu 3-4 cm daha fazla. AMA; Alet zaten herhangi bir ders kitabının sayfasını kendi ekranı boyutunda otomatik olarak sunuyor ve o boyutta inanın orjinal A4 ebatlarındaki yazılardan daha güzel ve tok bir görüntü veriyor. Ancak asla ufakmış gibi bir hisse düşürmüyor. Aksine tabletinizi elinize aldığınızda dünyayı alıyor bu dedirtiyor. Boyut olarak 10.5 için çok çok güzel diyebilirim rahatlıkla.

3- Tablet, kalem beraber 4200 küsüre mal oldu. Ayreten kılıf aldım, 3 kılıf tipi var, 3ü de çok pahalı, 750 lira kadar olan ablamda vardı kullanışsız olacak kadar sıkı geldiği için ve ayreten maddi imkânlarım dahilinde 750 lira bir kılıfa vermeyi bünyem kabul etmediği için diğer iki kılıfa baktım. Biri 400 lira biri 250 lira. Ne farkı olduklarını hiç anlamadığım halde annemin zoruyla 400 liralık olanı aldım. Kılıf güzel ancak dezavantajı kılıf ekranın ön yüzünü örterken arka kısım açıkta kalıyor, arka kamerasına bişey olur diye endişe ediyor insan, aleti aktif kullanırken kılıf aletin arkasını örtecek pozisyonda duruyor, onda sıkıntı yok. Fakar en önemli eksiği kalemi saklayacağım bir yer yok kılıfta. Açıkta kalıyor ve 500 küsür bir kalemin ortada dolanması endişe vericidir. 750liralik kılıfta bu kalem için kılıf yeri yapılmış ama biliyorum.

4- Apple' a ait siteden aldım, anında siparişi hazırlayıp yolluyorlar. 6 taksit imkanı var peşin fiyatına.

5-Toplamda 4700 lira kadar bir meblağ tuttu.

Kullanıcı avatarı
drsurgeon
Onur Üyesi
Onur Üyesi

Mesaj gönderen drsurgeon » Cum Ağu 10, 2018 10:06 pm

@Mentor hocam hepsi iyi güzel de bence kılıfa fazla para vermissiniz :)

https://www.hepsiburada.com/kilifland-a ... 0000014MSJ

Bu linkteki kılıfa benzer bi kılıf almıştım ben 30 tl ye hala da fazlasıyla işimi görüyor 3 kademeli stand oluyor dikey ve yatay stand şeklinde kullanıma izin veriyor ve tableti tam anlamıyla sarıyor
Neyse hayırlısı olsun inş fazlasıyla verim alırsınız pişman olmayacağınız bi ürün aldınız 😊

Kullanıcı avatarı
Mentor
Global Moderatör
Global Moderatör

Mesaj gönderen Mentor » Cum Ağu 10, 2018 10:23 pm

drsurgeon yazdı:
Cum Ağu 10, 2018 10:06 pm

Bu linkteki kılıfa benzer bi kılıf almıştım ben 30 tl ye hala da fazlasıyla işimi görüyor 3 kademeli stand oluyor dikey ve yatay stand şeklinde kullanıma izin veriyor ve tableti tam anlamıyla sarıyor
Neyse hayırlısı olsun inş fazlasıyla verim alırsınız pişman olmayacağınız bi ürün aldınız 😊
Abi😄 Şimdi mi söylenir bu vicdansız abi😄

Şaka bi yana çok yardımın dokundu teşekkür ederim:)

Kullanıcı avatarı
drsurgeon
Onur Üyesi
Onur Üyesi

Mesaj gönderen drsurgeon » Cum Ağu 10, 2018 10:27 pm

Mentor yazdı:
Cum Ağu 10, 2018 10:23 pm
drsurgeon yazdı:

Rica ederim ama Sen tabletle ilgili soru sordun kılıfı sormadın ki hiç 😂😂

Kullanıcı avatarı
Mentor
Global Moderatör
Global Moderatör

Mesaj gönderen Mentor » Cum Ağu 10, 2018 10:57 pm

drsurgeon yazdı:
Cum Ağu 10, 2018 10:27 pm
Mentor yazdı:
Cum Ağu 10, 2018 10:23 pm
drsurgeon yazdı:

Rica ederim ama Sen tabletle ilgili soru sordun kılıfı sormadın ki hiç 😂😂
Hacı yollasam verirler mi paramı?

Kullanıcı avatarı
ali_smn
VIP
VIP

Mesaj gönderen ali_smn » Cmt Ağu 11, 2018 12:12 am

Merhabalar
Benim bi arkadaş dolayısı ile kullandigim bi program var google play store da normalde 13 lira falan ama şu an ücretsiz dağıtıyorlar.
Eznpdf diye bi program.
Isteyen arkadaşlar yükleyip bakabilirler.
Kolay gelsin

https://play.google.com/store/apps/deta ... oid.reader